Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

12 листопада, 2009 - 00:00

Першокласників навчатимуть азбуки харчування

Столичним школярам розкажуть про здорову та корисну їжу. Для цього педагоги розробили спеціальний учбово-методичний комплект «Азбука харчування», повідомляє «Хрещатик». Під час уроків «Азбуки харчування» в рамках шкільного курсу «Основи здоров’я» вчителі розповідатимуть малечі, що краще їсти і як часто це робити. Мета проекту — навчити дітей правильно харчуватися і пояснити: не все те, що здається смачним, корисне для здоров’я. Ефективність предмета випробують у п’яти початкових класах київських шкіл відразу ж після закінчення карантину. 2010 року таку саму програму планують розробити і для третіх і четвертих класів.

У київських бібліотеках книжковий дефіцит

Головне управління культури та мистецтв КМДА попросило виділити бодай 1 млн. грн. протягом жовтня-листопада, щоб закупити книги для бібліотек міста. Це питання розглядалося на засіданні постійної комісії Київради з питань культури й туризму, повідомляє «Главред». Згідно з інформацією голови культурної комісії Олександра Бригинця, у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку міста на 2009 рік на закупівлю книг для бібліотек столиці передбачається 2 млн. грн., які поки що не були виплачені. Він зазначає, що якщо цю суму виділять наприкінці року, то її неможливо буде реалізувати. При цьому він зазначає, що поповнення книгами бібліотек за рахунок інвесторів і приватних видань не варто враховувати. Крім цього, бібліотеки є міськими, а відтак, про них має дбати місто. Раніше щороку на ці цілі з міськбюджету виділялося понад 2 млн. гривень.

Більшість українців незадоволені культурою водіння

Абсолютна більшість українців не задоволені рівнем безпеки дорожнього руху в країні. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною компанією Research&Branding Group, повідомляє «Інтерфакс». 79% опитаних водіїв і 74% респондентів-пішоходів відзначили, що вони, в цілому, не задоволені рівнем безпеки дорожнього руху, повідомив керівник компанії R&B Group Євген Копатько. Оцінюючи такі параметри дорожнього руху, як стан доріг і культура водіння, українці висловилися скоріше в негативному плані. По шкалі від одного до п’яти балів рівень безпеки на дорогах і оцінка культури водіння склали по 2,5 балу відповідно. Також 86% респондентів вважають, що основною причиною ДТП на дорогах є людський фактор. 38% опитаних вважають, що до ДТП призводить неналежний стан дорожнього покриття. А першу трійку небезпечних факторів ризику виникнення ДТП склали: водіння в нетверезому стані (89%), перевищення швидкості (86%) і користування мобільними телефонами (38%). Називаючи першочергові міри для підвищення безпеки руху, українці вказали на необхідність поліпшення якості доріг (47%), підвищення культури учасників руху (46%) і важливість більш ретельної підготовки водіїв (45%). Дослідження проводилося з 16 по 28 жовтня 2009 року компанією R&B Group методом інтерв’ю в 24-х областях України та в Криму. Опитано 3118 осіб, похибка вибірки становить 1,8%.

Як у вінницьких дитсадках вчать любити птахів

Впродовж осені у вінницьких дитсадках діти садили дерева. Вони й надалі доглядатимуть за своїми міні-парками та алеями. Для цієї акції Держлісгосп «Вінницяліс» виділив 1200 декоративних дерев: липи, ялівці, туї, горобини, клени та червоні дуби. «Дерева, які діти саджатимуть власноруч, і за якими вони будуть у подальшому доглядати, — не будуть зламані та зіпсовані. Поступово на територіях усіх закладів освіти та загалом по місту будуть створені невеличкі декоративні гаї, які прикрашатимуть наше місто», — повідомив причини акції заступник міського голови Вінниці Микола Гунько. У такий спосіб у підростаючого покоління городян з юних літ виховуватимуть дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Дошкільний навчальний заклад №35 пішов іще далі — завели декоративних золотистих фазанів. Птахів для дітей із свого зоопарку подарувало обласне спеціалізоване лісогосподарство. Це дуже гарний та цікавий птах довжиною близько метра, при чому довжина його хвоста складає дві третини від загальної довжини. Золотистий фазан не вибагливий до їжі — харчується в основному зернами, ягодами, листям, черв’яками та личинками жуків. Разом з тим, вінницький зоопарк допомагатиме і спеціальним кормом для фазанів. Вихованці садочку зможуть допомагати дорослим у догляді за птахами та самостійно їх годувати, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Під час карантину черкаські школярі вчаться в...інтернеті

Через введення карантину з 31 жовтня 2009 року терміном на три тижні в Черкасах, як і по всій Україні, навчальний процес у школах тимчасово призупинений. Проте керівництво Черкаської спеціалізованої школи №13 вирішило його не припиняти. Аби потім не відпрацьовувати пропущене по суботах та не перевантажувати дітей навчанням і великим обсягом матеріалу, тут використали інтернет. За допомогою спеціальної програми «NET-школа-Україна» у школі здійснюється дистанційне навчання. «У цій програмі вчителі для кожного класу загалом чи учня окремо вкладають домашнє завдання, яке для кращого засвоєння матеріалу підкріплене додатками, звуковими та відеофайлами, таблицями, прикладами розв’язання тощо, — розповідає «Дню» заступник директора Черкаської ЗОШ №13 Олександр Биков. — Усі учні мають особисті паролі, за допомогою яких вони входять на сторінку. Виконані завдання в указані терміни діти відсилають на електронну пошту вчителя. Подивитись оцінку відразу після перевірки можуть не лише школярі, а й батьки в електронному щоденнику, який у школі впровадили ще раніше. Оперативно, зручно і, головне, безпечно з огляду на епідемію грипу». Понад 70% учнів і вчителів спеціалізованої школи №13 у Черкасах мають комп’ютери та інтернет удома. Учні, які не мають ПК, приходять навчатися до друзів або дізнаються про завдання телефоном. На період карантину шкільний сервер працює цілодобово. Натомість керівництво іншої черкаської школи (ЗОШ №17) для навчання в період вимушених канікул обрало телевізор. Завдяки одному з місцевих телеканалів уперше в Україні діти засвоюватимуть новий і повторюватимуть старий матеріал через телевізор. У вигляді відеолекцій щодня у визначений час учні 17-ї школи, а за бажанням — і інших шкіл, будуть повторювати пройдені й вивчати нові теми з тих предметів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.

Газета: 
Рубрика: