Антимонопольний комітет відчиняє двері для громадян
У четвер, 29 жовтня в Антимонопольному комітеті України — день відкритих дверей. Початок заходу о 10.00. Передбачається зустріч гостей із керівництвом та членами Антимонопольного комітету, які проведуть презентацію своєї діяльності, відвідування робочих кабінетів та музею, де представлено історію Комітету та приклади недобросовісної конкуренції. Екскурсію проведе в.о. голови Комітету Олександр Мельниченко. Участь у заході можуть взяти усі бажаючі громадяни, для чого необхідно попередньо записатися за т. 251-62-91, повідомивши паспортні дані для оформлення перепусток. Місце проведення: Київ, вул. Урицького, 45.
У Білгород-Дністровському порту побудують перевантажувальний комплекс
Кабінет Міністрів України ухвалив інвестиційний проект по будівництву перевантажувального комплексу зернових та генеральних вантажів на причалі №10 державного підприємства «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». Як повідомляється в прес-релізі Мінтрансзв’язку України, відповідна Постанова була прийнята на засіданні уряду 21 жовтня 2009 року. Даною постановою затверджується Порядок проведення аукціону із залучення інвесторів для фінансування будівництва та подальшої експлуатації вказаного інвестиційного проекту. Згідно з Порядком, всі процедури проведення аукціону буде здійснювати Мінтрансзв’язку. До складу аукціонної комісії ввійдуть представники Мінтрансзв’язку, порту, Одеської облдержадміністрації, Білгород-Дністровської міської ради, Мінекономіки, Мінфіну, Мінрегіонбуду та Фонду державного майна. Орієнтовна дата проведення аукціону буде визначена після опублікування Постанови. Проект передбачає будівництво причалу довжиною 185 м і зернового комплексу потужністю 600 тисяч тонн в рік та одночасного зберігання 30 тисяч тонн із перспективою збільшення до 60 тисяч тонн. Орієнтовна кошторисна вартість проекту становить 325 мільйонів гривень, з яких близько 30% — будівельно-монтажні роботи, а решта — будівництво комплексу та закупка необхідного устаткування. Термін реалізації проекту — 1,5—2 роки, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Виробництво технічного вуглецю призупинять до 14 листопада
Кременчуцький завод технічного вуглецю (Кременчук, Полтавська область) наприкінці жовтня вирішив зробити повну зупинку виробництва до 14 листопада для планового ремонту агрегатів підприємства. Про це журналістам повідомив директор підприємства В’ячеслав Яворський. «Ми зробимо чистку й ревізію підстанцій, газопроводів», — розповів він. Зі слів Яворського, раніше ремонт планували провести наприкінці вересня, потім у середині жовтня, але не змогли через наявність замовлень. Більшу частину продукції завод продає великим виробникам шин Michelin (Франція), Goodyear Tire & Rubber Co, (США), Continental AG (Німеччина), також завод експортує свою продукцію в Польщу, Угорщину, Чехію й Канаду.
До освоєння надбавки в 400 мільйонів гривень готові...
Генеральний підрядчик будівництва двох нових мостів через Дніпро в Запоріжжі — ВАТ «Містобуд» — заявляє про готовність освоїти 500 мільйонів гривень до кінця 2009 року. Як повідомляє прес-служба мерії Запоріжжя, в ході зустрічі з запорізьким мером Євгеном Карташовим у понеділок мостобудівники заявили про готовність повернути будівельників на об’єкти та продовжити роботи. Генпідрядник планує запропонувати кошторис першочергових робіт, внести авансову проплату за виготовлення вантових канатів, плавучого крану, металоконструкцій. Нагадаємо, Верховна Рада України внесла зміни до держбюджету 2009 року, підтримавши пропозицію бюджетного комітету виділити додатково на будівництво запорізьких мостів через Дніпро 500 мільйонів гривень. Раніше в держбюджеті 2009 року було передбачено на вказані роботи 100 мільйонів гривень.
«Хлібні» угоди
Великий виробник сільськогосподарської продукції в Україні — компанія Sintal Agriculture Public Limited — найближчим часом планує придбати «Північно-Кримський комбінат хлібопродуктів» (АР Крим, Красноперекопський район). «Ми купуємо його за хорошою ціною, що нам підходить... Планується фіналізувати цю угоду впродовж найближчого місяця», — повідомив генеральний директор Sintal Agriculture Вадим Могила на прес-конференції в Києві у вівторок. Він зауважив, що потужність підприємства з одноразового зберігання зерна складає близько 100 тисяч тонн. За словами Могили, компанія також розглядає можливість розширення власного земельного банку, в тому числі й за рахунок зрошуваних земель Криму, які знаходяться поруч із КХП, що купується. Він також повідомив, що компанія збирається в травні 2010 року запустити в Харківській області першу чергу елеватора потужністю 50—65 тисяч тонн. Планується, що друга черга цього підприємства буде введена до кінця наступного року, що дозволить вивести його на повну потужність — 115 тисяч тонн. Гендиректор Sintal Agriculture зазначив, що інвестиції в проект будівництва елеватора складуть близько 10 мільйонів дол.