Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

21 жовтня, 2009 - 00:00

Фінішна пряма боротьби за звання найрозкішніших

Стали відомі імена тих, хто побореться за звання найрозкішніших у рамках першої професійної Премії Luxury Lifestyle Awards 2009. 30 вересня скінчився термін реєстрації заявок від провідних гравців ринку розкоші. Таким чином, Премія Luxury Lifestyle Awards 2009 сформувала остаточний список своїх номінантів. Це відомі компанії та бренди класу люкс, готові помірятися силами для визначення кращих у своїй області. Серед оголошених номінацій — вітчизняний бренд на ринку розкоші, відкриття року, подія та інші. За прозорістю й об’єктивністю голосування спостерігає офіційний аудитор Премії — міжнародна аудиторська компанія HLB Ukraine. Імена переможців Премії стануть відомі 28 листопада.

Великий оператор зернового ринку запустив річковий термінал

Миколаївське ТОВ СП «Нібулон» 17 жовтня ввело в експлуатацію термінал із відвантаження зернових і олійних культур на річковий транспорт у селі Вітове Черкаської області. Як повідомила прес-служба «Нібулона», потужність нового термінала з одноразового зберігання становитиме 66 тисяч тонн, із сушіння — чотири тисячі тонн на добу, з відвантаження на річковий транспорт — п’ять тисяч тонн на добу. Згідно з прес-релізом, перші судна прибудуть до нового терміналу для завантаження 1 листопада поточного року.

Модернізація виробництва трансформаторного обладнання

Великий світовий виробник трансформаторного обладнання — ВАТ «Запоріжтрансформатор» — у рамках комплексної інвестиційної програми розвитку виробництва та збільшення його пропускної спроможності завершив проект модернізації розкроювального комплексу в зварювальному цеху введенням у експлуатацію четвертої машини плазмового різання. Як повідомила прес-служба ЗТР, інвестиції в реалізацію проекту становили 2,1 мільйона доларів.

Газовий борг тепловиків перевищує 2,5 мільярда гривень

Заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики перед компанією «Газ України» за спожитий із початку минулого опалювального сезону (з 1 жовтня 2008 року) природний газ становить 2,54 мільярда гривень, при рівні розрахунків 72%, повідомила прес-служба компанії у вівторок. Заборгованість ВАТ «Київенерго» перед компанією за поставлений газ перевищує 706 мільйонів гривень, при рівні розрахунків 63%. За даними прес-служби, найбільшу заборгованість перед «Газом України» мають теплопостачальні підприємства Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Запорізької, Луганської й Одеської областей, борг за газ кожної перевищує 100 мільйонів гривень. У компанії також зазначають, що значну кількість теплопостачальних підприємств не використали в повній мірі можливість знизити борг за газ шляхом оформлення відповідних протоколів згідно з вимогами урядової постанови №193 від 5 березня 2009 року, яке визначає порядок компенсації з держбюджету різниці в тарифах. «Загалом теплопостачальні підприємства не провели таких протоколів на суму, що перевищує 183,9 мільйона гривень. Також понад 157 мільйонів гривень складає залишок непроведених протоколів у «Київенерго», — наголошують у прес-службі. У зв’язку з цим «Газ України» вимагає від керівників теплопостачальних підприємств і місцевих органів влади терміново погасити заборгованість за спожитий газ. «Повні розрахунки за газ є умовою висновку договорів компанією з підприємствами ТКЕ на поставки природного газу протягом опалювального сезону 2009—2010 років», — нагадують у «Газі України».

Українські технології для вірменської енергетики

Найбільший виробник турбінного обладнання в Україні — харківський завод «Турбоатом» — зацікавлений у модернізації турбін Вірменської атомної електростанції. Зокрема, про це в рамках відвідування з робочим візитом Вірменії делегацією Харківської області 13—15 жовтня повідомив генеральний директор «Турбоатому» Віктор Суботін. З його слів, після проведення модернізації турбін ресурс використання АЕС можна продовжити ще на 20 років. «Ми повністю готові провести модернізацію турбін Вірменської АЕС з гарантією на 20-25 років. Після цього потужність атомної станції зросте на 10%, що становитиме один мільйон кВт на годину», — повідомив Суботін. Крім того, Вірменія висловила зацікавленість у поставці міні-ГЕС, які виробляє «Турбоатом». Вони могли б забезпечити електроенергією невеликі населені пункти, з огляду на гірський ландшафт країни.

В Iллічівську придбали турецький буксир

Турецький судноверф Uzmar Gemi Insa Sanayi ve Ticaret A.S. поставив морський буксир-кантовщик Іллічівському морському торговельному порту вартістю 7,454 мільйона євро. 17 жовтня буксир «Булат» прибув у морський порт. Повідомляється, що це судно придбане для забезпечення безпеки виконання швартовних робіт, проведення суден і безпеки мореплавання на акваторії в рамках відповідальності ДП «Іллічівський морський торговельний порт». Екіпаж судна складається з 10 чоловік й укомплектований фахівцями портового флоту Одеської області. Поставка судна здійснена в рамках програми розвитку Іллічівського морпорту до 2015 року, якою передбачене придбання буксирів потужністю до п’яти тисяч кінських сил для обслуговування великотоннажних контейнеровозів довжиною понад 300 метрів.

Газета: 
Рубрика: