Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вакули з усієї України приїдуть до Пирогова

З нагоди 40-річчя Національного музею архітектури та побуту
8 серпня, 2009 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

За традицією, в серпні у Національному музеї архітектури та побуту проходить День коваля. Цього року гуляння розтяглися на два дні (22 і 23 серпня), а урочистості приурочать до 40-річчя музею. Саме на базі пироговської концепції створювалися етнографічні музеї в Ужгороді, Львові, Чернівцях...

Співробітники музею стверджують, що Пирогове — найбільший у світі музей під відкритим небом (територія величезна — 150 гектарів, на якій знаходиться близько 300 об’єктів), і щоб обійти його, трьохгодинної екскурсії вам не вистачить. У експозиції представлені всі регіони України.

Майже всі об’єкти музею справжні, лише, за рідкісним винятком, твори народної дерев’яної архітектури були перенесені до Пирогова з різних областей нашої країни. В музеї зібрана унікальна колекція: народного одягу, меблів, дерев’яного та глиняного посуду, одягу, музичних інструментів.

Упродовж року тут проходять найрізноманітніші театралізовані заходи — народні та релігійні свята. Так, День коваля користується популярністю в багатьох туристів, а деякі навіть спеціально приїжджають саме на це свято. Як розповіли «Дню», з давніх-давен в Україні ковалі користуються пошаною. Адже майстри вміють приборкувати три стихії: вогонь, воду й метал. Кілька сотень ковалів з усіх областей нашої країни приїде до Пирогова. Вони покажуть, які неймовірні витвори можна зробити з металу, а деякі проведуть відкритий майстер-клас для всіх бажаючих і покажуть, як створюють свої роботи. Побачать гості й заступника ковалів — скульптуру давнього язичницького бога Сварога. Пройде конкурс на кращу й оригінальну композицію. Можна буде придбати сувеніри на згадку. Як із посмішкою говорять ковалі, найчастіше їх просять продати підкову на щастя.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: