Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

31 жовтня, 2009 - 00:00

У представництві Світового банку в Україні триває виставка вибраних «соціальних» робіт Фотоконкурсу «День-2009»

Уже протягом п’яти років триває співпраця газети «День» із представництвом Світового банку в Україні. Зокрема, авторитетна міжнародна фінансова організація щороку обирає своїх переможців на Фотоконкурсі «Дня», а також сприяє виданню фотокалендарів із найкращими роботами українських фотохудожників. А протягом останніх трьох років неодмінно запрошує вибрані світлини з нашого фотоконкурсу до свого представництва. — Нам дуже приємно щороку запрошувати роботи з фотовиставки газети «День» до свого офісу, — каже Юлія ЮРОВА, координатор інформаційних програм служби зовнішніх зв’язків представництва Світового банку. — Це виставка всеукраїнського масштабу, і ми прагнемо долучити більшість своїх колег до цієї події. Окрім того, у нас часто відбуваються прес-конференції, конференції, круглі столи за участі наших партнерів з інших міжнародних організацій. Коли відвідувач бачить у нашому офісі такі чудові фотографії, це, звичайно ж, додає відповідної атмосфери до спілкування між нами. До того ж, кожен має змогу проголосувати за ту фотографію, яка йому найбільше сподобалася, і згодом побачити її в календарі, який ми щороку випускаємо спільно з газетою «День». Цього разу з експозиції ХІ Міжнародного фотоконкурсу «День-2009» представники Світового банку відібрали 80 фотографій. Уникаючи заполітизованих сюжетів, вони звертають увагу передусім на «соціальне», що, як відомо, на фотовиставці «Дня» є провідним мотивом, та обирають відповідні світлини. — Такий акцент абсолютно корелюється з місією Світового банку в Україні й усьому світі. Усі наші проекти мають на меті певний соціальний ефект — поліпшення соціальних стандартів, створення нових робочих місць тощо. Тому нас цікавлять саме ті фотороботи, які пов’язані з цією сферою, — пояснює Андрій ГУЛАЙ, керівник служби зовнішніх зв’язків представництва Світового банку. — Про це свідчить і номінація, яку ми обрали для визначення переможців, вона пов’язана з тим, як українці протистоять кризі. Якщо поглянути на ті роботи, які обрав Світовий банк, то роблять вони це дуже по-різному. Точно можна сказати тільки те, що життя продовжується: люди одружуються, щось створюють, над чимось працюють, «спілкуються» зі своїм минулим і майбутнім. «Соціальні» роботи з ХІ Міжнародного фотоконкурсу «День-2009» експонуватимуться в представництві авторитетної міжнародної фінансової організації протягом місяця — з 26 жовтня до 27 листопада. У цей час, так само, як і в інших місцях тимчасової локалізації нашої фотовиставки, працюватиме спеціальна скринька для глядацького голосування. Кожен працівник чи відвідувач «Світового банку» таким чином зможе зафіксувати свою фотосимпатію, що автору світлини-переможця, безумовно, додасть наснаги, а його фотографічному авторитету — ще один «плюс». Марія ТОМАК, «День».

Університету ім. Тараса Шевченка — 175 років

Київський національний університет імені Тараса Шевченка — один із найстаріших і найбільших навчальних закладів України — цього року відзначає 175 років від заснування. Заснований у 1834 році, університет пройшов великий і складний шлях, зробив неоціненний внесок у розвиток духовності України. За роки свого існування він став осередком, де плекаються передові ідеї й готується національна інтелігенція, де панує волелюбний дух і боротьба українського народу за здобутки своїх попередників. За час діяльності університет підготував понад 300 тисяч фахівців та понад 25 тисяч кандидатів і докторів наук. Відкриттю університету, створенню передумов для його успішної діяльності передувала двохсотлітня історія Києво-Могилянської академії, заснованої 1632 р. Це був перший вищий навчальний заклад в Україні, де навчалися й працювали видатні діячі українського просвітительства — Григорій Сковорода, Феофан Прокопович, Мелетій Смотрицький та ін. Нині Київський національний університет імені Тараса Шевченка — багатогалузевий навчально-науковий комплекс, який об’єднує 14 факультетів (біологічний, географічний, геологічний, економічний, історичний, кібернетики, механіко-математичний, радіофізичний, соціології та психології, фізичний, філософський, хімічний, юридичний, підготовчий), п’ять навчальних інститутів (військовий, журналістики, міжнародних відносин, післядипломної освіти, філології). Навчаються в університеті за 73 спеціальностями та 157 спеціалізаціями понад 20 тисяч студентів, 1600 аспірантів. Професорсько-викладацький склад нараховує близько двох тисяч чоловік.

Перша студентська церква постала у Тернополі

Храм Святої Софії — Премудрості Божої Української греко-католицької церкви побудували на території Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Там не лише розташований сам «виш», а й багато гуртожитків, де мешкають ті, хто там навчається. За інформацією настоятеля отця Віталія Козака, у студентській церкві, як і в усіх інших, щоденно відправлятимуть Божественні літургії, сповідатимуть, причащатимуть. Також при ній діятимуть молодіжні організації та спільнота інтелігенції «Свята Софія», яка теж вважає новозбудований храм «своїм». У неділю, першого листопада студентську церкву Святої Софії — Премудрості Божої освятять і відслужать там Архієрейську Святу літургію, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Газета: 
Рубрика: