Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

7 жовтня, 2008 - 00:00

Росія йде з «буферної зони»

Російські миротворці почали демонтаж блокпостів у так званій буферній зоні на території Грузії. Демонтовано ключовий блокпост недалеко від міста Горі. Більш ніж 30 російських військових вантажівок у ніч на неділю вирушили із села Урта Зугдідського району Грузії до Гальського району Абхазії. Російські військові також почали демонтаж бази миротворців у селі Урта. Крім того, за словами офіційного представника МВС Грузії Шоти Утіашвілі, йде підготовка російських військ до виходу із сіл Канті, Анаклія, Чхороцку, Ганмухурі. За виходом російських військових стежать спостерігачі Євросоюзу, додав представник грузинського МВС. При цьому Утіашвілі зазначив, російські війська все ще залишаються в п’яти селах Цаленджихського району. Російські військові, відповідно до домовленостей президентів Росії та Франції Дмитра Медведєва та Ніколя Саркозі, повинні залишити територію Грузії до 10 жовтня. Однак, після вибуху у штабі миротворців у Цхінвалі, в деяких ЗМІ з’явилися припущення про те, що інцидент може бути використаний російською стороною для того, щоб відкласти виведення військ.

Жертвами землетрусу в Киргизії стали близько 60 осіб

Жертвами сильного землетрусу, що стався увечері у неділю в Ошській області Киргизії, неподалік від кордону з Таджикистаном і Узбекистаном, стали щонайменше 60 осіб, повідомило МНС республіки. У густонаселеному гірському районі зруйновано сотні будинків, близько 50 осіб отримали поранення, причому деякі поранені — у важкому стані. Прес-секретар МНС Киргизії Абдісамат Паязов, у свою чергу, повідомив, що до цього часу встановити телефонний зв’язок із районами, що потерпіли від могутніх поштовхів, не вдалося. Раніше, по телефону з міста Ош, представник МНС Киргизії сказав, що стихія зруйнувала 128 будинків. Повідомляється, що сила землетрусу становила 8 балів за 12-бальною шкалою в епіцентрі. Землетрус відчувався також у столицях Таджикистану та Узбекистану.

США пропонують Пакистану спільне патрулювання

США звернулися до влади Пакистану з пропозицією розпочати спільне патрулювання афгансько-пакистанського кордону, повідомив учора пакистанський інформаційний канал «Доон-ньюз». Крім того, за його даними, Вашингтон розраховує на більшу участь пакистанських збройних сил у проведенні наступальних операцій проти талібів у зимовий сезон, що настане. «Це дуже відкритий кордон, через який легко проникнути, тому варто поглиблено проаналізувати ідею щодо спільного патрулювання цієї ділянки за участі пакистанських військових, афганської поліції та службовців Міжнародних сил сприяння безпеці», — заявив командуючий силами НАТО в Афганістані, генерал Девід Маккірнан. За даними з дипломатичних джерел, ця ідея обговорювалася з президентом Пакистану Асіфом Алі Зардарі під час його нещодавнього візиту до Нью-Йорку. «Це — не нова ідея. Її вже обговорювали з нами. Ми хотіли б її розглянути, але наразі жодного рішення ми поки що не ухвалили», — так прокоментував американську пропозицію президент Пакистану.

Транспортний колапс по-бельгійському

У Бельгії вчора пройшов масовий страйк проти зростання цін. У акції протесту взяли участь залізничники, водії всіх видів міського транспорту, працівники підприємств, учителі, державні та банківські службовці. Маніфестація вже викликала у країні транспортний колапс. У результаті страйку, організованого бельгійськими профспілками, було заблоковано залізничне сполучення між Брюсселем і Парижем. Також довелося скасовувати рейси високошвидкісних поїздів Eurostar до Лондона, Амстердама й Кельна. У Бельгії у травні поточного року було зафіксовано рекордний за останні 23 роки рівень інфляції — понад 5%. Страйки проводяться з вимогами зупинити падіння рівня життя й забезпечити зниження податку на додану вартість із теперішніх 21% до 6%.

Націоналісти перемагають на виборах у Боснії та Герцеговині

На виборах місцевих органів влади у більшості муніципалітетів Боснії та Герцеговини лідирують хорватські, мусульманські та сербські націоналістичні партії, повідомила вчора агенція AFP. Явка на виборах становила 55% — більше ніж минулого разу і більше, ніж передбачали аналітики. Альянс незалежних соціал-демократів, очолюваний прем’єр-міністром сербської автономії Мирославом Додіком, переміг у 32 зі 149 муніципалітетів країни. За підсумками попередніх виборів, проведених чотири роки тому, представники цієї партії очолили 15 муніципалітетів. Таким чином, позиції Додіка у країні зараз серйозно зміцнилися. Мусульманська націоналістична Партія демократичних дій перемогла у 28 муніципалітетах. Хорватський демократичний союз — у 15. Ці дані є попередніми, остаточні результати виборів буде оголошено протягом найближчих 30 днів.

Газета: 
Рубрика: