Всі роми — в гості до України!
В Ужгороді пройшов І Міжнародний фестиваль ромського мистецтва, повідомив організатор форуму голова культурного товариства «Ром Сом» Аладар Пап. До Закарпаття на фестиваль з’їхалися роми зі Словаччини, Угорщини, Румунії та Польщі, а також з усієї України. Підтримали проведення фестивалю організація Open Society Institute і Вишеградський фонд, які допомогли закарпатським ромам організувати видовищний концерт за участю багатьох українських і закордонних ромських колективів. Зокрема, глядачі вперше змогли побачити старовинні ромські танці з кількох регіонів європейських країн. Ужгород на форумі представляв лауреат багатьох фестивалів ансамбль «Ром Сом», співачка Неля Адам і Йосип Горват.
Бівіс і Батхед постаріють
Творець анімаційного серіалу «Бівіс і Батхед» Майк Джадж має намір повернути його героїв на телевізійні екрани після 12-річної відсутності, повідомляє ресурс Contactmusic. Режисер наразі ще не вирішив, у якому віці Бівіс і Батхед з’являться перед глядачами знову. «Цілком можливо, я зроблю їх 60-річними. Мені вони уявляються двома брудними старими, які сидять на кушетці. Припустімо, що Батхед був менеджером середньої ланки, а Бівіс займався ландшафтним дизайном. Але, можливо, все буде й не так, поки що не знаю», — сказав Джадж. Він не уточнив, коли саме слід чекати повернення героїв на телеканал MTV, що транслював серіал з 1993 по 1997 рік. Нагадаємо, що головні персонажі серіалу — підлітки Бівіс і Батхед, живуть у вигаданому містечку Хайленд, штат Техас. Їхньою особливістю є вміння оступачувати оточуючих своєю зухвалою поведінкою та різким гумором, який цілком ігнорує традиційні цінності. Основною частиною кожного епізоду були коментарі Бівіса та Батхеда під час перегляду музичних кліпів, що показуються на MTV. 1996 року серіал отримав спін-офф у вигляді повнометражного анімаційного фільму «Бівіс і Батхед принижують Америку».
Скарби Йоркської долини — музейні експонати
Величезний скарб, закопаний вікінгами близько 927 року, викуплено Британським музеєм і Фондом музеїв Йорка в археологів-аматорів, які знайшли його 2007 року. Як пише газета The Guardian, скарб було оцінено в 1,08 мільйона фунтів стерлінгів. Близько 200 тисяч фунтів на викуп знахідки пожертвували приватні особи, решту коштів надали державні агентства. Скарб складається з 617 монет і злитків срібла, складених у позолочену чашу витонченої роботи, ймовірно, французького походження. Ці коштовності було заховано в той час, коли король Етельстан підкорив землі, зайняті вікінгами на північному сході Англії. Більший за обсягом скарб на території Великої Британії останнього разу знаходили 1840 року в графстві Ланкашир: скарб із Кердейла складався з більш ніж восьми тисяч предметів.
Гоголь у Одесі
Із 8 по 11 вересня пройде перший Гоголівський відкритий літературний фестиваль. Він присвячений сучасному літературному процесу й покликаний стати щорічною великою подією в Одесі й у літературному світі. «Однією з цілей фестивалю є відродження Одеси як міста літературної значущості: вона надихала Пушкіна та Жуковського, Маяковського та Бабеля, Буніна й Олешу», повідомляє сайт Одеси. Вибір постаті Гоголя для назви фестивалю пояснюється тим, що «сьогодні цей автор як ніхто втілює зв’язок українського та російського народів. Українець за національністю, який писав у царській Росії російською мовою, Микола Васильович Гоголь геніально поєднував у своїй творчості елементи обох культур, з однаковою переконливістю змальовуючи життя Петербурга та рідної Полтавщини».
Поринути у світ рукоділля
Із 5 по 8 вересня у Києві зберуться майстри клаптевого шитва. Цей з’їзд пройде в нашій столиці вже вдруге. Як розповіли «Дню» його організатори, головною метою є популяризація та збільшення престижу й якості клаптевого шитва (печворка) в Україні. У програмі: Міжнародна конференція, семінари-лекції одного з провідних світових майстрів Джинні Беєр, а також виставки та конкурси за участю аматорів і професіоналів клаптевого рукоділля. Також гостями форуму стануть представники Росії, Білорусі, Казахстану, країн Прибалтики, США (ті, для кого цей вид рукоділля є другою професією, бізнесом чи хобі). Учасники матимуть змогу ознайомитися з прогресивним досвідом у галузі клаптевого шитва та новими техніками та технологіями, побачити «на живо» кращі досягнення майстрів з різних країн, поспілкуватися з фахівцями. 6 і 7 вересня пройдуть майстер-класи Джинні Беєр — це авторка багатьох відомих робіт у сфері печворка. Вона привезе до Києва демо-колекцію та поділиться своїми секретами. Невід’ємною частиною з’їзду є QUILT SHOW, на якому відбудуться конкурси та публічні демонстрації персональних і колективних робіт. На виставці можна буде поспілкуватися з майстрами та відкрити для себе чарівний світ рукоділля.