Святкування п’ятої річниці революції троянд у Грузії було не таким урочистим, як у попередні роки. Гучних офіційних урочистостей цього разу не проводили, а колишні соратники з революції виступали перед народом нарізно. Екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе, яка належала до натхненників революції троянд, скористалася датою для презентації своєї опозиційної партії — демократичного руху «Єдина Грузія». Кілька тисяч прибічників Бурджанадзе зібралися на стадіоні в центрі Тбілісі на засновницький з’їзд партії, на якому екс-спікер парламенту виступила з жорсткою критикою президента Михаїла Саакашвілі. «П’ять років тому грузинський народ довірив керівництво країною нинішній владі, та замість демократичного розвитку й територіальної цілісності ми сьогодні отримали прямо протилежне», — заявила Бурджанадзе на з’їзді. Вона також звинуватила вище керівництво країни у цинізмі. За її словами, «влада, яка не змогла уникнути заздалегідь спланованої війни, якій забракло мужності хоч би вибачитися перед народом за Кодорі, Ахалгорі, Переві та Цхінвалі, за загиблих людей, за зруйновані будинки, малює нам віртуальну реальність, у якій, виявляється, все добре».
Сам президент Грузії Михаїл Саакашвілі в своєму телезверненні з нагоди п’ятиріччя революції визнав, що Грузія зіткнулася з великими труднощами та могутнім агресором, і закликав до єдності для подолання проблем і продовження реформ. Він підкреслив, що «всі очікування не виправдалися», і додав, що «наша революція триватиме», доки не буде виконано низку завдань. Саакашвілі також заявив, що попри всі складнощі після «революції троянд очевидне одне: Грузія сформувалася як держава».
Ніно Бурджанадзе скористалася телезверненням президента, щоб обѓрунтувати свою тезу про необхідність зміни влади в країні. «Вчора виступив наш президент і заявив, що в будь-якій західній країні уряд подав би у відставку, якби він перебував в умовах Грузії. Я цілком згодна з ним щодо цих оцінок, оскільки в будь-якій цивілізованій, демократичній країні уряд, який занапастив свій народ, довівши країну до катастрофи, обов’язково пішов би, або народ його замінив. Я певна, що й ми маємо вчинити так само: домогтися проведення виборів і привести конституційним шляхом до влади нове демократичне керівництво», — заявила Н. Бурджанадзе.
В інтерв’ю, опублікованому в останньому номері журналу «Огонёк», вона назвала рішення грузинського керівництва почати військові дії проти Південної Осетії помилковим. «Я обурена тим, що, знаючи, що Росія хоче затягти нас у пастку, що нас активно провокують і штовхають до війни, Саакашвілі так легко потрапив до цієї пастки. Слід було стиснути зуби і щосили терпіти», — заявила екс-спікер. Відповідаючи на запитання про те, що б вона зробила на місці глави держави в серпні 2008 року, екс-спікер сказала: «У прямому сенсі я спробувала б уникати війни з Росією. Я добре знаю історію й розумію, що в Росії виграти війну маленька Грузія неспроможна». Водночас Н. Бурджанадзе переконана, що «ніхто ніколи не відмовиться від Абхазії та Південної Осетії». «Росія припустилася фатальної помилки, загнавши світову спільноту й себе в кут, визнавши Абхазію та Південну Осетію. Це більш фатальна помилка, ніж ведення воєнних дій на території Грузії», — вважає колишній спікер. «Ми не змиримося з втратою територій. Якою б не була моя думка щодо дій президента Саакашвілі в серпні 2008 року, це аж ніяк не виправдовує дій Росії. Росія порушила все, що тільки можна було порушити», — підкреслила Н. Бурджанадзе. На її думку, якби в Грузії існував «реально незалежний парламент із незалежною та сильною опозицією, можливо, не сталося б трагедії у серпні 2008 року».
Спостерігачі вважають, що Бурджанадзе є сильним претендентом на вищий пост у державі на майбутніх виборах, оскільки популярність президента країни різко знизилася в атмосфері економічного спаду й у зв’язку з руйнівною серпневою війною з Росією.
У річницю революції грузинська опозиція також організувала свою акцію протесту. Близько 200 осіб провели маніфестацію перед будівлею телекомпанії «Імеді», яка була закрита владою в листопаді 2007 року, а потім поновила мовлення, проте вже в проурядовому напрямі. За словами представників опозиції, свобода слова в Грузії зараз перебуває під загрозою. Нагадаємо, що під час розгону мітингу опозиції 7 листопада 2007 року представники правоохоронних органів Грузії увірвалися до офісу телекомпанії «Імеді», яка була рупором опозиції, та знищили значну частину дорогого обладнання. Відновити роботу телекомпанія змогла лише навесні цього року, коли формат її роботи змінився на проурядовий.