Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Реальна економіка дочекалася кредитів

«Промінвестбанк» збільшив статутний капітал на чотири мільярди гривень
15 вересня, 2009 - 00:00

Відповідне рішення було прийняте в ході позачергових загальних зборів акціонерів фінустанови, які відбулися наприкінці минулого тижня. Тепер розмір статутного капіталу банку становить близько 5,3 мільярда гривень, або в 26,5 разу більше, ніж на початку 2009 року. Збільшення капіталу відбулось за рахунок додаткового випуску простих іменних акцій. Кошти від додаткової емісії надійдуть в кінці вересня 2009 року.

У банку пояснюють, що пішли на подібний крок з метою підвищення фінансової стабільності та надійності установи. «Завдяки збільшенню статутного капіталу знімаємо ризик обмежень, які НБУ застосовує до банку в випадку нестачі капіталу. Збільшення капіталу дає можливість банку рухатися вперед зовсім з іншою швидкістю. Також отримуємо можливість задовольняти кредитні заявки, які заплановані в кредитному портфелі», — розповідає «Дню» перший заступник голови правління «Промінвестбанку» В’ячеслав Юткін.

За словами досвідченого банкіра, половина цієї суми буде направлена на збільшення кредитного портфелю. «Кредитувати будемо великі інвестиційні проекти, які орієнтовані на корпоративні зв’язки з Росією. Крім того, кредити можуть отримати й великі національні виробники. Так, зараз розглядаємо можливість надання великого кредиту групі «Тульчинка»: близько декількох сотень мільйонів гривень», — деталізує Юткін. Щоправда, про кредити для малого і середнього бізнесу доведеться забути на рік.

Окрім нарощення кредитного портфелю збільшення статутного капіталу допоможе «Промінвестбанку» вирішити питання з пролонгуванням кредиту, який йому видав НБУ. За словами голови правління «Промінвестбанку» Віктора Башкірова, зараз важливо якомога довше зберегти наявну в банку ліквідність. «Країна переживає дуже непростий період, частково прискорилася девальвація, що спричинило за собою реакцію, в тому числі, і наших клієнтів. Можна сказати, що гривнева ліквідність в ціні. Тому, якщо в нас є така можливість утримати її, навіть, отримавши додатковий капітал, ми хотіли б із суто економічних міркувань її утримати», — пояснив голова правління банку.

Рішення про пролонгацію рефінансування може бути ухвалене вже на початку жовтня 2009 року, уточнює Юткін.

Зі свого боку голова Наглядової ради «Промінвестбанку» Володимир Дмітрієв повідомив, що «Промінвестбанк» та Нацбанк погодили графік виходу банку з кризи до 1 січня 2010 року. За словами Дмітрієва, основні його параметри наступні: «По-перше, вийти на розподіл основних нормативів — адекватність капіталу, адекватна оцінка рівня ризику кредитного портфеля. Тут ми повністю слідуємо нормативам регламенту, затвердженим НБУ», — підкреслив він.

«Ми плануємо розрахуватися зі збитками у 2009 році й з наступного року поступово виходити на прибуток та показувати стабільний результат», — підсумував Юткін.

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: