Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Туристичні курйози

24 грудня, 2008 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

У австралії фахівці у сфері турбізнесу склали список із найдивніших і бентежних скарг, отриманих учасниками туристичного ринку від своїх клієнтів. Найчастіше за фантастичними претензіями ховається бажання компенсувати свої витрати на тур.

На Зеленому континенті пройшла міжнародна конференція експертів із туризму, які зібралися з метою скласти список найнеймовірніших скарг бажаючих повернути витрачені на подорож кошти, повідомляє Mail.ru. У списку опинилася скарга туриста, який відпочивав у одній з африканських країн і побачив неподалік свого житла живого слона. За словами відпочивальника, гігантська тварина, що стояла на задніх лапах, роздратувала його, чим зіпсувала весь медовий місяць.

Інший інцидент пов’язаний зі скаргою групи уфологів, які зібралися на конференцію в одному з готелів. Делегати висловили своє занепокоєння щодо можливості проникнення до конференц-зали інопланетян.

До списку також увійшла претензія відвідувачки готелю, яка зателефонувала на стійку реєстрації зі скаргою на те, що її замкнули у власному номері. Співробітники готелю, які прибули за викликом, виявили, що нічого страшного не сталося. Жінка, яка жодного разу не проживала в готельних номерах, усього лише прочитала напис на табличці, що висіла на внутрішній стороні дверей. Там було написано: «Не турбувати». Відвідувачка вирішила, що їй не можна відчиняти двері.

За словами представника одного з туристичних агентств Великої Британії, потенційні мандрівники відмовлялися їхати на відпочинок за кордон лише через те, що іноземці нібито не бажають розмовляти з ними англійською мовою.

Немало аналогічних курйозів зафіксовано і в самій Австралії. Наприклад, відвідувач одного з австралійських готелів нарікав на те, що йому подали дуже густий і гарячий соус, через що йому доводилося постійно плямкати. А в іншому австралійському готелі відомому футболісту не сподобалося, що в його готельному номері з видом на один із найрозкішніших пляжів чутно шум моря, що заважає постояльцю заснути. Також була зафіксована скарга одного з постояльців австралійського готелю на те, що його номер декорований дуже «по-жіночому». Однак австралійці, за підсумками конференції, не були визнані вередливими мандрівниками...

До речі, агентство MSNBC. com опублікувало список найдивніших випадків, що траплялися з авіапасажирами та іншими мандрівниками, повідомляє prian.ru. Для того, щоб гарантувати безпеку пасажирів під час авіаперельоту, адміністрація непальської авіакомпанії Nepal Air вирішила принести в жертву двох цапів, щоб умилостивити Акаша Байраба, індуїського бога неба. Подібний захід був відповіддю на технічні неполадки в двигуні одного з двох літаків Боїнг-757, що належать авіакомпанії. Незабаром після жертвоприношення неполадки були усунені, і робота авіакомпанії повернулася в звичне русло.

Готельна мережа Travelodge опублікувала статистику, за якою кількість сновид серед постояльців збільшилася 2007 року всемеро. Особливий збиток своїй репутації готельна мережа вбачає в тому, що багато хто з них бродив без одягу. У відповідь на це компанія випустила зведення правил для поводження зі сновидами для персоналу й зобов’язала адміністрацію тримати під рукою в холі кілька простирадл, щоб було чим прикрити голих постояльців.

Пасажира можна виставити з літака не лише через непристойний одяг, але й через те, що в нього на руках однорічна дитина. При зльоті дитина дуже голосно кричала, і в її вигуку «Літачок, папа-папа!» екіпажу привиділася погана прикмета. Мати дитини попросили чим-небудь напоїти своє чадо, щоб те замовкло, а коли вона відмовилася, розвернули літак і висадили обох.

Під час одного з авіарейсів пасажири почули, як пілот свариться по мобільному телефону, і зробили йому зауваження. Пілот розсердився і став лаяти їх. З’ясувалося, що пілота чомусь не перевірили на тверезість перед польотом. Коли пілота вивели з літака, він проклинав пасажирів і недвозначно передбачив долю цього рейса. Сам рейс після таких проклять забобонні колеги пілота вважали за краще скасувати.

Поки Конгрес США розмірковував про те, які заходи дозволять зробити авіакомпанії підзвітними своїм клієнтам, один із конгресменів штовхнув співробітника авіакомпанії, тому що він не пускав його в службові приміщення, щоб поскаржитися на зникнення багажу.

У зв’язку з цим можна згадати й те, що в місті Бенд, штат Айдахо, Кент Кох прив’язав 105 гелієвих кульок до м’якого крісла, піднявся в повітря й полетів в Айдахо. Приземлився він через вісім годин, нехай і в 96 кілометрах від Айдахо, проте в 310 кілометрах від місця старту. Зазвичай, цю відстань можна подолати і вдвічі швидше на автомобілі, однак де ще буде огляд у 360 градусів?

А ось поліцейські стверджують, що кожного разу, коли водій сідає за кермо, хоч одне правило дорожнього руху він порушує. Вочевидь, Ватикан вирішив прийняти цю банальність на віру, випустивши «Керівництво з пастирської турботи про дорожній рух», в якому рекомендує водіям поступатися дорогою пішоходам, виконувати швидкісні обмеження, не користуватися в дорозі мобільними телефонами й регулярно здійснювати техогляд.

Пастирське послання свідчить: «Машини не повинні бути для вас засобом вияву насильства чи владолюбства або мотивом для гріха». Особлива увага приділяється чоткам, мелодійний перестук яких задає правильний ритм руху і не відволікає уваги водія, який молиться.

Газета: 
Рубрика: