Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Зустрічають «Фаїну»!

13 лютого, 2009 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Українське судно «Фаїна», звільнене з полону сомалійських піратів, прибуло до кенійського порту Момбаса. Про це повідомив заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук, який перебуває в Кенії на чолі української делегації. Вчора вранці судно зайшло у кенійські територіальні води у супроводі кораблів ВМС США і Республіки Кенія. Також зранку 12 лютого назустріч «Фаїні» вирушив буксир, на борту якого перебувають представники відповідних кенійських державних органів і судновласника. Це зроблено для прискорення здійснення встановлених процедур прийняття судна в порту Момбаса, завчасного оформлення необхідних документів.

Між тим перед прибуттям «Фаїни» у Момбасі відбулася зустріч української делегації з представниками міністерства оборони Кенії — зокрема, з міністром оборони Мохамедом Юсуфом Хаджі, а також командувачем військово-морських сил та командувачем сухопутних військ країни.

З української сторони в зустрічі взяли участь голова Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, заступник глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук та представники української делегації. Керівник Служби зовнішньої розвідки заявив, що в ході спеціальної операції зі звільнення українських моряків судна «Фаїна» чотири рази виходили на реальний варіант викупу, однак чотири рази все ускладнювалося і зривалося. Як додав пізніше в інтерв’ю журналістам судновласник «Фаїни» Вадим Альперін, у Кенію гроші везли на літаку «Челенджер», у якому було п’ять осіб, у тому числі екіпаж і судновласник. «Екіпаж, судновласник, у тому числі й співробітники розвідки України», — зазначив він. Після того як гроші були доставлені в Кенію, за словами Альперіна, з Кенії гроші вже доставлялися на судно на маленькому спортивному літаку, у якому були присутні троє осіб.

Судно «Фаїна» з 17-ма українськими моряками на борту та вантажем зброї було захоплено сомалійськими піратами 25 вересня минулого року, а звільнене 5 лютого цього року після сплати піратам домовленої суми викупу.

Газета: