Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

7 липня, 2009 - 00:00

Міжнародний форум тюркської молоді відбудеться в Криму

Як повідомили кореспонденту «Дня» в прес-службі меджлісу кримськотатарського народу, в Криму 9-16 серпня 2009 року відбудеться XIV курултай міжнародного об’єднання тюркської молоді. Як відомо, ініціаторами об’єднання спочатку татарської, а пізніше тюркської молоді виступила Спілка татарської молоді «Азатлыкъ». Перший курултай тюркської молоді було проведено в Татарстані в 1992 році, він дав позитивний імпульс для об’єднання молоді тюркських народів світу. Вже 1994 року IV з’їзд цього міжнародного об’єднання було проведено в Криму, і в його підготовці велику роль зіграли молоді кримські татари. Проведення курултаю тюркської молоді стало доброю традицією, яка сьогодні сприяє розвитку становлення та об’єднання тюркського світу. Його організації діють у Татарстані, Башкортостані, Чувашії (Росія), Азербайджані, Казахстані, Туреччині, Киргизстані, Турецькій Республіці Північного Кіпру, Румунії, Македонії та в Криму. Останній XIII курултай тюркської молоді відбувся в м. Охріді (Македонія). Для організації курултаю в Криму створено організаційний комітет, до якого увійшли представники найбільш активних кримськотатарських молодіжних організацій. Програма Курултаю передбачатиме заходи, які будуть сприяти ознайомленню делегатів і гостей з Кримом, його історією та народами Криму. Головою організаційного комітету обрано Ескендера Барію (Кримськотатарський Молодіжний Центр), до його складу також увійшли представники таких тюркських молодіжних організацій як Bizim Qэrэm, Кардашлыкъ, Яшлар Седасы, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Моряків із судна «Марафон», які повернулися до Одеси, ховають від ЗМI

Моряки з корабля «Марафон», які побували в полоні в сомалійських піратів, повернулися додому. Літак із ізмаїлчанами приземлився на одеському летовищі в п’ятницю ввечері. За звільнення корабля було заплачено викуп у розмірі 1 мільйона 300 тисяч доларів. Судно перебувало в полоні майже два місяці. Під час захоплення «Марафону» загинув один із українських моряків. Ще один член екіпажу був поранений у ногу з вогнепальної зброї. Зустрічати моряків на летовище приїхали представники багатьох ЗМІ. Але, незважаючи на це, спілкуватися з пресою звільненим і їхнім родичам суворо-пресуворо заборонили. Як стало відомо — заборона на розголошення будь-якої інформації — ініціатива крюїнгової компанії з посиланням на наказ судновласника. Батьків моряків таємно привезли до аеропорту на спеціальному автобусі й вони так і не потрапили в об’єктив телекамер. Олександра Гусакова, мама одного з моряків, приїхала до летовища окремо від усієї групи й не знала про заборону спілкуватися з журналістами, тому поділилася своїми переживаннями перед зустріччю з сином. «Він все ж таки чоловік і перед матір’ю ніколи не буде жалітися, він сказав лишень: «Мамо не хвилюйся, все буде добре, було гірше, тепер я вважаю, що все добре!», — сказала Олександра Гусакова. Її син Георгій дістав у полоні вогнепальне поранення в ногу, найближчим часом на нього чекає ще одна хірургічна операція.

Літак зі Стамбула приземлився на одеському летовищі чітко за розкладом. Але сімох моряків до зали чекання так і не пустили, їх вивезли таємно, ретельно приховуючи від журналістських очей. Представник «Морського міжнародного товариства» Сергій Безвершенко добре знайомий із ситуацією, за його словами, закритість від преси — типова поведінка крюїнгових компаній, страждають від цього, звичайно ж, моряки, які не отримують належних компенсацій. «Я гадаю, що бояться тиску, інакше ніяк не можу пояснити, — сказав представник «Морського міжнародного товариства» Сергій Безвершенко. — І «Леман Тімбер» можна додати туди ж, тобто ця закритість у кінцевому результаті призводить до того, що морякам не виплачують те, що мають виплачувати. Як стало відомо, рідних загиблого в полоні Сергія Вартенкова навіть не сповістили про прибуття екіпажу. Про його смерть родина дізналася з преси. Тіло буде доставлене в Україну після проведення судово-медичної експертизи голландськими фахівцями. Богдан ДИМОВСЬКИЙ, Одеса.

Відпочинок у дитячому таборі закінчився отруєнням понад 70 осіб

У суботу, 4 липня, з пасажирського потяга №82 «Ужгород-Київ» до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні з попереднім діагнозом «гострий гастроентероколіт» потрапили 72 особи — 65 дітей віком від 8 до 17 років і 7 дорослих, повідомляє УНІАН. Вони поверталися після оздоровлення в санаторії «Перлина Карпат», що в селі Карпати Мукачівського району Закарпаття, до Києва. Всього із санаторію їхало 256 осіб (240 дітей та 16 супроводжуючих), де їм напередодні виїзду видали сухий пайок. Наразі на стаціонарному лікуванні залишаються 64 особи (57 дітей та 7 дорослих). Зокрема, у Львові знаходяться 60 осіб (12 дітей відпущені під відповідальність батьків), у Тернополі та в Хмельницькому — по двоє дітей. Хворі перебувають у стані середнього ступеня тяжкості. Фахівці міських СЕС проводять комплекс санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. Під час обстеження дітей з?ясовано, що під час подорожі у дітей з?явилися ознаки захворювання шлунково-кишкового тракту. На момент госпіталізації у стаціонар Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні 4 дітей перебували у тяжкому стані, решта 68 госпіталізованих — у стані середньої тяжкості. Наразі триває епідеміологічне розслідування причин та обставин виникнення захворювання. Справу про отруєння передано в Мукачівську прокуратуру.

Газета: 
Рубрика: