«Запрошення до раю»
Так Анатолій Шинкарчук назвав свою персональну виставку, що відкрилася в галереї «Грифон». Художник зараховує свої роботи до «наївного мистецтва», проте «наїв» тут — все ж таки наслідок, а не причина. Органічне і виразне поєднання простодушної казковості та грандіозної символічності для Анатолія Шинкарчука — радше той самий «рай», куди він всією душею прагне, а не природний творчий стан. Але, принаймні, мова йде не про стилізацію, а про пошук (і пошук вельми успішний) власного шляху. Картини, що склали експозицію, поділяються на дві групи. Є напівказки-напівпритчі про тварин, цілком реальних і водночас дивовижних («А кому зараз легко?», «Поцілунок»). Але набагато більше на виставці презентовано пейзажів — панорамних, неосяжних («Ліс. Вечір», «Біля верби», «Бузок») і при цьому дуже камерних і обжитих («Моя Україна», «Моє дитинство», «Святий вечір у Загнітково»), завжди — наповнених теплом, світлом і гармонією («Як же він нагодував», «Як в раю»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
«НЕостанній герой» у Києві
23 червня в Будинку офіцерів уперше виступить беззмінний ведучий популярної телепередачі «У світі тварин» Микола Дроздов. Свій творчий вечір він назвав «НЕостанній герой». До Києва Микола Миколайович приїде після свого 72-го дня народження, який відсвяткує 20 червня. У списку «100 найпопулярніших людей Росії» Дроздов посідає четверте місце. Він здійснив дві кругосвітні подорожі й сотні наукових експедицій, написав два десятки книг, був душею компанії в «Останньому герої». Він — один із 15 консультантів Генерального секретаря ООН із екології. Член Нью-йоркської академії наук, експерт ЮНЕСКО з екології, лауреат ТЕФІ. За фільм «Царство російського ведмедя», створений разом з англійським біологом Девідом Аттенборо, він отримав «Золоту панду». На рахунку Миколи Миколайовича 20 книг. Дроздов — автор і співавтор багатьох теле- і відеофільмів про природу і тварин. У вільний час займається не лише тваринами: 2002 року брав участь у льодовій висадці на Північний полюс і прожив тиждень у міжнародному полярному таборі «Борнео». Миколу Миколайовича називають «справжнім володарем світу тварин», бо ніхто краще за нього не розбирається в цьому світі, і особливо — в отруйних мешканцях нашої планети, яких Дроздов просто обожнює. Удома в Дроздова живуть — кішка Муня і павук-птахоїд на ім’я Телемах. Микола Миколайович захоплюється верховою їздою, купанням в ополонці, любить футбол, знає багато анекдотів про тварин. Грає на гітарі і любить співати пісні та романси (ці його таланти глядачі також зможуть оцінити у київському творчому вечорі), вивчає йогу і вже багато років не їсть м’яса, вважаючи, що цілком може стати одним із довгожителів, повідомляє Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА.
Найдорожчий актор
Харрісон Форд, який заробив за рік 65 мільйонів дол., названий найдорожчим актором Голівуду за версією журналу Forbes. До речі, батько Харрісона — ірландець, а мати — єврейка родом із Білорусі; до початку акторської кар’єри Форд вважався одним із найкращих теслярів у Голівуді, а за останню чверть століття — найвисокооплачуваніший кіноактор Голівуду. «Працьовитість і талант — ось два секрети, що зробили мене відомим», — зізнається Харрісон. Глядачі полюбили артиста за ролі пілота Хена Соло в серії «Зоряні війни» і любителя пригод «Індіани Джонса». Цього року Харрісон знявся всього в одному фільмі — «Індіана Джонс і Королівство Кришталевого Черепа», поставивши умову, що весь прибуток від прокату фільму буде розділений між ним, Стівеном Спілбергом і Джорджем Лукасом.