Криза й карнавал
У Ріо-де-Жанейро триває підготовка до карнавалу (на фото). Цього року акторам доводиться заощаджувати на костюмах і декораціях. Фінансування свята порівняно з минулим роком істотно скоротилося. У зв’язку з цим може бути урізана кількість танцювальних груп.
«Економічна криза серйозно позначилася на туристичній індустрії. Іноземці почали менше подорожувати. Ми відчуваємо проблеми з продажем квитків. Але все ж таки в нас буде справжній самбадром», — розповідає глава Незалежної ліги шкіл самби Ріо-де-Жанейро Хорхе Кастанхейра. Lenta.ru пише, що за даними Бразильської готельній асоціації, кількість заявок на бронювання номерів у готелях скоротилася на 20%. Низка великих фірм відмовилася від спонсування шоу. Але керівники танцювальних шкіл упевнені, свято відбудеться й буде не гіршим, ніж раніше. Парад шкіл самби відбудеться наприкінці лютого.
Чоловічі «ігри»
Раз на півроку у Британії проходить конкурс, на якому за програмою курсу навчання десантників визначають «найкрутішого мужика». Останній забіг Tough Guy Race традиційно відбувся на фермі організатора конкурсу Білла Вілсона, колишнього співробітника збройних сил Великої Британії, в Пертоні, графство Стефордшир, повідомляє Рейтерс. Аби відчути себе по-справжньому крутими мужиками, учасники забігу долають смугу з 21 перешкоди, зокрема й палаюче поле, колючий дріт, канати, тунелі, брудну воду й інше. Коштує таке випробування близько 70 євро.
Десятидоларовий... комп’ютер
Індійська влада анонсувала ноутбук Sakshat, ціна якого повинна становити десять доларів через півроку після початку серійного виробництва, повідомляє Ars Technica. На першому етапі собівартість ноутбука Sakshat становитиме 20 доларів, повідомляє lenta.ru. Ноутбук Sakshat випускатиме індійська компанія Tata. Раніше вона представила автомобіль Tata Nano, який коштує 2,5 тисячі доларів і є найдешевшим у світі. Його виробництво поки що не розпочато. Докладні технічні характеристики Sakshat не повідомляються. Відомо лише, що енергоспоживання ноутбука становитиме два вати, і що він зможе підключатися до провідної та безпровідної мереж. Також відомо, що в Sakshat буде два гігабайти пам’яті, однак не уточнюється — це об’єм оперативної пам’яті чи місткість накопичувача. Десятидоларовий комп’ютер було розроблено студентами Веллурського технологічного інституту, вченими Індійського наукового інституту в Бангалорі й Індійського наукового інституту в Мадрасі. Їм допомагали кілька компаній, серед них — Semiconductor Complex. Зазначимо, що в липні 2008 року міністр освіти Індії повідомила про розробку десятидоларового ноутбука. Пізніше з’ясувалося, що вона помилилася, насправді лептоп коштує вдесятеро дорожче. Список розробників цього ноутбука частково співпадає зі списком розробників Sakshat.
Людина-саксофон
Тімітопе Оресанво, 25-річний актор із Нігерії, мріє стати знаменитістю. Він імітує гру на саксофоні за допомогою рота й рук, пише РІА «Новости». Одного разу Тімі побачив, як дитина імітує різні звуки. Спробував сам і вирішив вдосконалюватися. За кілька років він почав виступати в нічних клубах, його запрошують на весілля й вечірки. «У мене поки немає власних творів, я виконую відомі пісні, що подобаються людям», — говорить музикант. Зароблені гроші Тімі витрачає на навчання, він опановує основи бізнесу. А нещодавно він знайшов продюсера, який взявся за розкручування майбутньої знаменитості.