Преслі та вампіри
Актор Рон Перлман, котрий зіграв Гелбоя у фільмах Гільєрмо дель Торо, веде переговори щодо зйомок у картині режисера Дона Коскареллі «Bubba Nosferatu and the Curse of the She-Vampires». Ідеться про роль Елвіса Преслі, повідомляє lenta.ru з посиланням на Cinemablend. Новий фільм Коскареллі є сиквелом комедійного фільму жахів «Бабба Хо-Теп» 2002 року. В ньому режисер розповів про те, як постарілий Елвіс Преслі, який пішов на спочинок, разом із психопатом, що вважає себе президентом Джоном Кеннеді, веде боротьбу з єгипетською мумією. Роль Елвіса у фільмі 2002 р. зіграв Брюс Кемпбелл. Але Кемпбелл відмовився зніматися в сиквелі стрічки Коскареллі, тому режисеру довелося підшукати нового актора на головну роль. Пола Джаматті, яка також зіграє у картині, заявила, що на Елвіса Преслі пробується Рон Перлман. У фільмі «Bubba Nosferatu and the Curse of the She-Vampires» Елвіс битиметься з вампірами в Луїзіані. Коскареллі — творець серії фільмів жахів «Фантазм».
«Експресивний пейзаж»
Так Владислав Яворський назвав свою персональну виставку в Київській організації Спілки композиторів. Всі «експресивні пейзажі» київського художника — про місто, магічне і містичне, жахливе і пронизливе, написане дивовижними, мерехтливими, а то й немов би тліючими фарбами («Зимовий пейзаж», «Червоні хмари», «Місячна ніч», «Прохідний двір»). Його мешканці стрімкі, як тіні — кішка, людина з собакою, самотній (без собаки) перехожий («Похмурий ранок», «Пейзаж із чотирма», «Провулок»). Часом же тут трапляються і зовсім уже дивовижні зустрічі («Лялька, яка загубилася», «Пейзаж із Мадонною»). І все ж таки, Місто Владислава Яворського — це ще й Київ, а конкретніше — його старий центр із в’яззю вуличок і провулків, невеликими будинками в мерехтливих вікнах і з башточками на кутах, старими деревами і нерозгаданими таємницями, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.
Портрет із горища
Унікальний портрет молодої англійської королеви Єлизавети I знайдено на горищі будинку у Великій Британії, де він пролежав у безвісності понад 100 років, повідомляють РІА «Новости» з посиланням на інтернет-портал британської газети «Дейлі телеграф». Портрет знаменитої «королеви-діви», що правила у другій половині XVI сторіччя, зображає її у простому чорному вбранні, оздобленому пташиним пухом. У руках Єлизавета, за якої Англія остаточно затвердилася як протестантська країна, тримає Біблію. На портреті підкреслена й характерна риса зовнішності останньої правительки з династії Тюдорів — надзвичайно бліда шкіра. Цей портрет, знайдений на горищі будинку в англійському графстві Ессекс, унікальний і тим, що показує дочку Генріха VIII в перші роки її 45-річного перебування на англійському престолі (1558—1603). Історики вважають, що на картині Єлизавета зображена у віці приблизно 26 років, тобто близько 1559 року.
Пам’яті Колесси
9 листопада у Львові вшосте відкриється Міжнародний фестиваль диригентського мистецтва. І вже вдруге він присвячений пам’яті патріарха української музики, композитора, диригента, професора Львівської музичної академії, Героя України Миколи Філаретовича Колесси. Цього року фестивальна афіша містить чотири концерти, до участі в яких запрошені диригенти: Володимир Сіренко (Національний симфонічний оркестр України), Микола Дядюра (Симфонічний оркестр Національної філармонії України), Петер Гюльке (з Німеччини) та Роман Кофман (Україна — Німеччина). У концертах прозвучать твори Максима Березовського, Євгена Станковича, Сергія Рахманінова, Ігоря Стравінського, Петра Чайковського, Людвіга ван Бетховена та Ріхарда Вагнера.Участь у фестивалі візьмуть також скрипаль киянин Дмитро Ткаченко, провідний львівський піаніст Йожеф Ремінь та солісти Данії — сопрано Ірен Теорін та тенор Стіг Андерсен, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА.