Газета «День» широко висвітлює на своїх сторінках не тільки суспільно-політичне й культурне життя держави, а й подає цікаву інформацію про те, що відбувається у регіонах, які проходять там зміни, що хвилює людей і що радує.
Незважаючи на всілякі життєві негаразди, можна при бажанні наповнити наші будні й світлими сторінками, як це роблять, скажімо, на батьківщині Григорія Сковороди у мальовничих стародавніх Чорнухах, що на Полтавщині. Отже, не все так погано у нашому домі. Ось хроніка культурно-мистецького життя краю останніх днів.
У літературно-меморіальному музеї Григорія Сковороди відкрито ювілейну виставку місцевого маляра Юрія Луценка з нагоди його 70-річчя. На ній представлені краєвиди, портрети, тематичні полотна. З великою цікавістю з виставкою ознайомилися земляки митця і гості райцентру.
А 4 жовтня Чорнухи приймали численних гостей, які прибули сюди на традиційне обласне літературно-мистецьке свято «Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди».
Вони знову зібралися тут, щоб спрагло припасти до невичерпної криниці мудрості нашого першорозуму, замислитися над тим, що він нам заповідав, як навчав зміцнюватися духом, наповнювати наше життя високим змістом, постійно вчитися, щоб приносити користь Батьківщини, суспільству, отже залишити після себе хороший слід на землі.
Свято розпочалося покладанням квітів до пам’ятника великому землякові Григорію Сковороді, що знаходиться поруч із його літературно-меморіальним музеєм, а потім усі пішли на селищний стадіон, де відбулася офіційна частина і була представлена велика концертна програма, з якою виступили артисти обласної філармонії, місцеві культармійці.
До учасників свята звернувся голова районної державної адміністрації Борис Лисенко, який зачитав вітального листа, що надійшов від заступника голови Верховної Ради України Миколи Томенка.
Про велета думки і слова та актуальність і сьогодні його мислення говорили також у своїх виступах заступник голови районної ради Надія Кривчун, професор Національної аграрної академії (Київ) Леонід Чекаль, професор Переяслав-Хмельницього державного педагогічного університету Микола Корпанюк, народна артистка України Лариса Хоролець.
На святі було також розгорнуто велику виставку творів народних майстрів батьківщини Григорія Сковороди, яка завжди була багатою на таланти.
Видався напрочуд теплий день і це додало особливо піднесеного й емоційного настрою учасникам свята, вони говорили про великі враження від участі в ньому.
У давнину в стародавніх Чорнухах було три храми — Покровський, Миколаївський і Воскресенський. Їх спіткала така ж доля, як і духовні святині інших міст і сіл Полтавщини та й усієї України. Вони були зруйновані у роки войовничого атеїзму, коли тодішня комуністична влада вела нещадну боротьбу з церквою і релігією.
Із здобуттям Україною незалежності повсюди стало відроджуватися духовне життя. Настав час збирати каміння. Реставруються старі культові споруди, будуються нові. Усією громадою збудували новий храм і в Чорнухах. Чимало для цього доклав зусиль його настоятель, протоієрей Іван Бондар. До речі, мальовниче місце для будівництва храму серед зелених шат селищного парку особисто обирав митрополит Полтавський і Кременчуцький Феодосій (1926—2001 рр.), який спеціально тоді приїздив сюди.
Храм прикрасив батьківщину Г.Сковороди своїм чудовим архітектурним силуетом. Зведений він у стилі необароко й ніби нагадує про величні церкви, що височіли над Чорнухами у козацьку добу.
5 жовтня церковні торжества з нагоди освячення новозбудованого Покровського храму зібрали сотні чорнухинців і гостей райцентру. Їх очолив керуючий Кременчуцько-Лубенською єпархією УПЦ МП єпископ Євлогій. Йому співслужило духовенство Чорнухинського, Лохвицького, Лубенського та інших районів.
Єпископ Євлогій вручив церковні нагороди спонсорам, благодійникам, котрі допомагали своїми коштами у зведенні храму.