Австрійці спробують збільшити прибутковість ТРЦ у Миколаєві
Компанія UNIQA Real Estate AG, що входить до групи UNIQA Group Austria (обидві — Австрія), купила торгово-розважальний центр (ТРЦ) City Center загальною площею 25 тисяч квадратних метрів у Миколаєві. Як повідомили в консалтинговій компанії NAI Pickard (Київ), що представляє інтереси покупця, операція відбулася на початку серпня, її сума перевищує $25 мільйонів. Серед орендарів проданого ТРЦ, розташованого на перетині просп. Леніна та вул. Садової, такі бренди, як «Велика Кишеня», «Ситіком», «Інтертоп», «Резервд», «Колінз», «Брокард», «Адідас», «Коламбія» та інші. Розважальна складова центру включає боулінг, більярд, кінотеатр, ресторани та кафе. Як зазначив представник NAI Pickard, голова правління консалтингової компанії Террі Піккард вважає необхідним збільшити прибутковість ТРЦ City Center, як мінімум, на 30%.
Порідні відвали по п’ять гривень за тонну
Одне з найбільших вуглевидобувних підприємств України — держпідприємство (ДП) «Ровенькиантрацит» (Ровеньки, Луганської обл.) вирішило реалізувати 16 мільйонів 838,8 тисячі тонн порідних відвалів через торги на майданчику Української універсальної товарної біржі (УУТБ, Київ). Відповідне оголошення опубліковане в офіційному виданні парламенту у вівторок. Стартова ціна відвалів, виставлених на торги, — 84 мільйона 193,9 тисячі тонн, що відповідає п’яти гривням за тонну відвалів. «Ровенькиантрацит» заздалегідь отримало від Міністерства вугільної промисловості дозвіл на реалізацію порідних відвалів, уточнили в УУТБ. ДП 2006 року, видобувши 6,3 мільйона тонн рядового вугілля, стало другим за об’ємами видобування в країні. Незважаючи на понад 35-відсоткове падіння об’ємів видобування 2007 року, за підсумками минулого року «Ровенькиантрацит» опинився на третьому місці, поступившись другим місцем ДП «Свердловантрацит».
НПК зупинено на ремонт і російську нафту більше не купуватиме...
Наприкінці серпня ВАТ «Нафтопереробний комплекс «Галичина» (Дрогобич, Львівська обл.) зупинило виробництво для проведення ремонтних робіт, що триватимуть півтора місяця, повідомив генеральний директор підприємства Олександр Лазорко. За його словами, зупинка заводу викликана завершенням терміну дії дозволу Державного комітету з питань технічного регулювання і споживчої політики (Держпотребстандарт) на випуск автомобільних бензинів із підвищеним вмістом сірки (1 вересня 2008 року відповідно до наказу Держпотребстандарту України №144 від 8 травня 2008 року закінчився термін дії дозволу для українських НПЗ на виробництво дизельного палива та бензину з масовою часткою сірки понад 0,2% і понад 0,15% відповідно). Лазорко зазначив, що оскільки російська нафта має підвищений вміст сірки, від її купівлі доведеться відмовитися. «Зараз завод не закуповує сировину російського походження, а накопичує західноукраїнську низькосірчисту нафту», — повідомив він. Відновлення роботи заводу, за словами гендиректора НПК «Галичина», зокрема, можливе в тому випадку, якщо термін дії дозволу на випуск автомобільних бензинів із високим умістом сірки буде продовжений.
Iз поля — «в море»
Державне підприємство «Морський торгівельний порт «Південний» (Одеська обл.) минулого тижня почав перевалку пшениці на своїх причалах. Як повідомила прес-секретар порту Ірина Чибірова, підприємство 2008 року вперше почало перевалку пшениці у зв’язку з рекордним урожаєм. «Ми перевантажуємо пшеницю з вагонів прямо на судно. Під час перевалки в портовому елеваторі використовується схема «вагон—склад—судно», а тому операція займає більше часу. Ми ж виключили з цього ланцюжка склад, і перевалка відбувається значно швидше», — зазначила вона. За словами Чибірової, за вказаний період портовики навантажили близько 330 вагонів пшениці на панамське судно Royal Crown. Найближчим часом підприємство планує збільшити добові об’єми розвантаження вагонів із пшеницею до 90 одиниць і надалі перевалювати до 100 тисяч тонн зерна на місяць.
Ремонт закінчено. Бензин має стати кращим...
ЗАТ «Укртатнафта» (Кременчуг, Полтавська обл.) завершило ремонт установки риформінгу газово-каталітичного виробництва — установки ЛЧ-35-11/600, повідомляється в прес-релізі компанії. Згідно з його даними, за час планового ремонту проведена модернізація реакторного блоку установки ЛЧ-35-11/600, у ході якої зроблена заміна діючих внутрішніх пристроїв у реакторах Р-601,Р-602,Р-603,Р-604 А, Б. Як повідомляє прес-служба, нові внутрішні устрої, розробником і виробником яких є ТОВ НПФ «Рифінг», забезпечують переведення реакторів з аксіального напряму газосировинного потоку на радіальний, що гарантує продуктивніше використання каталізатора й дозволяє підвищити ефективність процесу. «Перехід установки ЛЧ-35-11/600 на нові каталізатори дозволить підприємству збільшити виробництво автомобільних бензинів А-92 та А-95, підвищивши якісні характеристики високооктанового продукту, що виготовляється. Нові можливості установки ЛЧ-35-11/600, як основного виробника високооктанового компонента бензину, дозволять підприємству значно поліпшити параметри процесу й підвищити ефективність перероблення нафтової сировини», — зазначається в повідомленні.