Розпочато прийом заявок для участі в «Естафеті незалежності-2008»
23 серпня 2008 року на Хрещатику о 16:00 відбудеться «Естафета незалежності з національним прапором України». Її головна мета — залучити вітчизняні та зарубіжні компанії, представників ЗМІ й спортсменів до активного і незабутнього святкування Дня Незалежності України та Дня Державного Прапора України (23 серпня). З ініціативи Київської міськадміністрації й агентства «Шоу-Спорт», «Естафета незалежності» вже втретє збирає прибічників активного способу життя. Її особливість у тому, що замість естафетної палички сім учасників кожної з команд передають національний прапор України. Крім цього, всі команди одягнуті у футболки зі своїм логотипом. Дистанція «Естафети» пролягає на Хрещатику, від будівлі КМДА до майдану Незалежності, а потім у зворотньому напрямку.
Переможців і призерів «Естафети незалежності 2008» чекають пам’ятні подарунки від організаторів і спонсорів. Її учасником може стати будь-яка команда ЗМІ або комерційної організації України, що подала попередню заявку і пройшла реєстрацію. Кожна команда має складатися з семи учасників однієї компанії/організації (чотири чоловіки і три жінки), які в ній працюють на час проведення «Естафети».
В освітній галузі України викрито близько 400 хабарників
Основним видом злочину, який найчастіше фіксується в системі освіти України, залишається хабарництво з боку службових осіб учбових закладів під час здачі iспитiв і заліків. Унаслідок вжитих заходів органами внутрішніх справ цього року викрито 485 злочинів у системі освіти. Як повідомляє Департамент зі зв’язків із громадськістю МВС України, серед цих 485 злочинів 386 (80%) — службових злочинів, серед них — 200 фактів хабарництва та 91 — розкрадання майна шляхом зловживання службовим становищем. При цьому до кримінальної відповідальності притягнуто 121 особу, серед них — 29 керівників і 24 — інші службові особи учбових закладів. До суду направлено 128 карних справ щодо 332 злочинів зі збитком у 2,9 млн. грн.
Найбільшу кількість злочинів викрито в Луганській (59), Донецькій (57), Одеській (51), Дніпропетровській (33), Миколаївській (33) і Полтавській (27) областях.
Дослідники довели теорію «шести рукостискань»
Будь-які дві людини на Землі пов’язані одна з однією через шість-сім спільних знайомих. Цей довід підтвердили дослідники компанії «Microsoft», вивчивши 30 млрд. текстових повідомлень, надісланих через службу «MSN Messenger» у червні 2006 року. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, на базі даних про переговори встановлено, що кожний із 240 млн. користувачів сервісу міг би «дійти» до іншого в середньому за 6,6 «кроку» («кроком» вважалося безпосереднє і регулярне спілкування). Причому в 78% пар довжина ланцюжка, що їх роз’єднує, становить усього сім сходинок або навіть менше.
Таким чином, дослідники математично довели «теорію шести рукостискань», висунуту 1967 року соціологом Гарвардського університету Стенлі Мілграмом. Запропонована ним гіпотеза полягала в тому, що кожна людина опосередковано знайома з будь-яким іншим мешканцем планети через недовгий ланцюжок спільних знайомих: у середньому — з шести осіб.
С. Мілграм спирався на дані експерименту в двох американських містах. Мешканцям одного міста було роздано 300 конвертів, які треба було передати певній людині, яка жила в іншому місті. Конверти можна було передавати лише через своїх знайомих і родичів.
1998 року Дункан Воттс отримав підтвердження теорії С. Мілграма. У його експерименті брали участь 60 тисяч користувачів електронної пошти. Дані Д. Воттса виявилися переконливіші з технічної точки зору, крім того, він збудував чітку математичну модель «шести рукостискань».
«Наскільки тісний світ у сенсі соціальних зв’язків, люди здогадувалися і до нас. Але ми показуємо, що ця ідея є науковою істиною», — каже дослідник «Microsoft» Ерік Норвіц.
Осмислення даних, отриманих за місяць спілкування 242 млн. 720 тис. 596 користувачів «MSN Messenger», у Е. Норвіца та Юре Лесковеца з університету Карнегі-Меллон зайняло два роки. Обсяг досліджуваних даних склав біля 4,5 терабайта. Спеціальний восьмипроцесорний сервер із 32 Гб пам’яті копіював дані протягом 12 годин.