Форель без вудки
Щороку майже мільйон корейських рибалок збирається в місті Хвачон на фестиваль гірської форелі «Санчеонео». Тут відбуваються змагання з підлідної ловлі, ловлі на приманку та з ловлі риби голими руками, повідомляє РІА «Новости». Піймати вертку форель у холодній проточній воді дуже нелегко. На фестивалі це найпопулярніша забавка як для рибалок, так і для глядачів.
«Кінець зла»
Корисно чи шкідливо переживати негативні емоції, такі, як гнів і огиду? З погляду суспільних норм, агресія чи неприязнь неприпустимі для людини. Але як ми жили б, якби їх не було?
Автор книжки «Кінець зла» (Das Ende des Bоsen) Рольф Деген пише, що гнів, який традиційно вважається одним із семи смертних гріхів, — «це нормальна й необхідна реакція на несправедливість і пригнічення». Без нього людство не могло б відстоювати свої права та свободи, домагатися кращого життя, пише pravda.ru. До речі, поширена думка про те, що наслідком виявів люті є фізичне насильство, аж ніяк не відповідає дійсності. За статистичними даними, зібраними американським психологом Говардом Кассінове, лише 10% усіх випадків насильства трапляються під впливом почуття гніву. А Більшість злочинців планують свої діяння заздалегідь, на «холодну голову».
Що ж до огиди, то й вона приносить користь! Насамперед нашому здоров’ю: завдяки їй ми не будемо їсти зіпсовані продукти або пити тухлу воду, якими можна отруїтися; доторкатися до виділень людського організму, таких, як фекалії, слиз або кров, оскільки це може викликати захворювання. Огида сприяє й формуванню здорової моралі, вважає Деген. Авжеж, усе залежить від особливостей тієї чи іншої культури. Наприклад, китайці їдять жаб і комах, а європейці, як правило, гидуватимуть подібною їжею.
Більшості людей огидні вияви екстремізму, расизму, педофілії. До сексу всі ставляться по-різному, одне й те саме хтось може вважати збоченням, а хтось нормою. А от інцест майже всі одностайно засуджують, навіть не замислюючись над тим, чому це погано.
Психолог Джонатан Хайдт з університету Вірджинії опитав групу людей з приводу їхнього ставлення до статевого зв’язку між братом і сестрою, за умови використання останніми протизаплідних засобів (що виключає народження дитини з неповноцінними генами). Переважна більшість опитаних вважали це огидним, але коли їх запитали про причину огиди, не змогли виразно відповісти. Таким чином, у природі, безумовно, існує певний захисний механізм, який за допомогою негативних почуттів допомагає нам вижити.