Взагалі-то на книжкові магазини древній Луцьк не бідний. Досить сказати, що жодна з існуючих книгарень не закрила свої двері й не змінила профілю своєї діяльності навіть у скрутний для книжкової торгівлі час. А книгарню «Освіта», котра відзначила свій 50-річний ювілей, у самісінькому центрі міста не витіснили ні ресторани, ні банки. Щоправда, книгарні за роки української незалежності таки зникли в районних центрах і селищах. Проте й ця мережа вже починає відновлюватися фірмовими магазинами «Ваша книга», які відкриває Волинська обласна друкарня. На Волині книжкові магазини різних власників уже давно конкурують одні з одним за приміщення.
Новий магазин з майбутньої всеукраїнської мережі «Читай, Країно» з’явився на світ завдяки керівництву обласної друкарні, котра не лише видає книги у власному видавництві, а й активно, як бачимо, їх популяризує та продає. Нова книгарня визначила власну «фішку»: це книги переважно україномовні й за цінами видавця. Її директор Сергій Колесник каже, що назва друкарні походить з того, що в українському суспільстві є стабільний інтерес до книги, й таки відроджується традиція читання, що, зрештою, на його думку, стає модним. Усе більше літератури видається українською, і це не тільки наукова, довідкова чи дитяча література. Найближчим часом збираються відкрити магазини мережі «Читай, Країна» в Одесі, Донецьку, Харкові та інших містах.
Нова волинська книгарня розміщена далеко не в центрі міста, але у вигідному географічному місці: на дорожній розв’язці володимир-волинського і львівського напрямків. Невеличка й вуличка, котра носить цікаву назву — Червоного Хреста, де для магазину віддали другий поверх нежитлового будинку. Проте тут розміщено й банки, й один із волинських судів. Крім україномовної літератури, котрої тут 70 відсотків, у магазині можна придбати книги й польською, англійською, німецькою, російською та іншими мовами.
Відкриття книжкового супермаркету в Луцьку відбулося з великим пафосом. Його приурочили до виставки-ярмарку «Книги Великої Волині», котра, започаткована кілька років тому як регіональна, і вже здобула міжнародний статус. У виставці-ярмарку взяло участь понад 40 книжкових видавництв, і це дало підстави говорити, що Волинь хоче позмагатися зі Львівським форумом книговидавців. Свою продукцію на ній представляли й поляки, й кілька київських видавництв. Книгу, зокрема, українську, на Волині люблять. Голова Волинської облдержадміністрації Микола Романюк говорив про те, що якщо торік обласна влада на підтримку місцевих книговидавців виділила 550 тисяч гривень, профінансувавши 87 авторів, то у цьому році заплановано виділити 650 тисяч. Понад 20 тисяч книжок волинських авторів коштом обласної влади передано у шкільні бібліотеки. Під час проведення виставки-ярмарку відбулися презентації кількох книг, зокрема, книги «Синергічна концепція культури» автора «Дня», професора Волинського національного університету Анатолія Свідзинського.
Новий книжковий супермаркет, у якому лучани й гості міста можуть придбати і книги з «Бібліотеки газети «День», планує зустрічі з сучасними українськими авторами, автограф-сесії, презентації книжкових новинок. Для цього в магазині обладнано спеціальну зону. Книгу з мережі «Читай, Країно» невдовзі можна буде придбати навіть не виходячи з дому, замовивши її на інтернет-сторінці магазину.