Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

13 травня, 2009 - 00:00

Криза для інновацій аж ніяк не перешкода

Один із лідерів спеціальної металургії країн СНД — Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» спільно з консалтинговою компанією «Бриг-Ритейл» оголосили про успішне завершення проекту міграції системи SAP ERP на версію 6.0., повідомляється в прес-релізі компаній. Одночасно було впроваджено нові функціональні модулі системи SAP ERP: «Планування і управління виробництвом» і «Управління проектами». «Завдяки впровадженню нових функціональних модулів системи SAP ERP в рамках проекту були автоматизовані практично всі основні бізнес-процеси компанії, що, безперечно, привело до більш ефективного керування і забезпечило злагоджену роботу всього колективу», — цитується в прес-релізі керівник проекту з боку консалтингової компанії ТОВ «Бриг-Ритейл» Андрій Поздняков. «Проект ефективний і відповідає сучасним вимогам ведення бізнесу, оскільки систематизує дані всього заводу, полегшує роботу користувачів і, як результат, збільшує прибуток підприємства», — своєю чергою коментує директор з інформаційних технологій ВАТ «Дніпроспецсталь» Володимир Корнєйчук. Проект стартував у липні 2007 року, а в січні 2009 року нова версія системи SAP ERP було запущено в промислову експлуатацію, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Австрійці зацікавлені в дослідженнях українських студентів

У квітні відбулася перша виробнича нарада між австрійською компанією-розробником Zeman Bauelemente GmbH, українським проектантом ТОВ «ПЕМ Україна» та Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка, присвячене перспективам досліджень полегшених металоконструкцій. Як повідомила прес-служба австрійської компанії, технічний директор ZEMAN Bauelemnte GmbH Маркус Ляйтнер, директор ТОВ «ПЕМ Україна» Олександр Мартинюк, доцент будівельного факультету ПолтНТУ Віктор Чичулін та інші обговорили можливості розширення областей застосування балок з тонкою гофрованою стінкою (SIN-балок): завдяки ефектові синусоїдальності форми такі конструкції дозволяють перекривати прольоти до 40 м, при цьому товщина стінки становить лише 2—3 мм. Якість української вищої школи, як і радянської, високо ціниться на Заході, переконані в австрійській компанії: в рамках візиту представники Zeman Group обговорили потребу, напрям досліджень полегшених металевих конструкцій для швидкомонтованих будівель і передали університетові зразки SIN-балки для проведення експериментів, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.

В Україні нарешті зайнялися вітряною електроенергетикою

Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання (НВО) ім. Фрунзе у другому кварталі 2009 року збирається відвантажити компанії «Вінденерго ЛТД», постачальникові вітроенергетичних установок (ВЕУ) в Україні, другу вежу вітротурбіни для переоснащення Тарханкутської вітряної електростанції в Криму. Як повідомила прес-служба Сумського НВО, в цей час у рамках укладеного контракту на поставку двох веж об’єднання відвантажило замовнику першу вежу. Переоснащення Тарханкутської вітряної електростанції здійснюється в рамках комплексної програми будівництва вітряних електростанцій, затвердженої Кабінетом Міністрів України, згідно з якою до 2010 року заплановано збільшити загальну потужність українських вітряних електростанцій в 22,5 разу — з нинішніх 80 МВт до 1800 МВт. У прес-релізі зазначається, що, за оцінкою вчених, в перспективі Україна зможе виробляти до 45 мільярда кВт електроенергії на рік, що складатиме близько 30% загального виробництва даного виду енергії в цей час. На сьогодні частина вітроенергетики в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить лише 0,02%.

Транші МВФ підносять інтерес до українського ринку акцій

Вівторок відкрився зростанням фондових індикаторів бірж ПФТС і «Української біржі». «Ключовим чинником зростання виступила інформація про виділення другого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду. Оскільки новина була очікуваною для більшості гравців, вплив інформації буде обмеженим. Більш важливим кроком виступає розгляд отримання Україною третього траншу кредиту МВФ за програмою stand by в розмірі близько 3 мільярдів дол. після 15 червня, коли відбудеться черговий перегляд програми», — сказав начальник аналітичного відділу КУА «ТАСК-інвест» (Київ) Андрій Шевчишин. А за словами начальника відділу торгівлі цінними паперами інвесткомпанії «Трійка Діалог Україна» (Київ) Володимира Грищенка, інформація про ухвалу МВФ вже закладена в цінах на ринку: останні декілька тижнів торги проходили дуже активно зі збільшенням обсягу і зростанням цін.

Купити 16-тонний навантажувач краще, ніж орендувати...

Херсонський морський торговельний порт придбав 16-тонний навантажувач голландської компанії «Hyster», повідомила «Дню» прес-служба Міністерства транспорту та зв’язку України. Нова машина відрізняється високими характеристиками в експлуатації та буде використовуватися при навантаженні металопрокату. Досі техніку такого типу доводилось орендувати у приватних компаній, що обходилося підприємству недешево. Також нещодавно автомобільний парк підприємства поповнили два нових автонавантажувача «New Holland» вантажопідйомністю 0,8 тонни. До кінця цього року Херсонський порт очікує отримати ще один ковшовий навантажувач, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».

Газета: 
Рубрика: