Суд наклав заборону на публікацію в США продовження «Над прірвою у житі»
Окружний суд у Нью-Йорку наклав заборону на публікацію в США роману «60 років опісля: пробираючись крізь жито», повідомляє Associated Press. Рішення про заборону публікації книжки, прийнята суддею Деборою Беттс, залишиться в силі як мінімум до завершення судових розглядів за позовом, поданим знаменитим письменником Джеромом Девідом Селінджером. Коли саме суд збирається розпочати розгляд позову по суті, наразі не відомо. Проте вже зрозуміло, що видавцям «60 років опісля: пробираючись крізь жито» не вдасться, як вони планували, випустити книгу в США до кінця літа 2009 року.
Роман «60 років опісля: пробираючись крізь жито», написаний шведсько-американським автором, який взяв псевдонім Джон Девід Каліфорнія, є продовженням книжки Селінджера «Над прірвою у житі». Селінджер на початку червня 2009 року подав до окружного суду Манхеттена позов про захист інтелектуальної власності, звинувативши автора роману в плагіаті. Видавці «60 років опісля: пробираючись крізь жито», своєю чергою, наполягали на тому, що роман пародіює «Над прірвою у житі», а також критикує Селінджера та його світогляд. Суддю Беттс, яка розглядала позов Селінджера, аргументи відповідачів не переконали. «Для пародії чи критики у роману «60 років опісля...» дуже багато збігів з «Над прірвою у житі», як за стилем, так і за змістом», — заявила суддя.
Роман «60 років опісля: пробираючись крізь жито», зазначає AP, уже вийшов у світ у Великій Британії, де проти його автора та видавців не було подано ніяких позовів. Проте після того як стало відомо про те, що Селінджер звернувся до американського суду, британські оптові книгопродавці ухвалили тимчасово не постачати «60 років опісля: пробираючись крізь жито» до США.
Музикознавець знайшов адресата бетховенської п’єси «До Елізи»
Клаус Мартін Копітц, німецький музикознавець і фахівець із творчості Людвіга ван Бетховена, стверджує, що встановив особистість жінки, якій присвячена знаменита фортепіанна п’єса-багатель композитора «До Елізи». Висновки Копітца будуть повністю опубліковані в журналі, який видається будинком-музеєм Бетховена у Бонні 2010 року, а короткий виклад статті приводить AFP, повідомляє Lenta.ru.
Оригінальна партитура «До Елізи» втрачена, та кілька поколінь дослідників намагалися розгадати, хто була ця Еліза. На думку Копітца, Бетховен присвятив багатель співачці Елізабет Рекель (1793—1883). Вона доводилася сестрою Йозефу Августу Рекелю, тенору, що виконував партію Флорестана в опері «Фіделіо» 1806 року в Відні. Згодом вона вийшла заміж за композитора та піаніста Йоганна Непомука Гуммеля, учня Моцарта та друга Бетховена. Відомо, що Елізабет була знайома з Бетховеном, і 1810 року, коли була написана багатель, присвячена їй, співачка та композитор мали дружні стосунки. Незадовго до смерті Бетховена у 1827 році, Елізабет отримала від нього в подарунок пасмо волосся та перо, яким він записував партитури.
Копітц встановив із архівних документів, що Елізабет називала себе Елізою. Дослідник вважає, що ця обставина підтверджує правильність його припущення. Про характер відносин між співачкою та композитором музикознавець судити не береться, стверджуючи лише, що Елізабет «дуже подобалася» Бетховену.
12 фанатів Джексона здійснили самогубства
Убиті горем фанати поп-короля Майкла Джексона скоюють самогубства через смерть кумира. Про це повідомляють представники найбільшого фан-клубу співака. У той же час висуваються версії, що і він сам, можливо, випадково вбив себе, не витримавши напруження від репетицій, і бажаючи скорочення числа запланованих концертів. Голова фан-клубу Джексона Гері Тейлор заявив, що, за його даними, самовбивць серед фанатів уже 12, повідомляє NEWS.ru.com із посиланням на Nhe Sun. Як зазначив Тейлор, Майкл Джексон ніколи не підтримав би цих людей, і вважав би за краще, щоб вони продовжували жити.
У середу стала відома орієнтовна дата поховання співака — неділя, 5 липня. Офіційно причина його смерті не розголошена. У ЗМІ раніше з’явилися повідомлення, що серце поп-короля зупинилося після ін’єкції сильнодіючих ліків. Тим часом висуваються й інші версії, зокрема про те, що Джексон міг випадково вбити себе сам. Як інформує Fox News, співак волів здаватися важкохворим, щоб скасувати частину запланованих концертів, і перестарався з кількістю прийнятих ліків.