Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 жовтня, 2008 - 00:00

У Чернігові показали оперу для глухих

У рамках V Європейського фестивалю культури і мистецтва глухих «Сальвія» в Україні вперше показали оперу «Полювання короля Чарльза» у жестовому виконанні, повідомляє УНІАН із посиланням на голову Чернігівської обласної організації Українського товариства глухих Лариси Сивенко. За її словами, оперу презентував театр із Гельсінки (Фінляндія) «Театері Тотті». В обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм зібралося близько 500 глядачів. Л.Сивенко пояснила, що в Україні, й Чернігові зокрема, є творчі колективи глухих, що співають, танцюють, демонструють номери клоунади, однак такі, що ставлять опери, поки що відсутні. «Для нас це зовсім невідомий жанр, але глядачі залишилися задоволеними, бо за допомогою жестів мовний бар’єр зник для глухих та людей з вадами слуху», — сказала вона. З 1997 року Європейський фестиваль культури і мистецтва глухих «Сальвія» проводиться раз на два роки з ініціативи бельгійця Сальвадора Фалетто. 2006 року в Фінляндії український колектив отримав гран-прі фестивалю, тому саме в Україні проводився цей п’ятий фестиваль. Нашу країну представляли творчі колективи глухих з Києва, Одеси та Полтави.

У кіровоградському селі з’явився євростадіон

У селі Головківка Олександрійського району Кіровоградської області у неділю відкрився перший сільський футбольний стадіон європейського рівня, повідомляє Інтерфакс. Як зазначив під час відкриття генеральний директор ТОВ «Украгроком» Анатолій Кузьменко, стадіон будувався протягом чотирьох років. Останні 1,5 роки займалися вирощуванням трав’яного покриву. Стадіон розраховано на 500 місць, поряд розташовано спортивний комплекс і тренувальне поле. Стадіон будувався на кошти ТОВ «Украгроком».

Президент нагадав уряду про матерів-героїнь

Нині в Україні налічується 3 299 жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня». «Вони народили і виховали п’ять і більше дітей (до восьмилітнього віку), у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку. Такі жінки є особливою гордістю для країни, джерелом сили та незнищенності української нації, гідним прикладом для наслідування», — йдеться у листі Президента України Віктора Ющенка на адресу прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, повідомляє президентська прес-служба. Президент нагадав, що для морального заохочення і матеріальної підтримки жінок, яким присвоєно почесне звання «Мати-героїня», він видав Указ від 25 грудня 2007 року «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». За словами В.Ющенка, цим актом передбачено виплату одноразової винагороди у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. В.Ющенко зазначив, що Кабінету Міністрів доручалося розробити та затвердити порядок виплати такої винагороди, передбачити під час доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» і в проектах закону про Державний бюджет України на наступні роки кошти для фінансування видатків, пов’язаних із виплатою винагороди. «Станом на 7 жовтня 2008 року так і не розпочалися виплати зазначеної винагороди», — наголошує Президент України. Глава держави переконаний, що жінки, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», заслуговують на визнання внеску, який вони роблять в ім’я України, і подальше зволікання з передбаченими їм виплатами є недопустимим. Президент пропонує уряду негайно вжити заходів щодо вирішення порушеного питання, невідкладно забезпечити здійснення необхідних виплат та поінформувати про результати.

Вчені дізналися, яка нація найздоровіша

Китайські вчені Академії наук Китаю склали рейтинг здоров’я націй — Національний індекс здоров’я. Вони брали до уваги стан нервової системи людини, імунітету, психічної поведінки, обміну речовин. За підсумками всіх цих показників, виводився середній рівень національного індексу здоров’я (NHI). У клас A, групу найздоровіших, увійшли Фінляндія, Данія, Швеція, Норвегія, Австралія, Нова Зеландія, Австрія та Швейцарія. Китайці зайняли 13-те місце. Україна увійшла до класу D — групи з 17-ти аутсайдерів рейтингу і зайняла 42 місце з представлених 45. Гірше справи із здоров’ям тільки в Пакистані, Венесуелі та Нігерії. При цьому, не дивлячись на низький показник, дослідники віднесли Україну до класу країн, в яких ситуація з охороною здоров’я покращується. Варто врахувати, що до рейтингу не включені бідні країни, стан національного здоров’я в яких навряд чи піддається позитивному оцінюванню. «Нація — окрема величина, — говорить Янг Дуогуй, керівник наукової групи Академії наук. — Імунітет залежить не тільки від екологічних умов, але й від стійкості до фінансових ризиків і від соціальної стабільності».

Газета: 
Рубрика: