Поповнення в авіафлоті
Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ, Київ) збирається отримати на умовах лізингу два нових літаки Boeing 737-800 в липні та вересні 2009 року. Як повідомляється в прес-релізі компанії, літаки обладнані сучасними двигунами, що дозволить скоротити витрати палива, підвищивши ефективність їхньої експлуатації. МАУ планує використати нові літаки на 189 пасажирів на рейсах із високим коефіцієнтом зайнятості пасажирських крісел, а також на чартерних рейсах, і рейсах популярних туристичних напрямків. Згідно з прес-релізом, 2010 року авіакомпанія чекає отримання ще двох подібних лайнерів.
Цукровий і сільськогосподарський бізнес — в одну систему управління
Один із найбільших агропромислових холдингів України ВАТ «Цукровий союз «Укррос» (Київ) розглядає можливість об’єднання свого цукрового та сільськогосподарського бізнесу. «Зараз розглядається можливість об’єднання аграрного бізнесу та переробки для покращення системи управління», — сказав голова спостережної ради ВАТ «Цукровий Союз «Укррос» Сергій Федоренко. При цьому він зазначив, що майбутня юридична форма об’єднання ще не визначена.
Супермаркети збільшують закупки вітчизняних продуктів
Мережа супермаркетів «Велика ложка», яка належить приватному підприємству (ПП) «Реарді» (Дніпропетровськ), планує до кінця поточного року відкрити сім об’єктів, розширивши тим самим мережу до 35 магазинів. Мережа планує за підсумками 2009 року досягнути товарообігу на рівні 500 мільйонів гривень, що на 32,4% менше в порівнянні з 2008 роком. Крім того, компанія не планує 2009 року будувати приміщення під свої супермаркети, а орендуватиме готові приміщення. Із метою ж зменшення цінового порога планується перегляд асортиментного ряду мережі супермаркетів у бік зменшення частки дорогих імпортних товарів і продуктів харчування. Що стосується асортименту, то планується збільшення частки продуктів власного виробництва до 10% в загальному обсязі продажу.
«Відкритих» банків додасться
ТОВ «Комерційний банк «Дельта» (Київ) реорганізується у відкрите акціонерне товариство. Згідно з офіційним повідомленням кредитно-фінансової установи, відповідне рішення ухвалили його учасники на зборах 2 квітня. Нагадаємо, що банк зареєстрований 2006 року. Єдиним його учасником на початок 2009 року був Микола Лагун, хоч у червні-2008 російський інвестиційний фонд Icon Private Equity заявив про придбання 49% статутного капіталу українського банка «Дельта». Згідно з даними Нацбанку України, на 1 січня 2009 року за розмірами загальних активів банк «Дельта» посідав 31-е місце (5,543 мільярди гривень) серед 182 банків.
«Жирний» прибуток поменшав
ТОВ «Кернел-Трейд» (Київ), що входить до складу однієї з найбільших українських масложирових компаній «Кернел Груп», закінчив минулий рік із чистим збитком 525,822 мільйонів гривень, тоді як 2007 рік — із чистим прибутком 31,724 мільйонів гривень. Згідно з фінансовим звітом ТОВ у системі розкриття інформації Держкомісії з цінних паперів і фондового ринку, його чистий прибуток за минулий рік збільшився в 2,5 рази. Нагадаємо, що «Кернел Груп» — вертикально інтегрована національна компанія, що працює в агропромисловому секторі та виробляє соняшникову олію, що здійснює дистрибуцію олії в пляшках у країні, експорт олії та зернових й інше.
Бюджетний авіаперевізник може змінити «прописку»
Авіакомпанія «Візз Ейр Україна» допускає зміну базового аеропорту з міжнародного аеропорту «Бориспіль» (Київська область) на міжнародний аеропорт «Київ» (Жуляни). Про це повідомила член ради директорів авіакомпанії Наталія Казмер. «Як тільки аеропорт буде готовий і в нас буде домовленість про комерційні умови, це — реальна можливість», — сказала вона. Зокрема, вона зазначила, що авіакомпанія й аеропорт ведуть переговори про розміри аеропортових зборів. Однією з основних переваг аеропорту «Київ» Казмер назвала наявність вільних слотів.
Потрібні інвестори на геологічне вивчення надр...
Національна акціонерна компанія «Надра України» оголосила шостий відкритий конкурс з залучення інвесторів для проведення геологічного вивчення надр із дослідницько-промисловою розробкою (ДПР) 13 ділянок (з яких 12 нафтогазових) у п’яти регіонах. Про це сказано в повідомленні компанії. Конкурс оголошено на вивчення Хорошівської нафтогазової площі (Харківська область), Токарської нафтогазової площі (Полтавська область), Ортиницької газової площі (Івано-Франківська область), Східно-Луквинської нафтової площі (Львівська область), Долинського родовища нафти й газу (Івано-Франківська область). Крім того, на конкурс виставлені Гриньківська площа Лицівського нафтового родовища, Волосянська площа Гринявського газового родовища (обидві — Львівська область), Правдинська, Матвіївська, Первомайська, Гвардійська площі Первомайської ліцензійної ділянки і свердловина № 3 Балкові площі (усі — нафта, Крим). «Надра України» також розраховує залучити інвесторів для вивчення Ковильненської площі з запасами крейди (Крим).