Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

...Культура й ще 100 разів культура!

Через витівку футбольних фанів Україну чекає штраф
15 жовтня, 2009 - 00:00

Чим закінчилася зустріч збірних команд із футболу України та Англії, «День» писав у попередніх номерах (№183, 13 жовтня, 2009 року). Суботня гра запам’яталася не тільки перемогою нашої команди, а й прикрою витівкою з боку українських фанатів.

Нагадаємо, наші вболівальники пронесли на стадіон флаєри і двічі кидали їх палаючими у ворота збірної Англії. На щастя, тоді ніхто з гравців не постраждав, порушників посадили під адміністративний арешт, а от з наслідками хуліганства Україні доведеться розплачуватися. Після матчу Асоціація футболу Англії подала до ФІФА позов на українську сторону. Як прогнозують у Федерації футболу України, вердикт міжнародних експертів буде для нас невтішним — штраф приблизно на сто тисяч доларів.

Саме стільки можуть коштувати неконтрольовані емоції фанів на стадіоні. Звісно, креативно вболівати за свою команду ніхто не забороняє, якраз навпаки — це треба робити. Але не слід забувати про культуру вболівання, про репутацію свого клубу і збірної, про імідж країни нарешті. Особливо, зважаючи на те, що Україна готується до Євро-2012. Фахівці радять футбольним клубам співпрацювати зі своїми вболівальниками, аби уникати подібних інцидентів у майбутньому. А фанам варто пам’ятати, достойно вболівати за улюблену команду — це теж майстерність, яка потребує щирого серця і тверезої голови....

КОМЕНТАР

Сергій ВАСИЛЬЄВ, керівник управління інформаційної політики Федерації футболу України:

— Наразі федерація чекає на рішення ФІФА з приводу скарги англійської асоціації футболу. Як на мене, уникнути подібних ситуацій може лише культура вболівальників або культура вболівання як така. Люди, які приходять на стадіон, повинні спостерігати за матчем, бажати перемоги своїй команді, поводитися у відповідності із чинним законодавством і не вчиняти хуліганських дій, а правоохоронці мають слідкувати за дисципліною на трибунах. Власне на цьому матчі міліціонери зафіксували через камери відеонагляду порушників, потім було повідомлення місцевого управління внутрішніх справ про затримання шістьох людей. Після того як Федерація футболу отримає від ФІФА фінансові претензії (а так і буде, судячи з досвіду подібних ситуацій в інших країнах), наша організація має право подати позов до суду на цих встановлених осіб і в регресному порядку стягнути з них збитки, які ФІФА накладе як штрафні санкції на нашу федерацію. Це було б уроком та хорошою профілактикою на багато років уперед.

На думку президента ФФУ Григорія Суркіса, приблизна сума штрафу — 100 тисяч доларів. Його повинна буде сплатити федерація, оскільки вона відповідальна за проведення матчу на території України. Якби ФФУ після отримання такої санкції дійсно подала позов до суду на конкретних осіб-порушників і змусила їх у певні терміни, встановлені законодавством, сплатити суму штрафу, накладеного ФІФА, після такого жодна людина не дозволила б собі наступного разу приносити флаєр на стадіон і тим паче кидати його в бік інших фанатів. Самі ж футбольні клуби повинні піклуватися, щоб їхні вболівальники були ознайомлені з правилами поводження на стадіоні, поважали свої команди і розуміли, що непродуманими та незаконними вчинками шкодять своїй команді, бо йдеться про імідж клубу.

Останнім часом ФІФА та УЄФА дуже суворо ставиться до таких речей і діє безкомпромісно. Якщо футбольні клуби не працюють з фанатами, вболівальники стають неорганізованою силою і використовують матчі, щоб проявити свої емоції. І немає значення чи це гра Чемпіонату світу-2010, чи Євро-2012, існують правила поведінки на стадіоні, яких треба дотримуватися.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: