«Без натяків» — ювіляр Марк Захаров
Найвідоміший режисер, керівник «Ленкому» відсвяткував 75-річчя. До свого ювілею Марк Анатолійович ставиться несерйозно. На зібранні трупи він попередив, що з цього року починає приховувати свій вік, а привітання з ювілеєм сприйматиме як образу й натяк, повідомляють РІА «Новости». Марк Захаров керує «Ленкомом» 35 років, але життя пов’язане зі сценою вже майже півстоліття. Він починав як актор, а потім назавжди обрав режисуру. Ставив вистави у знаменитому тоді студентському театрі МДУ, потім — у «Сатирі», в театрі «Маяковського». Досі багато хто пам’ятає блискучу виставу «Дохідне місце», яку Захаров поставив на сцені «Сатири». — Мені поталанило. Я правильно обрав професію, — вважає Захаров. Він ставив вистави найрізноманітніших жанрів: публіцистичні, комедійні, драматичні, але слава його в «Ленкомі» почалася з музичних вистав — таких знаменитих, як «Тіль», «Зірка та смерть Хоакіна Мур’єти» і «Юнона та Авось». Останнім часом режисер відійшов від музичних вистав. На запитання, чи остаточно він розлучився з цим жанром, Захаров відповів: «Чесно кажучи, ми з композитором Олексієм Рибниковим неодноразово пробували затіяти щось нове, але завжди відчували деякий тиск знаменитої «Юнони та Авось», і згодом від своїх намірів відмовлялися. Але любов і прихильність до живої музики, без якої я не уявляю ні своїх вистав, ні своїх фільмів (Захаров зняв такі фільми, як «Звичайне диво», «Той самий Мюнхгаузен», «Формула кохання», «Убити дракона» тощо), залишилася, і у своїй останній виставі «Гоголівське одруження» я знову вивів на сцену «живу» музику. Останнім часом Захаров ставить переважно класику. «Я шукаю, але, на жаль, такого цікавого сучасного драматурга, яким був для мене Григорій Горін, поки що не бачу. Сьогодні я, щоправда, зосереджений прозою Володимира Сорокіна й навіть написав сценарій за його романом «День опричника», який хотів поставити. Але знову перемогла класика — чеховський «Вишневий сад», який я починаю репетирувати, — зізнався режисер. — У виставі буде зайнята переважно молодь, і роль Лопахіна, якого Чехов хотів бачити головним героєм, грає також зовсім молодий артист. Ця п’єса про те, що належить у житті робити кожному, — ухвалити рішення, зробити вибір, згідно з совістю та заповідями Божими»... На запитання, що ж найголовніше і найважливіше в місії художнього керівника та головного режисера театру, Марк Захаров відповів: «Головне, щоб зростали в театрі артисти, яких зустрічають оплесками. Щоб вистави, які ми створюємо, приносили людям радість. Головне, щоб процвітав репертуарний театр».
Бек-вокал для Бьорк
На 20 жовтня запланований новий сингл Nattura, записаний ісландською співачкою Бьорк спільно з лідером Radiohead Томом Йорком, повідомляє lenta.ru, посилаючись на Billboard. Представники Бьорк підтвердили інформацію, що британець виконав бек-вокальну партію в новій композиції співачки. Однак менеджмент Йорка поки що не прокоментував ці дані. Назву Nattura сингл отримав на честь однойменної некомерційної організації, що займається захистом навколишнього середовища в Ісландії. У червні Бьорк разом з ісландською групою Sigur Ros брала участь у благодійному концерті під егідою Nattura. Бьорк та Том Йорк уже співробітничали 2000 року. Вони спільно записали композицію I’ve Seen It All, що була виконана у фільмі Ларса фон Трієра «Та, що танцює в темряві».
Дедукція та кунгфу
До мережі потрапили перші фотографії з лондонських зйомок стрічки Гая Річі «Шерлок Холмс», повідомляє Сomingsoon. На них зображений Роберт Дауні-молодший в образі знаменитого сищика. Дистриб’ютором стрічки виступить студія Warner Bros. Відомо, що у фільмі «Шерлок Холмс» Джуд Лоу зіграє роль доктора Ватсона, пише lenta.ru. Канадська актриса Рейчел Макадамс зіграє у фільмі кохану сищика — Ірен Адлер, а Марк Стронг стане головним лиходієм у картині, виконавши роль лорда Блеквуда. Річі обіцяв, що детектив, пригоди якого були описані в романах Артура Конан-Дойля, активно використовуватиме прийоми східних єдиноборств, оскільки стрічка буде лише частково заснована на текстах романів Конан-Дойля. Відомо, що Гай Річі використав для своєї картини насамперед комікс про Холмса Лайонела Уігрема. Нагадаємо, персонаж Шерлока Холмса з’являвся в понад 200 кіно- й телефільмах.
Споглядаючи природу
Виставка молодої київської художниці Ніни Ніконенко в галереї «Грифон» — це виключно пейзажі, й найважливіша їхня умова — вишукана й тендітна гармонія ліній та фарб, а ще — та особлива тиша, яка буває між чимось, що вже завершилося, і чимось, що ще не почалося. Так що, мабуть, не випадково обираються — і в часі доби, і в році — саме такі «перехідні» стану — природи та душі. Іноді вони отримують більш-менш точне тимчасове визначення («Світанок», «Ранній ранок», «Сутінки», «Панорама Десни. Вечір»), але загалом це не обов’язково — може бути просто «Тиша». Зазвичай пейзажі Ніни Ніконенко безлюдні. Якщо ж все ж таки існує свідок, то це завжди — споглядач, розчинений у природі й утихомирений природою, який мовчить і не діє («Туман»). А ось архітектура виглядає набагато активніше — і вторгається в простір бурхливо й весело. Не випадково ж пейзажі з архітектурними мотивами не весняно-осінньо-вранішньо-вечірні, а літні та полуденні («Монастирська вежа», «Фортеця в Єникалі»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.