Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Iмпровізація» — «La bomba!»

Уже вдруге Львів приймав Міжнародний літній фестиваль класичної музики
8 липня, 2009 - 00:00
АНДРІЙ ГАВРИЛОВ / ФОТО АНДРІЯ КУБ’ЯКА

Як і торік, головною діючою особою фесту «Імпровізація», організувала який концертна агенція з однойменною назвою, був Львівський симфонічний оркестр під керівництвом іспанського диригента та піаніста Мелані Местре. Солістами до участі в «Імпровізації» запросили польського кларнетиста Войтека Мрозека, львівських піаністок Оксану Рапіту та Олену Гав’юк і російського піаніста світової слави Андрія Гаврилова, який мешкає в Швейцарії.

У чотирьох концертах у Львівському будинку органної та камерної музики прозвучали твори Людвіга ван Бетховена, Йоганна Себастьяна Баха, Фредеріка Шопена, Петра Чайковського, Роберта Шумана, Доменіко Скарлатті, Фелікса Мендельсона, Йозефа Гайдна, Астора П’яццолли, Ісаака Дунаєвського, Ісаака Мануеля Альбеніса та Мирослава Скорика. Кульмінацією, як і обіцяли організатори, став останній концерт «Імпровізації» за участю Андрія Гаврилова, який виконав у супроводі оркестру Мелані Местре три твори Бетховена: увертюру «Коріолан» і концерти № 2 і №3 для фортепіано з оркестром.

— Довго вас намовляли приїхати до Львова? — поцікавилася журналіст «Дня» в маестро Гаврилова напередодні виступу.

— Ні! Я, як тільки дізнався про фестиваль «Імпровізація», сам сюди напросився. По-перше, тому, що Львів має для мене особливе значення: звідси родом мої друзі Юра Башмет і Алік Слободяник. По-друге, я дуже люблю Мелані, котрий колись був моїм учнем на майстер-класах. І ще тоді мене вразила його безкорислива закоханість у мистецтво, у музику. Він працює на противагу нинішній молоді, яка думає, на жаль, тільки про гонорари.

«Горіли іспанські очі» в Местре і на останньому концерті «Імпровізації». І запалили очі переповненої глядацької зали. Як і обіцяли в анонсах організатори фестивалю, концерт за участю Андрія Гаврилова вийшов «La bomba!»

Єдине, за чим шкодує маестро, — «не встиг погуляти Львовом». Надолужити втрачене Андрій Гаврилов зможе наприкінці осені: на листопад заплановано ще два виступи зірки у Львові, й знову з оркестром Мелані Местре. У першому звучатимуть два концерти Бетховена — №1 і №4, у другому — знаменитий ре-мінорний (К-466) концерт Моцарта.

Колишньому москвичу Андрієві Гаврилову 54 роки. Хист до музики виявив дуже рано — 3-річним зіграв на радіо «Реквієм» Моцарта. 18-річним переміг на Міжнародному конкурсі ім. Чайковського, тріумфально дебютував і на фестивалі у Зальцбурзі. Працював із Святославом Ріхтером. Під час перебудови виїхав до Великої Британії. Тепер мешкає у Швейцарії. Володар численних музичних нагород. Зокрема, 98-го А. Гаврилова визнано одним із найкращих піаністів Колекції ХХ століття Philips Music Group. 2001 р. знову почав виступати на теренах колишнього Радянського Союзу.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Газета: 
Рубрика: