Крижаний бар
Він відкрився на головній і найпрестижнішій торговельній вулиці японської столиці Гіндза. У барі з льоду зроблено не лише стіни, столи, стільці, але й прикраси — крижані інсталяції. Тому в приміщенні, незважаючи на спеку, постійно підтримується температура мінус п’ять градусів, повідомляють РІА «Новости». Відвідувачам біля входу видаються пальта з капюшоном і рукавички, які знадобляться, коли офіціант принесе напої — склянки також зроблено з криги. Відвідування бару, яке включає оренду пальт і рукавичок, один напій і крижану склянку, яку можна забрати додому, обійдеться приблизно в 37 доларів.
Без спалаху
Американські вчені створили нову систему, яка дозволяє робити знімки без ефекту червоних очей та інших артефактів зображення, викликаних спалахом, повідомляє New Scientist. У рамках роботи дослідники використали систему підсвічування, яка дає випромінювання тільки в інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазонах. Окрім цього у вчених була цифрова фотокамера, в якій було видалено фільтри, що перешкоджають попаданню на цифрову матрицю даних видів випромінювання.
Схема роботи нової системи така. Спочатку камера робить знімок в інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазоні. Отримана фотографія нагадує знімки, зроблені із застосуванням системи нічного бачення: вона досить чітка, але має абсолютно неприродні кольори. Через короткий проміжок після першого камера робить знімок у звичайному видимому діапазоні. Обидва зображення обробляються за допомогою комп’ютера, щоб у результаті вийшла звична фотографія. Зі слів дослідників, нова камера не позбавлена недоліків. Зокрема, складність полягає в тому, що існують об’єкти, які поглинають інфрачервоне та ультрафіолетове випромінювання, а на темній фотографії їх не видно. До таких об’єктів, наприклад, належать звичайні прищі. На ілюстрації до замітки легко побачити, що на отриманій фотографії їх майже не видно.
Зовсім недавно вченим також вдалося створити фотокамеру-полотно. Вона являє собою переплетення ниток, виконаних з композитного матеріалу. Характерною особливістю нової камери є те, що вона не використовує лінзи: зйомка проводиться безпосередньо поверхнею матеріалу. Вчені вважають, що розвиток цієї ідеї допоможе створити, наприклад, форму для солдатів, яка дозволить їм обдивлятися поле битви на 360 градусів.
Антикризові пляжі
У французькій столиці пропонують парижанам недорогий відпочинок у період кризи, практично біля будинку, передає телеканал ABC News. На берегах Сени відкрилися антикризові пляжі, причому всі розваги там надаються відпочиваючим безкоштовно. Зокрема, знижено ціни на освіжаючі напої та закуски, отож морозиво коштує не дорожче одного євро, пише newsru.com. «На фоні світової фінансової кризи паризькі пляжі дуже важливі, адже це був важкий рік, — повідомив один із організаторів столичного пляжного відпочинку. Ідея полягає в тому, щоб запропонувати щось сім’ям, які проводять свою відпустку в місті». До речі, пляжі у французькій столиці відкриті вже восьмий рік поспіль. До цього сезону в центр Парижа і до водосховища в парку Ля Вілетт було привезено сотні тонн піску. Цікаво, що вже до полудня в день відкриття всі шезлонги були зайняті, а пляж заповнено натовпом мешканців міста і туристів. Навпроти будівлі міської адміністрації можна пограти в пляжний волейбол, бадмінтон та фрісбі (покидати літаючу тарілку) або в петанк (провансальський народний вид спорту, метання куль). У вихідні дні біля Pont de Sully влаштовують концерти.