Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Відкрита зона» сурмить збір

30 травня, 2009 - 00:00

Напередодні Міжнародного дня захисту дітей один із найстаріших київських кінотеатрів провів благодійну акцію.

Це не був день відкритих дверей або одноразовий безкоштовний сеанс. Кінотеатр «Жовтень» — ексклюзивний власник прав фільмів home-video в Україні і ТОВ «Відео Світ України» — виробник і дистриб’ютор ліцензійної відеопродукції передали в подарунок дитячим будинкам Київської області відеодекодери і 21 комплект відеокасет із найкращими мультфільмами та художніми стрічками вітчизняної кінокласики.

Тепер у дітей у Василькові та Сквирі, Таращі та Богуславі й у багатьох інших містах і селищах області буде можливість дивитися «Ну, постривай!» і «Вінні-Пух», «Мері Поппінс, до побачення!» і «Біле сонце пустелі» — всього 170 фільмів.

Не змогли приїхати представники всіх дитячих будинків, але упорядники обіцяють доставити подарунки за місцем їхнього призначення.

Директор кінотеатру «Жовтень» — Людмила Горделадзе — людина ініціативна, в кіномережі успішно працює вже багато років, і на її рахунку не одна цікава творча задумка. Колись, коли фестивальні кораблі ще не борознили просторів рідних рік та морів, вона організувала круїз «Відкрита зона», в якому взяли участь такі «стовпи» кіно як Станіслав Говорухін, Віталій Соломін та інші, й де демонструвалися також нові найкращі фільми. Свого часу саме її трудами до широкого глядача потрапив фільм В. Меньшова «Ширлі-Мирлі». Багато хто пам’ятає «Кіновернісаж. Богдан Ступка запрошує друзів», який не лише показав ретроспективу робіт нашого великого артиста, але й нові фільми його друзів і соратників — від Єжи Гофмана до Павла Чухрая. Взагалі в кінотеатрі, яким вона керує з 2000 року, постійно проходять фестивалі, тижні фільмів різних країн, зустрічі з глядачами зірок світового кіно.

На прес-конференції, присвяченій переданню відеотек у дарунок дитячим будинкам, була презентована нова акція, яку задумав маленький кінотеатр — Міжнародний фестиваль незалежного кіно «OZoneFest», який планується провести з 3 по 9 грудня 2009 року. Паралельно з фестивалем планується проведення кіноринку «OZoneFilmmarket».

Упродовж тижня буде показано близько 100 фільмів конкурсної й позаконкурсної програми. А конкурсів буде три: міжнародний; програма «Російський фон», де будуть представлені фільми, зняті російською мовою або мова ця звучить у сюжетно виправданих моментах; національна конкурсна програма «Українська перспектива». У кожній із програм вручатиметься свій приз.

Дата початку фестивалю приурочена до річниці Всеукраїнського референдуму 1991 року, який підтвердив Акт проголошення незалежності України.

У задумці організаторів — проведення такого фестивалю і кіноринку двічі на рік.

Це дуже потрібна й масштабна акція, що під силу гігантам, а не маленькому кінотеатру. Хочеться вірити, що вона відбудеться й стане постійним атрибутом культурного життя Києва, але, на мій погляд, без серйозної фінансової та моральної підтримки великого бізнесу цей перспективний почин може залишитися в історії лише чудовою творчою задумкою.

Світлана АГРЕСТ-КОРОТКОВА, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: