Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

21 жовтня, 2009 - 00:00

Київ—Осака: два погляди на Японію

У Національному музеї Тараса Шевченка проходить виставка світлин Галини Шевцової, які гармонійно поєднані з творами майстрині каліграфії Кейко Фукуміцу.

Галина Шевцова — автор книги «Грані світу: Україна-Японія — дерев’яна архітектура», у якій вона розкрила подібність старовинних традицій дерев’яної архітектури двох країн. Світлини, представлені на виставці, зроблені Галиною під час її життя в Японії, де вона досліджувала і реставрувала старовинні храми та подорожувала країною у пошуках прихованих чудес. Японія, яку бачить Шевцова, —неходжена, таємнича, часом прозора, як вранішній серпанок, а часом нестримна, як тайфун. На фото Країна Вранішнього Сонця постає ніби зсередини, з точки зору мешканця, а не чужинця. Звичайно, у кожного своя Японія. Окремий розділ виставки розкриває духовну спорідненість України та Японії. Адже до розповсюдження християнства, українці поклонялися богам природи. Ці вірування за сенсом, ритуалами та духовною атмосферою дуже нагадують японське синто. Кейко Фукуміцу — професійний майстер каліграфії. Артистичні написи майстрині пов’язані з світлинами не лише за змістом, але й за стилем — вони доповнюють і відтіняють прозору поезію фото-відображень Японії. Перш ніж потрапити до Києва, ця виставка вже експонувалася в Японії та Австралії, де отримала схвальні відгуки митців та преси. На відкритті виставки відбулася демонстрація мистецтва ікебани, а ще пройдуть майстер-класи з каліграфії та ікебани, повідомляє Леся ШАПОВАЛ.

Бах у Cумах

Чотирнадцятий фестиваль органної та камерної музики «Bach-fest-2009» проходить із 18 по 29 жовтня в залі обласної філармонії. У концертах беруть участь виконавці з України, Росії, Австрії та Швеції. У програмах звучать автентичні та експериментальні інтерпретації творів Йогана-Себастьяна Баха і музика епохи бароко. Відкрив фест скрипаль Кирило Стеценко. Камерний ансамбль «Perola Barocca» і співачка Наталія Хмелевська виконали твори композиторів ХVІ — ХVІІІ століть. 21 жовтня свою майстерність сумчанам продемонструє органіст і клавесиніст із Австрії Йоган Труммер, повідомляє УНІАН. Фінальний акорд прозвучить у залі Театру юного глядача, де пройде гала-концерт. Нагадаємо, «Bach-fest» заснований об’єднанням громадян Сумської міської організації розвитку органної та камерної музики «Органум».

Музей сакрального мистецтва під відкритим небом

Його створять у Тернополі. «В області є чимало старовинних дерев’яних церков, які поступово руйнуються, бо в селах збудували нові храми, а старі почали занедбуватися. Ми готові такі храми перевезти до Тернополя та розмістити у парку «Топільче», — повідомив керівник прес-служби міської ради Олег Удич. За його словами, наразі погодження на надання храмів надали священики з с. Горинка Кременецького району (церкву збудовано 1887 року) та с. Колодно Збаразького району (церква Святого Миколая, збудована 1575 р.). «Ми розуміємо, що на перевезення, складання та встановлення церков у парку необхідні чималі кошти. Тим паче, що все це потрібно зробити так, щоб нічого не пошкодити. Також треба ще дослідити готовність грунтів у парку для встановлення на них відповідних споруд. Оскільки на всі ці цілі необхідні мільйони гривень, для створення музею залучатимуть не лише бюджетні кошти, а й меценатські», — зазначив О. Удич. Після встановлення церков у музеї під відкритим небом вони не будуть закріплені за жодною конфесією. Навпаки, згідно із задумом, в цих церквах зможуть по черзі відправляти літургії представники різних традиційних християнських церков. Головна суть ідеї — зберегти пам’ятку архітектури.

Газета: 
Рубрика: