Єврокомісія допоможе Україні грошима та порадами
Європейська комісія виділить 6 млн. євро для реалізації програми з поліпшення рівня екологічної безпеки в Україні, повідомляє Інтерфакс. За словами глави представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануела Пінту Тейшейра, новий проект буде реалізовано 2009 року. «Як показала аварія (в Керченській протоці в листопаді 2007 року. — Ред.) в Україні існує потреба для розвитку здібностей реагування на надзвичайні ситуації», — сказав представник Єврокомісії. Він зазначив, що на даний момент програма розробляється, і говорити про конкретні деталі зарано. А також Єврокомісія і ООН радять Україні удосконалити планування дій у разі розливів нафти. За словами директора Європейського регіонального бюро програми ООН з питань довкілля (ЮНЕП) Крістофа Був’є, в Україні дуже централізована система влади, але в Україні є багато добрих експертів і фахівців у сфері екології, проте немає координації між органами влади і незалежними експертами. Єврокомісія і програма ООН з питань довкілля розробили і представили в звіті ряд рекомендацій. Зокрема, вони рекомендують МНС і Мінприроди протягом одного року, починаючи з листопада 2008 року, очистити берегову лінію від забруднення внаслідок розливу нафтопродуктів у Керченській протоці 2007 року, провести оцінку й очищення забруднених донних відкладів, протягом п’яти років розробити план дій у надзвичайних ситуаціях на всіх рівнях, протягом одного року вивчити можливість отримання Україною відшкодування від Міжнародного фонду для компенсації збитків від забруднення нафтою і доцільність приєднання України до конвенції фонду від 1992 року. Також рекомендується провести національну інвентаризацію перевезень небезпечних товарів і матеріалів у межах територіальних вод України, розробити технічне керівництво з удосконалення управління наслідками надзвичайних ситуацій для рибного господарства і охорони здоров’я.
Українські плавці виграли п’ять медалей
На міжнародному турнірі в Сен-Діз’є (Франція) українські плавці виграли п’ять медалей, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. У чоловіків три медалі виграв Олег Лисогор (на фото). Йому не було рівних на дистанції 50 метрів брасом (результат — 27,23). Ще дві бронзові нагороди український плавець здобув на стометрівці брасом (1:00,63) і стометрівці комплексним плаванням (55,84). У жінок дві бронзові медалі виграла Наталя Худякова. Вона була третьою на 200 метрах вільним стилем (результат — 2:01,92) і стометрівці комплексним плаванням (1:03,35).
Міліція відкрила електронну скриньку для скарг
Управління по боротьбі з економічною злочинністю Запорізького главку міліції відкрило в мережі інтернет поштову скриньку для скарг на хабарників anti_xabar@mail.ru, скинути інформацію на який може будь-який житель регіону, навіть анонімно, повідомляє УНІАН. Як розповіли у керівництві ГУ МВС України в Запорізькій області, мета нововведення — надати жителям області, зокрема, й тим, хто з тих чи інших причин не готовий офіційно звертатися в правоохоронні органи, озвучити інформацію про факти здирництва і про чиновників, які виконують свої професійні завдання з надання послуг населенню якісно і своєчасно тільки за додаткову плату. У Запорізькому главку міліції також зазначили, що використовувати цю поштову скриньку для зведення рахунків з неугодними посадовцями або для «підсиджування» вищестоящих керівників у бажаючих навряд чи вийде. «Рівень професіоналізму і досвід роботи співробітників, які займатимуться електронними зверненнями громадян, однозначно дозволить відокремити «зерна» від «лушпиння», — заявили в ГУМВС.
Школи спілкуються в режимі online
Учора у ліцеї №303 та середній загальноосвітній школі №291 Дарницького району Києва відбувся сеанс відеоконференцзв’язку, який провела компанія «Адамант». У заході взяли участь викладачі та учні 10—11 класів. А темою для обговорення обрали тезу «Випробування владою». «Враховуючи досвід організації сеансів відеоконферензв’язку, який має наша компанія (програма «Інформатизація загальноосвітніх закладів освіти Києва» проводиться з 2006 року), науково-методичний центр Дарницького району Києва звернувся до нас із проханням надати технічну підтримку заходів за допомогою мультимедійних технологій, — зазначила віце-президент компанії «Адамант» Ірина Пєтухова. — Ми із задоволенням відгукнулися на пропозицію, адже цикл круглих столів, у яких безпосередньо беруть участь школярі та вчителі, має важливе суспільно-культурне значення у процесі формування сучасного інформаційного суспільства у нашій державі». Основне завдання таких відеоконференцій — впровадження інноваційних технології у процес навчання. Плюси від цього отримують як вчителі, так і учні. За словами вчителя історії ліцею №303 Ірини Баленко, круглі столи у режимі online інтегрують національну систему освіти в інформаційну структуру світового співтовариства, а у дітей таким чином формується активна громадянська позиція. Від спілкування через відеозв’язок у захваті й самі учні. «Незвично було спочатку обговорювати актуальні питання з учнями та викладачами іншої школи і бачити своїх опонентів не «вживу», а на екрані. Цікавим було те, що можна одночасно ставити питання і отримувати відповідь, а не дивитися просто телевізор. У цілому ідея — класна, можна проводити такі заходи не тільки з учнями столичних шкіл, а й інших міст України», — зауважила учениця 11 класу ліцею №303 Оксана Вегера. Завдяки такому спілкуванню учні хочуть довести, що молодь не байдужа до суспільно-політичних процесів сьогодення і готова відстоювати свої права, повідомляє Інна ФІЛІПЕНКО, «День».