Зимове падіння купівельної здатності гривні, що відбулося, значно підняло ціни на оренду житла в курортних місцевостях Криму, і гостям курорту, які наважаться провести великодні та травневі свята на березі моря, доведеться дуже розщедритися. Як повідомляють кримські ЗМІ, курортні апартаменти на майбутні свята виставлені в оренду за торішніми розцінками в доларах, що в перерахунку на гривні робить канікули в Криму в 1,5 рази дорожчими. За інформацією відділу курортів Ялтинського міськвиконкому, ціна на житло, що здається на півострові, виставляється в доларах і не за банківським, а за комерційним курсом — як правило, не нижче 8,2 гривни за 1 долар. Таким чином виходить, що найдешевша квартира на ПБК — однокімнатна в будинку типу «хрущовка» — на травневі канікули коштуватиме приблизно 30 дол. за добу. Житло з великими зручностями виставляється за 50 дол. за добу, апартаменти вже навесні коштують 100 дол. Ще дорожчі котеджі: орендні ставки починаються від 300 дол. і сягають 1 тис.дол. за добу залежно від якості будинку та його наповнення. Елінги для кількох сімей на самому березі моря пропонуються не дешевше, ніж за 200 дол. Виходить, що ніякого дорожчання начебто й немає: в доларах ці ціни рівні торішнім, але у гривнях великодній і травневий відпочинок у Криму в нинішньому сезоні обійдеться наполовину дорожче, оскільки й інші послуги, як і товари повсякденного курортного попиту, виставлятимуться на продаж у доларах, а відтак значно подорожчають для власників української валюти.
За даними Євпаторійського та Судацького міськвиконкомів, у Західному та Східному Криму постаралися зробити зростання цін помірнішим. Так, власники міні-готелів і пансіонатів у перші дні сезону виставили ціни не в доларах, а в гривнях, хоча й підвищили їх приблизно на 10—20%. Таким чином, номер у міні-пансіонаті або приватному готельчику в Євпаторійській або Судацько-Феодосійській зоні на великодні та травневі свята обійдеться мешканцям у 500—600 гривень за добу. Великі ж і відомі готелі та санаторії додали до торішньої вартості 20—30%, обгрунтовуючи подорожчання розцінок зростанням комунальних тарифів.
Дослідження Мінкурортів свідчать про те, що загалом у майбутньому курортному сезоні попит на дорогий ПБК може трохи знизитися, а попит на східні, західні, а також кримські гірські курортні регіони, а особливо на регіон кримського Приазов’я, може значно зрости.
Питання маркетингу майбутнього курортного сезону обговорюватиметься наприкінці квітня на конференції «Розвиток підприємництва в туристичному бізнесі АРК в умовах економічної кризи». Семінар організувало Мінекономіки спільно з Міністерством курортів і туризму АРК за підтримки Німецького бюро технічної співпраці (GTZ) та Інституту власності та свободи (м. Київ). На конференції, крім питань розвитку курорту в кризовий період, обговорюватимуться також форми державно-приватного партнерства в реалізації центральної та регіональних програм розвитку туризму й курортів, європейський досвід розвитку галузі туристичного бізнесу, інформаційні технології у туристичному бізнесі.
Як повідомили «Дню» в Євпаторійському міськвиконкомі, тут відкриття курортного сезону триватиме цілих три дні — з 1 по 3 травня. Так, згідно з інформацією заступника міського голови Валерія Батюка, 1 травня у Євпаторії проведуть виставку квітів і гала-концерт на головній площі. «Родзинкою відкриття стане фестиваль аеродизайну та виставка голубів», — каже він. 3 травня у Євпаторії відбудеться фестиваль духових оркестрів.
Що стосується Бахчисарайського району, то вже цього літа тут планують відкрити туристичний маршрут територією підземелля мавзолею (дюрбе) Хаджі-Герая поблизу Бахчисарая, де вчені знайшли 18 поховань із рештками перших кримських ханів і їхніх родичів, повідомив «Дню» голова Бахчисарайської райдержадміністрації Ільмі Умеров. Зараз на території родових поховань кримських ханів ведуться інтенсивні розкопки, тому для туристів цей об’єкт планується відкрити ближче до літа цього року. Передбачається, що в майбутньому сезоні це буде один із найцікавіших туристичних об’єктів. Адже знахідка нерозграбованого родового поховання вищої знаті кримського півострова була виявлена вперше за 500 років. На місці розкопок колись стояв палац засновника Кримського ханства Хаджі-Герая.