Основні проблеми, які переживає волосся, — це тьмяний колір, відсутність об’єму, сухі кінчики. Волосся стає ламким, пушиться, електризується. Навіть здорове волосся виглядає восени не кращим чином, тому в міжсезонні за волоссям потрібен особливий догляд. pravda.ru ділиться з вами порадами лікаря-трихолога та перукаря з догляду за волоссям у осінній час.
Лікарі-трихологи радять підходити до питання догляду за волоссям комплексно. По-перше, кінчики волосся доведеться зістригти, навіть якщо вони не січуться. «Сувора правда в тому, що це єдиний кардинальний вихід — різні бальзами, всупереч рекламі, лише на час «склеюють» кінчики. Можна спробувати стрижку «гарячими ножицями», яка начебто «запаює» кінчики волосся, додаючи їм більш здорового вигляду. Потім уже потрібно лікувати й зміцнювати волосся», — розповів лікар-трихолог Аделіна Кремнєва.
По-друге, необхідно переглянути свій раціон харчування. «До погіршення стану волосся — їх сухості, ламкості, випадання й навіть появи лупи — призводить, передусім, дефіцит вітамінів і безграмотна дієта. Простіше кажучи, наш раціон не дає волоссю необхідних вітамінів, мінералів і мікроелементів, а без них волосся просто не може бути сильним і здоровим. Особливо, якщо ви любите експериментувати з дієтами. Оливкова олія, горіхи, сирі овочі й фрукти, морепродукти, хліб із цільного зерна — все це необхідно їсти для краси волосся», — пояснює Аделіна.
Обов’язково пропийте курс вітамінів. Зараз випускають хороші комплекси для волосся, нігтів і шкіри, комплекси вітамінів, розроблених спеціально для жінок, наприклад «Дуовіт». Восени нам особливо необхідне вітамінне підживлення. При виборі потрібно звертати увагу на склад вітамінів, в якому крім власне вітамінів повинні бути мікроелементи, такі, як кальцій, магній і залізо. Також корисні біотин і дріжджові комплекси.
Стрес — це ще один чинник, який послаблює організм загалом. Осіння нудьга і депресія «живе» не лише в нас у голові, але й передається всьому організмові, передусім, відбивається на шкірі обличчя та волоссі. Волосся стає тьмяним, втрачає блиск. Тому якщо ви постійно не висипаєтеся, відчуваєте негативні емоції, нервуєте, то й виглядати будете так собі.
Підберіть засоби по догляду за волоссям. «Косметика для волосся не обов’язково має бути дорогою. Вітчизняні маски на травах і бабусиних рецептах справляються з проблемами волосся не гірше аніж французькі чи японські. І ще одне правило: чим менше шампуню, тим краще. Інакше є великий ризик перевантажити, пересушити волосся. Ідеальний варіант — розмішати столову ложку шампуню в склянці теплої води і нанести в два прийоми», — радить лікар-трихолог.
Важливо пам’ятати — волосся страждає від холоду! Від морозу й вітру утворюються численні мікроушкодження і перетяжки волосяного стрижня — волосся стає ламким. Кращий захист від цього — звичайна шапка.
— Проблемне волосся можна виграшно підстригти й укласти, — вважає перукар Марія Іорданова. — Справитися з яскраво вираженими проблемами волосся (випадіння, лупа) допоможуть салонні косметичні та лікувальні процедури: масажі, кріотерапія (лікування холодом), озонотерапія, трихологічний лазер, мезотерапія (мікроін’єкції активних препаратів). Щоправда, це недешеві процедури.
Для укладання є добрі доглядаючі сироватки та креми для кінчиків волосся, які не потрібно змивати. Подвійний ефект — не лише догляд, але й легкий стайлінг. Гарячі щипці (праски) також роблять кінчики слухнянішими, але кожного дня ними, звичайно ж, краще не користуватися. Стрижка може бути будь-якою, вона тут не має великого значення. Головне — попередити перукаря про цю свою особливість волосся, щоб він врахував це при виборі техніки стрижки. Не дуже виграшні лише ступінчасті стрижки з пасмами, які обрамовують обличчя. «Укладайтеся» феном із іонізаторами та приборкуйте неслухняне волосся за допомогою спрею для блиску або просто для зміцнення зачіски, — радить перукар.
Якщо у вас довге волосся, то більш виграшно виглядатиме коротка стрижка. Коротке волосся довше залишається чистим, тому довге волосся — не для вас. Кращий варіант — уникати будь-яких засобів для укладки: з ними волосся швидше брудниться. Якщо ви вважаєте, що без них волосся не укласти, то вибирайте найлегші. А наносячи їх, відступайте на сантиметр від коріння, щоб не було контакту зі шкірою. Найкраще виглядатиме романтична «рвана» стрижка, як у Шерон Стоун або модна в цьому сезоні стрижка біб, як у Холлі Беррі, Вікторії Бекхем, Гвен Стефані.