Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

11 листопада, 2009 - 00:00

Тернопільщина отримала гуманітарну допомогу з Філадельфії

251 тисяча одноразових захисних масок — перша партія гуманітарної допомоги, що надійшла в Тернопільську обласну комунальну лікарню від Злученого Українсько-американського комітету з допомоги. Вантаж розподілили між лікувальними закладами області. У наступній партії буде ще 49 тисяч масок, а також — засоби для дезінфекції. Загалом на понад 22 тисячі доларів США. Ці кошти для українців зібрала громада американського штату Філадельфія. У тому числі й українська діаспора. Як розповів представник Злученого ч українсько-американського комітету з допомоги в Західній Україні Андрій Дида, триста тисяч масок також надійшли в Івано-Франківську область та 400 тисяч у Львівську. Готується гуманітарний вантаж на Волинь, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Кому платити за футбольні квитки?

Комерційний партнер Федерації футболу України (ФФУ) ЗАТ «Україна Футбол Інтернешнл» («УФІ») поважає проведення ФК «Шахтар» благодійної акції для донецьких вболівальників, у рамках котрої власникам абонементів на «Донбас-Арену» надаватиметься скидка при купівлі квитків на вирішальний матч плей-офф ЧС-2010 між збірними України та Греції, що відбудеться 18 листопада. Про це йдеться у листі генерального директора «УФІ» Олега Шкрeби до міського голови Донецька Олександра Лук’янченка, оприлюдненому на офіційному сайті ФФУ. У той же час ЗАТ «Україна Футбол Інтернешнл» наголошує, що така схвальна ініціатива «Шахтаря» стала можливою завдяки партнерському ставленню «УФІ» до потреб ТОВ «Донбас-Арена». «Не секрет, що лише реалізація понад 800 квитків у корпоративних ложах принесе в касу стадіону прибуток у розмірі від 5,5 до 6 млн. гривень, — зауважує Шкрeба. — Сюди ж входить і виручка від продажу 209 місць, які власники «Донбас-Арени» запропонували викупити Федерації футболу України на загальну суму 1,335 млн. гривень. Тобто діапазон ціни за один квиток для розміщення почесних гостей коливається від 6 до 7 тисяч гривень». За словами генерального директора «УФІ», за адміністрацією стадіону залишилось право використання низки комерційних опцій, зокрема, часткове розміщення реклами, кейтеринг, реалізація сувенірної продукції. «Це і є головною фінансовотвірною статтею, що дозволяє керівництву ФК «Шахтар» займатись доброчинністю для вболівальників своєї команди», — резюмує Шкрeба.

Одесити протиставили грипові... літературу

У одеському міському саду молодь влаштувала флеш-моб-акцію «Ударимо літературою по грипу!». Дві дюжини учасників флеш-мобу в марлевих пов’язках читали твори українських письменників, а також іноземних авторів у перекладі українською мовою. Головне, вважають молоді люди, показати, що в період карантину життя не закінчується. «Література, тим більше, українська — гідний спосіб боротьби з хворобами, тому ми закликаємо всіх одеситів під час карантину побільше читати», — розповів учасник акції студент Сергій Капустін. Флеш-моб було приурочено до Дня української писемності та мови, його організовано патріотичною молоддю Одеси та він був спрямований на популяризацію творчості українських письменників. Більшість вибрала книги Шевченка. Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

У Львові відреставрують ще шість надгробків на Личакові

У межах українсько-польської співпраці в сфері збереження спільної культурної спадщини у Львові в історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар» відновлять у первісному вигляді ще 6 надгробків — Кароля Мікули (учня Фредеріка Шопена, директора Консерваторії Галицького музичного товариства та засновника львівської фортепіанної школи), сестер Облочинських (дружини винахідника гасової лампи Яна Зага Дороти та її сестри Герміни), Олексія Палюха ( управителя «Народного дому»), Францішека Смольки (глави австрійського парламенту), Гартмана Вітвера (автора всесвітньо відомих скульптур Нептуна, Діани, Амфітріти й Адоніса на площі Ринок) та Дениса Зубрицького ( історика, автора праці «Kronika miasta Lwowa»). Також триватиме робота з відновлення стінопису в Вірменському соборі та розпочнеться реставрація унікального дерев’яного іконостасу «Голгофа». Про це «Дню» розповіла керівник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко. Реставраційні роботи, які виконують львівські та польські фахівці, фінансує міністерство культури та національної спадщини Республіки Польща. У межах цього проекту на Личакові вже відреставрували пам’ятники Маркіяну Шашкевичу, Артуру Гротгеру, Каролю Шайносі, Ісаку Ісаковичу, Марцелу Цємірському й гробівець родини Венцелів, а також пам’ятник Янові Кілінському в Стрийському парку, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Газета: 
Рубрика: