Найвідоміша, мабуть, меценатська пара в Україні — Віктор Пінчук і Олена Франчук — готується додати до списку своїх досягнень новий потужний проект. У Харкові на площі Свободи відбудеться концерт однієї з найвідоміших рок-груп світу — британської Queen з вокалістом Полом Роджерсом, що замінив померлого у 1991 році Фредді Меркюрі. Концерт організовано фондом Олени Франчук «АНТИСНІД».
Власне, з назви фонду цілком логічно слідує й гасло концерту — «Не дай СНІДу зруйнувати твоє життя!» (англомовний варіант — Life must go on!). Це буде благодійна акція, присвячена боротьбі з швидко прогресуючою епідемією, адже щодня в Україні від СНІДу вмирає семеро осіб, і, згідно з прогнозами експертів, всього через шість років це число вже складатиме 140 хворих на день. Боротьба зі СНІДом є для Queen темою важливою, особистою, — адже саме від цієї хвороби помер Меркюрі. Що ж до місця проведення, то Харків обрано через те, що тут чи не найбільша концентрація студентства, котре є найбільш вразливою для вірусу імунодефіциту верствою; окрім того, саме великі промислові міста сходу та півдня Україні ведуть перед у кількості інфікованих.
Оголошені масштаби шоу вражають. Обладнання для концерту — вперше в історії українського шоу-бізнесу — буде доставлено в Харків двома літаками Ан-124. Окрім того, прибудуть ще 30 вантажівок з рештою сценічної машинерії. Сцена буде 34 метри завширшки. Важливо те, що харківський виступ стане першим у європейському турне групи, ба більше, самі гастролі триватимуть на закритих майданчиках, так що обладнання привезуть спеціально з кількох європейських країн і потім так само повернуть його.
Вже за тиждень до концерту фонд «АНТИСНІД» розгорне у першій столиці інтенсивну інформаційну кампанію з профілактики ВІЛ/СНІДу серед молодих харків’ян. У переходах метро й у харківських ВНЗ працюватимуть більш ніж 200 волонтерів, котрі розповідатимуть одноліткам про хворобу й про те, як їй можна запобігти. Використовуватимуться і суто молодіжні жанри — на площі Свободи пройде фестиваль граффіті — вуличні художники розпишуть («розбомблять», як вони кажуть) бетонні поверхні малюнками на тему СНІДу.
Сам вхід на концерт буде, безумовно, безкоштовним, до того ж, по «Новому каналу» триватиме пряма трансляція, для організації якої з Британії приїде знаменитий режисер музичного відео, володар кількох премій «Еммі» та «Греммі» Девід Маллет; наші глядачі мають добре пам’ятати його роботу по таких кліпах Queen, як «Radio Ga Ga», «I want to break free», «Barselona». На площі також спорудять і платний ВІП-сектор, і ось туди вже продаватимуться квитки за відповідними (від 2500 доларів) цінами; гроші також підуть на благодійність.
Хоч би як банально це звучало, але Queen дійсно є цілою епохою в рок- і поп-музиці. Вони були справжніми кумирами молоді в тому ж СРСР ще в далеких 70-х, однак їм вдалося благополучно пережити несприятливі для світової рок-музики 80-ті, випустивши ще кілька чудових альбомів з фактично вмираючим вокалістом. Історію «Квінів» можна переповідати нескінченно; наразі варто відповісти на запитання — чи то справжні Queen, чи тільки імітація?
Вмираючи, Меркюрі заповідав своїм друзям не розпускати групу, продовжувати грати без нього. В таке «життя після смерті» було важко повірити: адже що таке Queen без воістину королівського голосу Фредді? Однак достойного наступника все ж вдалося знайти — ним став давній друг групи Пол Роджерс, який сам зробив вельми успішну музичну кар’єру — наприклад, був учасником культової команди Bad Company. В новому складі Queen почали виступати 2004-го. Однак прихильники не будуть розчаровані — адже тон у групі все одно задає пара харизматичних «старих» — лідер-гітарист і вокаліст Брайан Мей, який ще за Фредді був фактично негласним лідером ансамблю, й ударник Роджер Тейлор. Роджерсу вочевидь вдається виконання класичних хітів групи, доволі цікаво він звучить і в нових композиціях. Так що, вочевидь, то цілком гідне наступництво. А переконатися на власні очі можна буде незабаром — ввечері 12 вересня.