У течії часу
В галереї «Грифон» проходить персональна виставка Галини Морозової. Канівська художниця — авторка водночас і емоційних, дуже декоративних «Мальв» і «Гарбузів», і «поліфонічних» композицій, насичених образами та символами, які складно переплітаються («Берегиня», «У кожного своя доля і свій шлях широкий»). Але найбільше в нинішній експозиції пейзажів. Їхня стримана, сувора поетичність досягається то мальовничою «небагатослівністю» («Вулики»), то увагою до кількох чи то ретельно підібраних, чи то гострооко побаченим подробицям («Сторож»). У результаті цілковито реальний мотив набуває рис притчі («Стежка до храму»), а невелика за розміром картина стає монументальним за задумом живописним епосом про простір, який гармонійно перебуває в течії часу, якщо не вічності («В ніч на Купала», «На Різдво»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Хто на «Новенького»?
В одинадцяти містах України пройшов Манхеттенський фестиваль короткометражних фільмів. Переможцем цього кінофоруму, який проходить у більш ніж 50 країнах світу, стала стрічка «Новенький» ірландського режисера Стефані Ѓрін. Вона розповідає про маленького хлопчика, який переїхав із батьками жити до Ірландії. Першого ж дня в новій школі дитина з чорним кольором шкіри стикається з недитячим проблемами — проявами расизму та жорстокості. Йому доведеться зробити вибір: продовжувати терпіти шкільні знущання або боротися, повідомляє «Артхаус Трафік». За словами режисера, цей фільм розповідає про те, як поводяться з «аутсайдерами», взагалі з прибулими ззовні. «Єдиний внесок, який, я сподіваюся, цей фільм міг би зробити, це нагадати нам про те, як усі ми, людські істоти, в суті схожі», — каже Стефані Грін.
Manhattan Short Film Festival проходив на чотирьох континентах. Заявки на участь у Манхеттенському фестивалі короткометражних фільмів прислали близько 500 режисерів із понад 40 країн світу. Однак лише 12 фіналістів показали свої фільми глядачам. За результатами міжнародного голосування: перше місце: Кращий фільм — «Новенький», друге місце: Кращий анімаційний фільм — «І знову трохи про секс» і третє місце: Краща режисерська робота — «Ода офіціанту».
Опера про Діснея
Нью-йоркська міська опера (NYCO) доручила композитору Філіпу Глассу написати музику до спектаклю «Ідеальний американець». Літературне першоджерело для цієї опери — книжка австрійського письменника Петера Штефана Юнгка про Уолта Діснея, пояснює lenta.ru, посилаючись на The New York Times. Прем’єра спектаклю має відбутися в сезоні 2012–2013 років. Агентство Bloomberg уточнює, що «The Perfect American» стане 24-ю оперою Гласса. В майбутньому сезоні 2009–2010 років у NYCO покажуть оперу на музику Гласса «Ейнштейн на пляжі». 2009 року NYCO очолить Жерар Мортьє, який раніше керував Opera de Paris. Мортьє вже замовив композитору Чарльзу Вуорінену написати оперу за оповіданням Енні Пру «Горбата гора», яка в екранізації Енга Лі в 2005 році наробила багато галасу.