Організаторами проекту, який стартував 30 вересня і триватиме щонайменше рік, виступили Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000», видавництво «Грані-Т», Благодійний фонд «Товариство «Приятелі дітей», Молодіжна християнська організація «Витанія» та Національна скаутська організація України «Пласт».
Шляхом формування бібліотечного фонду у дитячих закладах у різних областях України організатори сприятимуть інтелектуальному та духовному розвитку дітей-сиріт та дітей інших соціально незахищених категорій. Для досягнення цієї мети організатори розробили покроковий план дій.
Найближчим часом благодійний проект проведе моніторинг читання у дитячих установах різних областей України.
— Є певна кількість сиротинців у кожній області. Наші партнери по проекту приїжджатимуть туди і бачитимуть, скільки там дітей, якого вони віку і які книжки їм потрібні. Адже потрібно розуміти, що саме необхідно дати цим дітям у руки, — пояснює Діана Клочко, шеф-редактор видавництва «Грані-Т» — одного з ініціаторів акції.
Щомісяця організатори спільно з волонтерами відвідуватимуть по кілька дитячих установ соціального спрямування у двох областях України та привозитимуть дитячу літературу для створення бібліотек. Через певний період часу волонтери «Пласту» та «Витанії» відвідуватимуть сиротинці і спілкуватимуться з дітьми стосовно подарованих книжок.
— Діти не хочуть, не вміють і не знають, як читати. Ця акція спрямована не лише на те, щоб створити міні-бібліотеки у сиротинцях, а й на те, щоб навчити цих дітей читати. Діти в таких закладах дуже рідко розуміють, як це — читати книжки. Вони, навіть прочитавши текст, не можуть його переказати, зрозуміти, відчути художні образи. Ця проблема — загальносвітова, — переконана Діана Клочко. — В усьому світі сигналізують про те, що люди не користуються книжкою. Вони є пасивними читачами.
Окрім того, організатори залучатимуть до акції відомих особистостей — письменників, зірок театру, шоу-бізнесу та спорту. Вони так само спілкуватимуться з дітьми, обговорюючи літературу новостворених міні-бібліотек.
— Діти зустрінуть людей, яких вони бачили тільки на екрані телевізора. Це не протиставлення телевізора і книжки. А з книжкою до них приходитимуть люди з телевізора, зі славою. І ці люди вміють і люблять читати, — пояснює Діана Клочко.