Шини медіум-класу — на потік
Нове обладнання для виробництва шин медіум- класу словацької фірми VIPO на суму $951,930 тисяч закупило ЗАТ «Росава». У рамках реалізації інвестиційної програми з модернізації обладнання для організації виробництва легкових і легковантажних шин із посадочним діаметром 14—18 медіум-класу, ЗАТ «Росава» 20 грудня минулого року уклало договір на поставку кільцероблячого агрегату Лібепал словацької фірми VIPO. Витрати на придбання становили 755,5 тисяч євро або $951,93 тисячі (5,875 мільйона гривень). Особливостями агрегату є: можливість виробництва перспективних моделей шин; виключення таких операцій, як ізоляція стику бортових кілець і підвулканізація стику. Нове обладнання успішно пройшло заводські випробування в Словаччині на фірмі-виготовлювачу з участю фахівців українського підприємства. Зараз агрегат доставлено на ЗАТ і ведуться монтажні роботи. Приймання обладнання в експлуатацію намічене на 19 грудня, повідомляє Тетяна МАМАЛИГА.
На Прикарпатті побудують новий хімічний завод
Нафтохімічна компанія «Карпатнафтохім» (Калуш Івано-Франківської обл.) визначила генпідрядником будівництва заводу з виробництва полівінілхлориду (ПВХ) суспензійного дочірнє підприємство ЗАТ «Глобалбуд-Інжиніринг» «ЛК-УкрНафтогазбуд» (Одеса), говориться в офіційному повідомленні компанії. Згідно з підписаним компаніями договором, «ЛК-УкрНафтогазбуд» повинен завершити будівництво нового виробництва через два роки. За словами заступника директора компанії Ігоря Шудлака, які наводяться в повідомленні, в пікові періоди на будмайданчику працюватиме до 1,5 тисячі осіб. Як повідомлялося раніше, «Карпатнафтохім» збирається побудувати завод для виробництва полівінілхлориду суспензійного потужністю 300 тисяч тонн на рік, сума інвестицій у проект становитиме $220 мільйонів.
Польські ресторатори відклали свій вихід на український ринок
Мережа ресторанів AmRest (Польща) відклала свій вихід на український ринок внаслідок загальної нестабільної ситуації в Україні, говориться в повідомленні компанії на Варшавській фондовій біржі. «Правління AmRest Holdings SE (AmRest) інформує, що в зв’язку з існуючою нестабільною політичною і економічною ситуацією в Україні AmRest відкладає свій вихід на цей ринок», — повідомляє компанія. Раніше повідомлялося, що AmRest 25 липня 2008 року підписала з компанією Americana (Кувейт), яка керує більш ніж 900 ресторанами переважно в країнах Близького Сходу, а також у Казахстані, меморандум про наміри створити спільне підприємство для розвитку в Україні мереж ресторацій швидкого харчування Rostik/KFC і піцерій Pizza Hut. При цьому частки компаній у СП передбачається поділити порівну.
В Україні за умов кризи — уповільнення темпів розширення мережі супермаркетів
Група компаній «Амстор» (Донецьк) у зв’язку з економічною кризою в країні сповільнила темпи розвитку однойменної мережі супермаркетів, повідомив фахівець зі зв’язків із громадськістю ТОВ «Торговельний дім «Амстор», що входить до цієї групи, Єгор Орел. За його словами, до планів розвитку компанії внесено корективи. У другій половині грудня компанія відкриє лише супермаркет «Амстор» у однойменному торговельному центрі (ТЦ) в Донецьку, тоді як раніше, до кінця поточного року, планувалося відкрити 12 супермаркетів і торговельно-розважальних центрів у великих містах України. «Нами було внесено деякі корективи в плани розвитку...» — зазначив Орел.
Від неповного робочого тижня — до масових скорочень
Боляче вдарила фінансово-економічна криза по промислових та сільськогосподарських підприємствах Кіровоградщини. За минулий тиждень триста чоловік звільнили з роботи у зв’язку з тим, що виробництво майже повністю зупинилось. Загальна кількість звільнених наближається до двох тисяч осіб. Ряд підприємств області потерпає від фінансово-економічної нестабільності, в тому числі ВАТ «Гідросила», «Червона зірка» (Кіровоград), підприємство «Віра-сервіс» (Олександрія) та інші. Зокрема, на продукцію ВАТ «Червона зірка», що вважається флагманом вітчизняного сільгоспмашинобудування, попит різко впав: у листопаді підприємство продало лише одну сіялку, в той час, як відповідний показник минулого року становив 300 одиниць техніки. Керівництво змушене перейти від неповного робочого тижня й відміни преміальних виплат до звільнення робітників. Як вважають представники Організації роботодавців області, на стан економіки негативно впливають і проблеми розбалансованої банківської системи: банки перестали виконувати кредитні зобов’язання й компенсувати державні борги по ПДВ. У той же час підприємства сильно заборгували перед своїми робітниками. Так, голова Кіровоградської облдержадміністрації Василь Моцний на щотижневій нараді повідомив, що громадянам не виплачено 27 мільйонів 931 тисяча гривень. Сумнозвісну «першість» у цьому питанні тримають обласний центр, міста Олександрія та Світловодськ, а також Вільшанський та Петровський райони, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.