Полтавський тепловозоремзавод за п’ять років обладнає 200 тепловозів установками GE
«Тепловозоремонтний завод» (Полтава) протягом наступних п’яти років збирається обладнати 200 тепловозів 2ТЭ10, що модернізуються, силовими установками General Electric. Це передбачено генеральною угодою про співробітництво ТРЗ і партнера заводу — компанії GE Transportation, яку було укладено сторонами, й яка визначає обсяг модернізації на подальші п’ять років. У ході міжнародної технічної конференції, що проходила в Полтаві 18—20 вересня в рамках проекту «Діалог досвіду», який розроблено та реалізовується ТРЗ, спільно з GE Transportation, керівництвом заводу було передано в експлуатацію «залізниці Якутії» черговий тепловоз 2ТЭ10МПGЕ. Тепловоз модернізовано із використанням силового модуля Super Skid, що складається з дизеля-генераторної установки фірми General Electric, силових агрегатів і механізмів, оригінальної апаратної камери. У прес-службі компанії зазначають, що в перспективі планується розширення співробітництва з підприємствами гірничо-металургійної промисловості України та Росії в сфері модернізації їхнього локомотивного парку.
Асфальтоустановок зроблять на 40% більше
Збільшити виробництво асфальтозмішувальних установок на 40% — до 92 штук — у січні-вересні 2008 року збирається Кременчуцький завод дорожніх машин. Загалом до кінця року планується випустити понад сто установок. Найбільшим партнером підприємства залишається Росія, також розвивається співробітництво з Узбекистаном, Білоруссю, Румунією, Болгарією й іншими країнами. Нагадаємо, що «Кредмаш» проводить асфальтозмішувальні установки, обладнання бітумозмішувальне, поливомиючі та піскорозкидуючі машини, казани для литого асфальту, автонафтовози, напівпричепи, автоцистерни, автогудронатори. Завод експортує до країн СНД 68% виробленої продукції.
Будівельна криза — не указ
Девелоперська компанія Alfa Development Group планує до кінця поточного року наростити свій портфель на 220 тисячі квадратних метрів за рахунок будівництва логістичних комплексів класу «В+» у великих містах України. При цьому сума очікуваних інвестицій у розширення портфеля не називається. Сьогодні компанія активно провадить будівництво ряду логістичних комплексів загальною площею 140,636 тисяч квадратних метрів, зокрема, в Дніпропетровську — «Береговий» і «Передовий». У завершальній стадії реконструкції знаходиться логістичний комплекс «Комбайновий» у Дніпропетровську. Також у Київській області ведеться будівництво логістичного комплексу в с. Щасливе.
«Телефонні» плани залишаються в силі
«Укртелеком» не збирається переглядати плани щодо розвитку мереж мобільного зв’язку та широкосмугового інтернет-доступу (ШСД) у зв’язку з кризою на ринку позичкових коштів. «На сьогодні компанія здатна виконати заявлені плани... Коштів, що надходять від підключення нових абонентів до широкосмугового доступу, вистачає на створення нових портів, мережа мобільного зв’язку має запас ємності», — пояснив заступник голови правління компанії Ігор Сиротенко. Як повідомлялося, на розвиток мереж ШСД і мобільного зв’язку «Укртелеком» планував направити 250 мільйонів гривень, отриманих на початку серпня від емісії облігацій. Згідно з озвученими планами, до кінця року оператор мав намір покрити мережею мобільного зв’язку всі обласні центри й околиці великих міст, а також довести кількість абонентів ШСД до 0,54 мільйонів осіб.
Геть старе. Зустрічайте нове...
КБ «Кредит-Оптима» змінить назву на Кредит-Оптима банк. Банк «Кредит-Оптима» (раніше — «Український фінансовий банк») зареєстровано в грудні-2006. За даними банку, на 1 липня його найбільшим акціонером була ТОВ «Відевіт Груп» (86%). За даними Нацбанку України за розміром загальних активів станом на перше липня банк посідав 175 місце (72 мільйонів гривень) серед 178 банків, які функціонували в країні
Банки не хочуть надавати кредитів
Тендер із відбору банку для надання Державній службі автомобільних доріг України («Укавтодор») кредиту на суму до 800 мільйонів гривень під державні гарантії визнаний таким, що не відбувся. Торги скасовано у зв’язку з тим, що заявку на участь у тендері подав лише один учасник.
Будівельники отримали самоущільнювальний бетон
Завод із виробництва бетонних сумішей і будівельних розчинів «ДИСК Бетон», що входить до складу ТОВ «Донбаська інвестиційно-будівельна компанія», на початку вересня почала виробництво самоущільнюваного бетону. Новий продукт виробляється на німецьких бетонно-змішувальних установках Elba, введених в експлуатацію 2005 року. Потужність заводу «ДИСК бетон» наразі складає 120 кубометрів бетону на годину і 40 кубометрів самоущільнювального бетону в годину. Самоущільнювальний бетон під впливом власної маси за рахунок високої рухливості та без впливу додаткової зовнішньої ущільнюючої енергії звільняється від повітря, що міститься в ньому, і повністю заповнює простір опалубки, в тому числі між арматурними стержнями. При цьому залишковий об’єм пор у самоущільнювальному бетоні не більше, ніж у звичайного бетоні, а при укладанні виключається найскладніша технологічна операція — вібрування. Цей бетон дорожче звичайному на 50%. У той же час його вартість повинна компенсуватися за рахунок економії коштів на процес вібрування.