Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

10 грудня, 2008 - 00:00

На Тернопільщині збудують новітній тваринницький комплекс

У селищі Ридомиль Кременецького району, що на Тернопільщині, ТОВ «Українська молочна компанія» планує розпочати будівництво сучасного європейського тваринницького комплексу на дві тисячі голів, на якому впровадять найновіші технології США, Канади, Німеччини, Нідерландів. За словами головного інженера Кременецької філії ТОВ «Українська молочна компанія» Василя Шмегельського, на Тернопільщині це буде перший такий комплекс у Західній Україні. «У цьому сучасному молочному комплексі проводитимуть закрите виробництво молока. Тобто продукт не контактуватиме з повітрям, згідно з умовами СОТ. Буде повністю закритий цикл: корову подоїли — і молоко через закриті трубопроводи поступає в холодильні установки, а звідти, знову ж таки без контакту з повітрям, його транспортуватимуть на молокопереробні підприємства. У нашому випадку — на Кременецький чи Дубенський заводи (останній у Рівненській області)», — розповідає Василь Шмегельський. Розпочнуть будівництво сучасного тваринницького комплексу навесні наступного року. Як розповів В. Шмегельський, документи на ділянку майже повністю готові, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Наступного року в Україні запрацює чергова нафтова свердловина

Спільне підприємство «Каштан Петролеум ЛТД» (Київ) планує в січні 2009 року ввести в експлуатацію й почати промислове видобування нафти зі свердловини № 307 Леляківського нафтового родовища (Чернігівська область). Про це сказано в повідомленні компанії Shelton Canada Corp (Канада), що є разом з компанією «Укрнафта» співзасновником «Каштан Петролеум». Облаштованість свердловини № 307 завглибшки 1 960 метрів планується завершити в грудні 2008 року. Shelton Canada також повідомляє, що буріння взятої в оренду свердловини №304-А почнеться на початку 2009-го, а після цього очікується буріння свердловини №308. Крім того, компанія розраховує в 2009 році почати повторне буріння на чотирьох інших свердловинах, що простоюють і розташовані в різних місцях площі Леляки. Очікується, що вивчення передпроектної документації з розробки Північно-Керченського родовища завершиться до липня 2009 року, що дасть змогу отримати техніко-економічну інформацію про місця розміщення платформи для буріння, деталей будівництва платформи, системи трубопроводу, кількості свердловин, а також інших геотехнічних характеристик.

Конкурс з вибору інвестора для реконструкції аеропорту Одеси продовжили

Виконавчий комітет Одеської міської ради продовжив термін подачі документів на конкурс на вибір стратегічного партнера для реконструкції й модернізації комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Одеса» до 20 січня 2009 року. У повідомленні управління інформації Одеської міськради сказано, що таке рішення ухвалене в понеділок у ході засідання комісії із проведення конкурсу. «У зв’язку зі зміною кредитної політики комерційних банків, яка призвела до істотної зміни у фінансуванні інвестиційних проектів, комісією ухвалено рішення про продовження строку надання конкурсних пропозицій і документів до 20 січня 2009 року», — сказано в повідомленні. Нагадаємо, планувалося, що комісія оголосить результати конкурсу ще у вересні. Одеса має намір завершити реконструкцію міжнародного аеропорту «Одеса» до 2012 року.

Творець «Запорожця» набуває британський родовід

ЗАТ «Запорізький автомобільний завод» продало 19,06% власних акцій британській компанії «Феарлайн Індастріз Лімітед» (Лондон). «За результатами операції, на рахунку емітента залишилося 0% акцій», — зазначається в повідомленні ЗАЗ у системі розкриття ДКЦПФР у понеділок. Згідно з ним, «Феарлайн Індастріз Лімітед» вступила в права власності 5 грудня. Згідно з даними ДКЦПФР на травень цього року, лондонські «Редстоун Менеджмент Лімітед» та «Ланкрофт Проджектс Лімітед» володіли відповідно 21,959% і 22,2041% акцій ЗАЗ, а ще 18,3334% акцій рахувалося на балансі самого ЗАТ.

Українці продали в Бірму сушильний комплекс

Бердичівський машинобудівний завод (БМЗ) «Прогрес» (Житомирська обл.), що входить до складу холдингової компанії «АвтоКрАЗ», поставив сушильний комплекс для обробки вугілля на адресу металургійного комбінату, що будується в Республіці Бірма, повідомила прес-служба підприємства. Поставка обладнання завершена наприкінці листопада, вартість контракту — близько $1,5 мільйона. При цьому в повідомленні зазначено, що другий контракт на поставку обладнання для цього комбінату перебуває у виробництві, його закінчення планується в першому півріччі 2009 року. Разом із тим сума контракту не уточнюється.

Залізничники беруть кредит під видачу зарплати

Кредит у розмірі п’яти мільйонів гривень на виплату заробітної плати співробітникам державному підприємству «Одеська залізниця» надав банк «Фінанси та Кредит» (Київ), зазначається в повідомленні кредитно-фінансової установи. Банк не оповіщає умови кредитування, але раніше «Фінанси та Кредит» уже надали фінансування «Одеській залізниці» на суму 40 мільйонів гривень.

Газета: 
Рубрика: