Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

12 серпня, 2009 - 00:00

Iз 20 серпня — місяць Японії в Україні

Незабаром у столиці розпочнеться «Місяць Японії в Україні». Відкриватиме захід виставка Японської фундації «Японія в природі», на якій буде представлено 85 монохромних знімків краєвидів, зроблений фотографом Яхагі Кіджюро. Відкриття виставки відбудеться 20 серпня о 16.00 у Національному заповіднику «Софія Київська» (триватиме до 20 вересня). У рамках акції, яка триватиме в Україні протягом двох з половиною місяців за підтримки посольства Японії, відбудеться низка інших цікавих заходів: конкурс промов японської мовою, демонстрації ікебани, фестиваль японського кіно, демонстрації чайної церемонії, майстер-класи з орігамі, чемпіонат з кендо тощо.

Iнфіковані вірусом ВIЛ та дискримінація

Люди, які живуть в Україні з ВІЛ/СНІДом (абревіатура ЛЖВС), щодня піддаються суттєвому тиску з боку суспільства, що має для них як психологічні наслідки, так і матеріальні (виникають, як правило, через утрату робочого місця, фізичну неможливість працювати, а також через додаткові фінансові витрати для підтримки імунітету). За даними соціологічних досліджень, кожен 70-й українець є ВІЛ-позитивним, понад 40% людей, які живуть з названою інфекцією, з різних причин стикалися з проблемою дискримінації. Названі цифри на засіданні круглого столу в Житомирському прес-клубі реформ нещодавно оприлюднив голова правління Житомирського обласного відділення Всесвітньої мережі ЛЖВС Дмитро Сапсай. (Захід відбувся в рамках проекту Асоціації професійних журналістів та рекламістів Житомирщини «Громадське здоров’я та медіа» за підтримки програми МАТРА КАП посольства Королівства Нідерландів в Україні). Але довести, що всупереч закону роботодавець відмовляє їм у прийомі на роботу, чи лікар не надає медичної допомоги саме з причини цього захворювання, практично неможливо. Особливо це стосується лікарів, серед яких дуже розвинута корпоративна солідарність. Допомогти справі, на його думку, мають відповідні закони та адекватне інформування суспільства. Директор обласного центру зайнятості Раїса Ігумнова запевняла, що у даній службі при направлені на певне робоче місце жодних позначок про статус таким громадянам не ставлять. Водночас заступник головного лікаря обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Інна Товкач наголосила, що нині в Україні 1,5% населення інфіковано вірусом ВІЛ. Водночас майже у два рази знизилася кількість тих, хто отримав цю проблему внаслідок ін’єкційного вживання наркотиків (тепер їхня доля складає 54% проти 80% 1995 року), на долю статевого шляху зараження нині припадає 28% інфікованих, і 16% складає передача вірусу від матерів до новонароджених. І все більше ця інфекція охоплює зовні благополучні верстви населення. Тому питання конфіденційності, особливо щодо дітей, стає все більш актуальним. У країні настав критичний момент, констатували у прес-клубі фахівці, отже, нині у сфері боротьби із ВІЛ/СНІДом напрацьовується нова програма, заснована на дотриманні прав людини, де будуть враховуватися всі аспекти цієї проблеми, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

В Одесі відбувся фінал кубка країни з армрестлінгу серед інвалідів

В Одесі в самому центрі міста біля пам’ятника Дюку де Рішельє пройшов фінал кубка України з армрестлінгу серед інвалідів. У змаганнях брали участь 75 спортсменів у п’яти вагових категоріях з різними видами інвалідності, які можуть брати участь за медичними свідченнями. Серед учасників — чемпіони світу і чемпіони Європи. Учасники кубка змагалися правою та лівою рукою. Частина з них — ветерани афганської війни, частина — інваліди з дитинства з порушеннями опорно-рухового апарату. Однак, незважаючи на фізичні вади, ці учасники анітрохи не поступалися здоровим армрестлерам, — говорить один із організаторів змагань Дмитро Дубовенко. «У тих, хто може займатися армрестлінгом, як правило, добре розвинений плечовий пояс, — пояснює Дмитро Дубовенко. — До того ж це дозволяє учасникам відчувати себе повноцінними, а не вирваними з життя». Інтригою змагань став фінал у важкій вазі. Тут велася боротьба між Вадимом Красовим та Олександром Міленьким — їм навіть довелося фіксувати кисті рук суперників спеціальним ременем. У боротьбі на праву руку переміг Красов. А от правша Олександр Міленький став переможцем на ліву руку, повідомляє Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Відкрився табір «Витоки толерантності»

На Закарпатті відкрився міжнародний дитячий табір «Витоки толерантності». Він розташований у селищі Ясиня Рахівського району, поблизу підніжжя Говерли, — повідомляє «Радіо «Свобода». Учасники табору — діти національних громад України та діти-біженці — білоруси, болгари, вірмени, греки, євреї, кримські та волзькі татари, молдавани, німці, поляки, росіяни, румуни, татари, чеченці, а також велика група українців. Передбачено, що всі вони зможуть ознайомитися з національною культурою різних народів, обмінятися традиціями. Метою проекту є виховання міжнаціональної толерантності української молоді, протидія ксенофобії, формування активної цивільної позиції у молоді національних громад, поширення знань про національну різноманітність України та профілактика виявів расової та релігійної нетерпимості. У таборі працюватимуть педагоги національних громад і професіонали, які розуміють особливості міжкультурного діалогу. Будуть проведені: день пам’яті трагедій народів України, день прав людини, день громадянина. Табір працюватиме по 26 серпня. Його організатором є Конгрес національних громад України (підтримка Посольства Федеративної Республіки Німеччина, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, Державного комітету у справах національностей і міграції, Датської ради з питань біженців, Львівської обладміністрації та інших добродійних організацій, спонсорів і приватних осіб).

Газета: 
Рубрика: