Iнтернет-провайдери націлюються на регіони
Кількість абонентів широкосмугового доступу до інтернету найбільшого недержавного оператора українського ринку фіксованого зв’язку — телекомунікаційної групи Vega — за підсумками минулого року досягло 105 тисяч осіб. Абонентська база в цьому напрямі за рік виросла майже на 50% (за станом на початок 2008 року — 71 тисяча абонентів). «Сьогодні із загальної кількості користувачів українського інтернету понад половину — кияни, — заявив директор із розвитку бізнесу телекомунікаційної групи Костянтин Колєсов. — Проникнення послуги доступу до інтернету в інших регіонах України все ще невелике, тому сьогодні цей напрям має величезний потенціал для зростання... Тому найближчого року ми плануємо активно працювати над просуванням послуги доступу до інтернету в регіонах України». При цьому за минулий рік майже 95% нових підключень було зроблено за межами столиці, повідомляє Сергій СОКОРЕНКО.
Банки чекають на допомогу від стратегічних інвесторів
ПроКредит Банк отримав дозвіл Комісії Національного банку України з питань спостереження та регулювання діяльності банків на зарахування 3,2 мільйона доларів США від стратегічного акціонера ПроКредит Холдингу АГ (Франкфурт-на-Майні, Німеччина) в капітал банку. «Подібні кроки свідчать про підтримку стратегії нашого банку акціонерами, сприяючи подальшому розвитку бізнесу, і є актуальними на тлі скороченої ліквідності на ринку капіталу... Залучення субординованого боргу ПроКредит Банком ще більше зміцнює капітал і сприяє збалансованості структури активів і пасивів», — зазначив перший заступник голови правління Віктор Пономаренко. Кошти було залучено на умові субординованого боргу терміном на 10 років, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
Нові рішення для міжнародного зв’язку
Комутаційний центр нового покоління виробництва компанії Huawei Technologies в комерційну експлуатацію ввів оператор зв’язку Beeline. Комутатор на базі рішення SoftX3000 для мереж наступного покоління укомплектовано меді-агейтвеями MGW UMG8900 і контролером сесій SBC2300, які забезпечують взаємодію та перетворення протоколів VoIP, а також контроль за безпекою мережевих ресурсів. «Впровадження власного міжнародного комутаційного центру дозволить компанії надавати абонентам послуги міжнародного зв’язку поліпшеної якості. Можливості нового комутатора дозволяють розширити спектр підключень із іншими операторами міжнародної телефонії, обходячи локальних провайдерів, що поліпшує контроль за проходженням трафіку й дозволяє забезпечувати високу надійність зв’язку», — повідомив технічний директор Beeline Дмитро Сивков. Введення в експлуатацію власного міжнародного комутаційного центру значно розширює можливості реалізації послуг міжнародного зв’язку з використанням IP-телефонії, й організації прямих маршрутів до зарубіжних точок обміну трафіком, повідомляє Олексій САВИЦЬКИЙ, «День».
Вдування пиловугільного палива — як альтернатива газу
Металургійний комбінат ім. Ілліча (Маріуполь, Донецька область) має намір ввести в експлуатацію установку вдування пиловугільного палива до 2011 року. Про це сказано в повідомленні прес-служби комбінату. «Роботи тривають, і є намір закінчити зведення комплексу 2010 року», — цитує прес-служба першого заступника генерального директора, головного інженера комбінату Сергія Матвієнка. З його слів, установка вдування пиловугільного палива дозволить комбінату скоротити споживання газу до 50 тисяч кубометрів на годину. Матвієнко додав, що зараз комбінат споживає 80 тисяч кубометрів газу на годину, при цьому працюють чотири домни, два мартени з шести, три конвертери, нагрівальна піч стану-1700, стан-3000 і слябінг. Сьогодні комбінат виробляє 900 тисяч кубометрів доменного газу на годину, що служить заміною природному в металургійному виробництві. Хоч за калорійністю доменний газ разів у десять поступається природному, але їхня суміш ефективно використовується в технології нагрівання злитків на слябінгу, в нагрівальних печах прокатних станів і для нагрівання котлів на теплоцентралях.
Конкурс інвесторів на нафтогазові родовища
Національна акціонерна компанія «Надра України» переможцем конкурсу із залучення інвесторів для проведення геологічного вивчення з дослідницько-промисловою розробкою (ДПР) Борзівського нафтогазового родовища (Крим) вибрала товариство з обмеженою відповідальністю «Азовкомлект» (Сімферополь). Про це сказано в повідомленні «Надра України». «Азовкомплект» був єдиним претендентом на вивчення Борзівського родовища. Воно розташовано в 5 км від Керчі, структура була відкрита в 1930-х роках, на ділянці пробурено всього 23 свердловини завглибшки 500—800 метрів. Натомість «Надра України» відхилила заявки товариства з обмеженою відповідальністю Anglo-Ukra Energy (Київ, дочірнє підприємство американської Star Energy) на вивчення ліцензійної ділянки Булганакського нафтогазового блоку й Ачинської ліцензійної ділянки у зв’язку з тим, що компанія не надала документів, які підтверджують її фінансові можливості. Також відхилено заявки компаній «Богородчанинафтогаз» (Івано-Франківська область) і «Капітал Ойл Україна» на геологічне вивчення з ДПР ліцензійної ділянки Городоцького газового родовища (Львівська область) у зв’язку з ненаданням повного пакета документів. Ділянки, для яких не було визначено переможців, «Надра України» планує повторно виставити на конкурс.