На будівництві під Києвом знайшли 14 рабів
14 громадян Китаю близько півроку працювали безкоштовно на будівництві у Макарівському районі Київської області, повідомляє УНІАН з посиланням на відділ зв’язків з громадськістю ГУМВС України у Київській області. Правоохоронці Київської області порушили кримінальну справу за фактом експлуатації іноземних громадян. Громадяни Китаю близько півроку замість обіцяних 5 доларів на годину та гідних умов проживання не отримували нічого. Лише один раз їм заплатили по 250 доларів, а жити довелося у дерев’яних вагончиках на території будівельного майданчика. В Україну вони потрапили завдяки трьом особам з України віком від 26 до 30 років, двоє з яких, уродженці Афганістану і Китаю, організували пошук і вербування китайців під виглядом легального працевлаштування. За ці послуги кожен із постраждалих заплатив по 10 тисяч доларів. Щоб створити видимість нібито законних дій, ще в Китаї організатори через своїх осіб склали з потерпілими договори від імені фірми, яка на той час уже близько двох років не існувала. Один із засновників цієї фірми — родич затриманого підозрюваного-китайця. В аеропорту «Бориспіль» у будівельників відібрали паспорти нібито для перереєстрації, тому надалі у китайців не було можливості повернутися додому. Після проведених слідчих дій громадян Китаю депортували на батьківщину. Організатори злочину перебувають під вартою. Правоохоронці проводять заходи щодо затримання інших осіб, причетних до скоєння даного злочину.
Весело й смачно!
У Києві відбувся черговий Всеукраїнський чемпіонат із швидкісного поїдання вареників. Чемпіоном став бармен одного із столичних ресторанів Дмитро Савченко, який з’їв 75 вареників за відведені регламентом сім хвилин. За титул чемпіона йому довелося поборотися — конкуренція була неабияка. Адже серед претендентів продюсер чемпіонату Саша Гутмахер відібрав вісім людей — студента, бармена, комп’ютерника, будівельника та водія. Було навіть подружжя киян Якубових. А 23-річний житель Боярки Діма Арабаджі — інвалід дитинства, має проблеми зі слухом й мовою, про конкурс прочитав у газеті й тут-таки оголосив матусі — «Братиму участь!» «Діма навіть не розмірковував, — розповідає мати Інга Арабаджі, — єдине запитання поставив: «А воду під час змагання можна пити?» Незважаючи на інвалідність, він у нас активний хлопчик — ще за часів навчання в інтернаті й ПТУ займався легкою атлетикою, їздив на змагання й навіть посів друге місце в Миколаєві. Єдина поступка, зроблена організаторами для Діми, — поруч на сцені була мама з сурдоперекладом. За волю до перемоги та любов до життя Діма отримав спецприз «Наша симпатія» від групи компаній «Фокстрот».
Продюсером змагання був Саша Гутмахер — громадянин США, в недалекому минулому одесит, а нині активний пропагандист української культури в світі. Ностальгію за батьківщиною дитинства Саша трансформував в організацію українсько-американського фестивалю з поїдання. Перший Чемпіонат відбувся 2005 року в Нью-Йорку під патронатом мера Майкла Блумберга та за активною участю української діаспори США. Тоді чемпіоном став наш колишній співвітчизник Олег Жорницький, який проковтнув 100 вареників за 1 хвилину й 39 секунд. Призом для переможця Чемпіонату-2009 Дмитра Савченка стане тиждень відпочинку на двох у п’ятизірковому готелі в європейському кварталі Soho square у Шарм Ель Шейху. Чемпіону подадуть лімузин до трапа літака, покатають на найбільшій у Єгипті ковзанці, пригостять у льодовому барі, проведуть цікаві екскурсії та «fashion lounge», повідомляє Алевтина БЕЛЕЦЬКА.
У Черкасах підбили підсумки «кам’яного» фестивалю
Скульптура вірменського скульптора Армена Арутюняна «Зустріч любові» перемогла на Другому міському фестивалі кам’яних скульптур «Живий камінь», що проходив у серпні в Черкасах. Його витвір із білого каменю найбільше сподобався мистецькому журі, а також не залишив байдужими всіх відвідувачів парку. Друге місце здобула скульптура «Вузол любові або Простої любові не буває» єдиної жінки — учасниці фестивалю з Польщі Анни Расінської. Третє місце розділили черкащани Іван Фізер і Владислав Демйон. Назви їхніх композицій — «Джерело» і «Формула любові» відповідно. Усі митці за участь у фестивалі отримали дипломи, матеріальну винагороду та цінні подарунки. Приз глядацьких симпатій дістався ще одному учаснику з Вірменії Давтяну Гору за його прекрасну скульптуру «Муза». Фестиваль відвідали понад 300 тисяч черкащан, а також гостей міста з Росії, Білорусі, Польщі, Вірменії, Молдови і навіть США та Італії. Після завершення цьогорічного фестивалю черкаський парк поповнився ще 14-ма новими кам’яними скульптурами — всі монументальні витвори митців залишаться на центральній алеї парку до наступного року, коли відбуватиметься новий фестиваль. А в тому, що через рік він буде, запевнив усіх присутніх у літньому театрі перший заступник міського голови Черкас Микола Шкарабура.
— Ми продовжуємо традицію організації різних фестивалів для черкащан та гостей міста. «Живий камінь» — це вже третій цього року масштабний фест після «КриЖталю» та «Древляндії». Я радий, що всі ми, жителі Черкас, разом творили свято в нашому місті. Обіцяю, що в подальшому організовуватимемо подібні заходи, причому їхня кількість лише збільшуватиметься, — зазначив на офіційному закритті симпозіуму Микола Григорович.
В останній день фестивалю глядачів у літньому театрі радували російський бард Тимур Шаов, а також неперевершений В’ячеслав Бутусов у складі свого гурту «Ю-Пітер», повідомляє Анатолій БАБАК.