Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

16 вересня, 2008 - 00:00

Українські паралімпійці — на четвертому місці

Учора 34-річний плавець Дмитро Крижановський з Севастополя став чемпіоном Паралімпійських ігор-2008 на 50-метрівці вільним стилем, вигравши фінальний заплив у класі S5. Раніше він здобув «срібло» на дистанції 100 метрів. Окрім того, українські паралімпійці в неділю завоювали в Пекіні вісім медалей (два «золота», три «срібла» й три «бронзи»). «Золото» здобула українка Оксана Зубковська в стрибках у довжину (клас F12), встановивши світовий рекорд — 6,26 м. Максим Веракса отримав «золото» в плаванні на 50 м вільним стилем (клас S12). Його результат 23,43 став світовим рекордом. Срібними призерами стали: Вікторія Кравченко (клас Т37) — біг на 200 м; Микола Жабняк — встановив світовий рекорд у метанні диска, але для перемоги йому не вистачило 14 очок (клас F37); Олексій Федіна (клас S13) — плавання на дистанції 100 м на спині. Бронзові нагороди отримали: Дмитро Алексєєв (клас S13) — плавання на спині на дистанції 100 м; плавець Сергій Кліпперт (клас S 12) на дистанції 50 м вільним стилем і Микита Сеник (клас Т38) — біг на дистанції 200 м. В активі українських спортсменів уже 65 нагород (22 золотих, 17 срібних і 26 бронзових (на 14.00. 15 вересня). «Синьо-жовта» дружина — на четвертому місці в загальнокомандному заліку й на п’ятому за кількістю медалей. Лідерами, як і раніше, залишаються команди Китаю, Британії та США, повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України.

Вчені з різних країн обговорять план боротьби з пташиним грипом

У Україні стартували міжнародні вчення з питань протидії пташиному грипу «Раф енд реді-2008», повідомляє Інтерфакс. Урочиста церемонія відкриття вчень за участю голови Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України Володимира Шандри та генерала-ад’ютанта Національної гвардії Каліфорнії (США) Вільяма Вейда II, представників країн-учасниць ГУАМ і міжнародних організацій, центральних органів виконавчої влади України пройшла вчора в Києві. Основною метою вчень, які продовжаться до 20 вересня, є вивчення та випробування процедури отримання й надання міжнародної допомоги у разі поширення пташиного грипу та пандемії; тестування існуючих планів і алгоритмів дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пташиним грипом; удосконалення організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, які залучаються до вчень, а також визначення рівня та готовності до реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з виникненням епідемії. «За вісім років проведення «Раф енд реді», вчення перетворилися на системний захід і практичну основу співробітництва між Україною й США у сфері покращання можливостей реагування на надзвичайні ситуації. Сьогодні ми вже вітаємо розширення співробітництва, адже представництво цих міжнародних учень значно виросло: це і країни-члени ГУАМ, Північноатлантичний альянс, Всесвітня організація охорони здоров’я, Національний комітет товариства «Червоний хрест» в Україні, — наголосив В. Шандра під час церемонії відкриття вчень. Міністр наголосив, що «на сьогоднішній день у світі склалася така ситуація, коли спалах епідемії пташиного грипу можна чекати будь-якого моменту, й держава повинна бути готовою боротися з цією надзвичайною ситуацією».

Донецьк стане безпечним. Місцями

«Безпечне місто» — так називається новітня система відеоспостереження, яку буде встановлено в місцях найбільшого скупчення людей в шахтарській столиці. Ухвалу про встановлення такої системи прийняла сесія Донецької міської ради. Як розповів начальник ГУМВС України в Донецькій області Микола Куп’янський, поки що камери відеоспостереження планується встановити лише в двох найбільш популярних серед донеччан громадських місцях — на бульварі Пушкіна і в парку ім. Щербакова. У даний момент ведеться добір персоналу, який встановить камери та стежитиме за ними в майбутньому. При цьому, за словами М. Куп’янського, забезпечувати контроль за безпекою в центральних місцях відпочинку донеччан будуть фахівці не з числа працівників міліції: це будуть лише оператори, які за результатами відеоспостереження викликатимуть правоохоронців, якщо буде зафіксований якийсь випадок. Самі донеччани сприйняли цю новину двоїсто. З одного боку, за їхніми словами, в громадських місцях Донецька (і особливо це стосується парку ім. Щербакова) буває не дуже комфортно прогулюватися через те, що там скупчується багато п’яної молоді, яка частенько влаштовує бійки та скандали. І в цьому плані система відеоспостереження за громадським порядком дуже допомогла б: уже сама наявність таких камер могла тримати потенційних скандалістів «у вузді». Проте, з іншого боку, на думку городян, найбільш актуально система відеоспостереження виглядала б не в центрі міста, де завжди досить міліцейських патрулів, а у віддалених районах столиці Донбасу, в яких громадський порядок потребує куди більшого захисту.

Різні та рідні

Коли на фестивалі національно-культурних товариств Житомирщини «Ми різні, але ми рідні» було оголошено привітання голови місцевої Асоціації ромів, то присутні зайшлися добрим сміхом, бо пізнали відому в обласному центрі ворожку Лялю Іонову. Вперше циганську, російську, чеську, польську, грецьку, вірменську, єврейську, німецьку громади зібрала разом минулої суботи у Житомирі під час святкування Дня міста обласна громадська організація «Українська платформа». Представники цих народів, а також українські професійні та аматорські колективи — хто в танцях і співах, хто за допомогою драматичних сценок, віршів — намагалися продемонструвати найкраще зі своїх традицій, свого світосприймання. Уздовж Нового бульвару були розгорнуті експозиції кожної громади з літературою про історичну батьківщину, художніми виробами, а українці демонстрували кераміку, рушники, інші витвори народного мистецтва. Причому багато хто з публіки дивувався — це ж треба, які гарні гречанки, а ще й вірменки живуть серед нас. А ось німці, говорила «Дню» фрау Ніна Лютер, висловлюють жаль, що приміщення колишньої кірхи свого часу було передано не лютеранській, а баптистській громаді, бо тоді німецька ще не згуртувалася. Загалом за статистикою в області налічується більше 100 національностей. Тим більше прикро, що їхня більша частина не організована в свої етнічні товариства.

Газета: 
Рубрика: