Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

31 березня, 2009 - 00:00

У Кам’янці-Подільському виявили родовище мінеральної води

На Хмельниччині виявили перспективні поклади хлоридо-натрієвої мінеральної води з вмістом брому. Вони залягають на глибині 265—492 метри, повідомляє УКРІНФОРМ. Як розповіли у міськвиконкомі, родовище розташоване між Старою фортецею та мостом «Лань, що біжить». Хімічний склад води детально вивчено фахівцями з реабілітації та курортології. У міста з’явилася реальна можливість, окрім слави історичної перлини України, завоювати авторитет водолікувального курорту і активно розвивати відповідну інфраструктуру. До речі, певний досвід у міської медицини вже є, бо лікувальні властивості кам’янецьких джерел використовуються ще з тих часів, коли місто було губернський центром. Дві розвідувальні та чотири спостережні свердловини передані на баланс Кам’янець-Подільського управління житлово-комунального господарства. Хлоридо-натрієву воду з вмістом брому внутрішньо використовують для лікування шлунку, печінки, кишківника, порушень обміну речовин; ванни з неї лікують нервову систему, гінекологічні захворювання, хвороби опорно-рухового апарату.

У київському метро з’являться рельєфні лінії для сліпих

Цього року на станціях київського метрополітену з’являться кілька нововведень для більш комфортного користування цим видом транспорту людей із обмеженими фізичними можливостями. Як повідомляє прес-служба КП «Київський метрополітен», зокрема, на 38 платформах станцій буде нанесено 76 рельєфних обмежувальних ліній. Також для інвалідів на колясках буде облаштовано 25 з’їздів для візків і шість додаткових металевих поручнів поруч із ними. Відповідні роботи планується виконати за кошти міського бюджету. У той же час, для пасажирів із недоліками слуху за кошти інвесторів планується розробити проекти та встановити монітори на 11 станціях і в 42 вагонах метро. Нагадаємо, минулого року на всіх станціях київського метрополітену були встановлені звукові датчики для незрячих.

В Ужгороді у пологовому будинку потрібно офіційно платити

Платні послуги з «благословення» Ужгородської міськради запровадили у міському пологовому будинку, повідомляє УКРІНФОРМ. Безплатними залишаться меддопомога і самі пологи, за все інше треба платити. Такий підхід, мовляв, зробить послуги прозорими, зникнуть розмови про «побори». Наприклад, за присутність рідних і близьких при пологах тепер треба викласти 350 гривень. Готуються 10 платних палат по 150 гривень за добу. Суттєво подорожчають і традиційнні платні послуги: штучне переривання вагітності та лікування безпліддя. За словами головного лікара міського перинатального центру Володимира Симулика, ціни підвищено у зв’язку з подорожчанням медикаментів, деззасобів та енергоносіїв. Додаткові кошти підуть також на обслуговування соціально незахищених породіль. «Пологові» нововведення зустріли в місті неоднозначно: дехто вважає їх «самодіяльністю», яка суперечить конституційній нормі про безплатну медицину в Україні.

Лазер у режимі скальпеля оперуватиме без крові

Потужний лазер — спільна розробка російських фізиків і медиків — зможе працювати безкровним скальпелем і безпечно дробити камені в нирках, повідомили російські експерти, зазначивши, що у нового приладу немає аналогів у світі. Він зможе безкровно видалити пухлину або випарити її, повідомляє «Корреспондент». «Особливість лазера в режимі скальпеля — те, що є можливість виконати операцію у принципово іншій хірургічній технології: безкровно видалити пухлину або випарити її. А також заварити або зупинити кровотечу в судинах діаметром до 1—2 міліметрів», — розповідає завкафедрою ендоскопічної урології Російської медичної академії післядипломної освіти Олег Теодорович. Крім того, за словами фахівців, за допомогою цього лазера стало можливим дробити камені в нирках і сечоводах безконтактним шляхом, не завдаючи шкоди оточуючим тканинам. Раніше каліфорнійські вчені заявили, що найдрібніші люмінесцентні наночастинки зможуть точно визначити місце розташування ракової пухлини та доставити до неї необхідні ліки.

Газета: 
Рубрика: