Світ ушанував пам’ять жертв Голокосту
Учора в всьому світі згадували жертв Голокосту. У своєму посланні Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав не забувати уроків Голокосту та не заперечувати минулого, щоб не допустити подібного в майбутньому. «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять мільйонів жертв нацизму — майже однієї третини єврейського народу та незліченних представників інших меншин, — які зазнали жорстокої дискримінації, поневірянь, звірств й убивств», — заявив Пан Гі Мун. Генсек ООН висловив жаль у зв’язку з тим, що «ми як і раніше живемо в світі, який страждає від жорстокого насильства та крайньої зневаги до прав людини», і закликав боротися із невизнанням Голокосту. Нагадаємо, що 27 січня 1945 року наступаюча Червона армія звільнила один із найбільших концтаборів фашистів Освенцім (Аушвіц-Біркенау), розташований у 70 кілометрах від Кракова. 60 років потому, в січні 2005 року, Генеральна Асамблея ООН увічнила цей день на знак пам’яті про незліченні жертви нацизму. Після ухвалення цієї резолюції, тогочасний Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Кофі Аннан назвав цю особливу дату «важливим нагадуванням про уроки Голокосту, що мають загальне значення — цього безпрецедентного вияву зла, який не можна просто залишити в минулому і забути». У фашистських таборах було знищено 6 млн. євреїв і мільйони людей інших національностей.
Прем’єр Iраку хоче прискорити виведення військ США
Прем’єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі заявив про можливе виведення американських військ раніше за терміни, закріплені в американо-іракській угоді 2008 року, передає агенція Associated Press. Згідно з домовленістю, укладеною між іракським урядом і адміністрацією Джорджа Буша, війська США підуть із іракських міст уже до літа 2009 року. Загалом виведення військ з Іраку здійснюватиметься впродовж трьох років і має закінчитися до кінця 2011 року. Між тим, Барак Обама, який заступив у Білому домі Буша, під час своєї передвиборчої кампанії обіцяв вивести війська з Іраку протягом 16 місяців. У зв’язку з цим Нурі аль-Малікі зазначив, що процес виведення підрозділів армії США «може бути прискорений». Свою заяву іракський прем’єр зробив під час виборчої кампанії перед майбутніми виборами до провінційних законодавчих асамблей. Зі свого боку низка експертів стверджує, що швидке виведення військ США з Іраку може лише дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в країні та привести до хаосу.
Страйк фермерів паралізував Грецію
У Греції страйк фермерів паралізував усю країну. Вже понад тиждень страйкуючі блокують найбільші автомагістралі за допомогою тракторів. Фермери вимагають від уряду компенсації за низькі ціни на сільгосппродукцію. Керівництво Греції готове виділити на потреби сільського господарства 500 млн. євро. Та протестуючі відмовляються припинити страйк. На їхню думку, сума незначна, і незрозуміло, на що саме підуть ці гроші. Переговори між фермерами й урядом тривають, але влада вже дала зрозуміти, що розмір запропонованої компенсації збільшувати не збирається.