Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

24 липня, 2008 - 00:00

«Кухня», що окупається

Київське ТОВ «ФМ ГРУП», яке володіє в Україні мережею ресторанів та закусочних-кав’ярень, планує відкрити в найближчі півтора-два місяці шість закладів швидкого обслуговування загальною площею близько однієї тисячі м 2 , розширивши мережу до 78 закладів. Як повідомляється в прес-релізі компанії з посиланням на операційного директора ТОВ Володимира Литовченка, зокрема, планується відкриття трьох кав’ярень «КофеТайм», двох ресторанів традиційної української кухні «Дрова» та одного ресторану «Смачна картопля». При цьому в компанії не називають загальну суму інвестицій на реалізацію цих планів, зазначаючи, що інвестиції в один м 2 нових закладів складають в середньому одну тисячу доларів. «Ми чекаємо, що інвестиції окупляться протягом двох років», — сказав В. Литовченко. Як повідомили в компанії, відкриття закладів планується переважно у Києві, однак ведуться переговори про їх відкриття також у Київській області.

Зацікавлений в облігаціях Луцька...

Київський банк «Форум», відібраний наприкінці травня цього року андерайтером розміщення облігацій обласного центру — Луцька — на загальну суму 30 мільйонів гривень, викупить їх у повному обсязі 30 липня. Як зазначено в проспекті емісії облігацій, опублікованому в пресі, ціна викупу буде не нижчою від номінальної, тоді як номінальна ставка прибутковості по облігаціях встановлена на рівні 13,9% річних. Облігації випускаються в бездокументарній формі трьома рівними за обсягом серіями: «В», «С» та «D» із погашенням, відповідно 27 квітня 2011 року, 25 квітня 2012 року та 24 квітня 2013 року. Номінал облігацій становить одну тисячу гривень. Купонний прибуток по них виплачується щоквартально. Передбачається, що п’ять мільйонів гривень від розміщення буде направлено на реконструкцію установ освіти, три мільйона — на будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини, сім мільйонів — на реконструкцію житлового фонду, десять мільйонів — на реконструкцію доріг та п’ять мільйонів гривень — на реконструкцію системи теплопостачання.

Гроші — в мережу

Залучені внаслідок запланованого випуску облігацій 250 мільйонів гривень з номінальною ставкою прибутковості на перші чотири купонних періоди в 15% річних ВАТ «Укртелеком» інвестує в розвиток мережі. Про це повідомив заступник голови правління компанії Ігор Сиротенко. «Основні напрями наших інвестицій — це мобільний зв’язок та широкосмуговий доступ» — уточнив він. Зі слів Сиротенка, окупність інвестицій у цих напрямах бізнесу очікується протягом трьох років. «Укртелеком» планує 28 липня почати розміщення на позабіржовому ринку трирічних облігацій на суму 250 мільйонів гривень.

Чи допоможуть гранти вирішити транспортну проблему столиці?

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає Києву грант майже на 1,327 мільйона євро на розробку системи управління транспортом та стратегії паркування. Як повідомила прес-служба Київської міськдержадміністрації з посиланням на старшого банкіра ЄБРР Оксану Сільську, сума грантів, наданих КП «Київдорсервіс» для розробки системи активного управління транспортом складе 990 тисяч євро, для розробки стратегії паркування — близько 119 тисяч євро, гранти для КП «Київавтодор» на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва тунелю під Дніпром — 207 тисяч євро. «Також розглядається можливість фінансування Європейським банком реконструкції та розвитку будівництва транспортних розв’язок біля Поштової площі та біля станції метро «Дніпро», — також повідомила прес-служба з посиланням на першого заступника глави КМДА Дениса Басса. Він також зазначив, що на сьогоднішній день ведуться роботи з проектування розв’язки біля станції метро «Дніпро», при цьому проектні роботи по будівництву розв’язки на Поштовій площі практично завершені, а початок будівництва стане можливим вже наступного року.

Монетний «двір»

Майданчиком для проведення аукціонів з продажу пам’ятних та ювілейних монет Національного банку України (НБУ) визначений київський банк «Хрещатик», про це повідомив заступник голови правління банку Володимир Городецький. «Після скасування НБУ інституту дистрибуції на ринку нумізматичної та супутньої продукції фахівцями Нацбанку спільно з експертами банку «Хрещатик» був впроваджений новий прозорий механізм реалізації ювілейних та пам’ятних монет — відкритий аукціон. Перший такий аукціон було проведено в банку «Хрещатик» 17 липня», — сказав банкір. На першому аукціоні було представлено ряд монет із золота, срібла та нейзільберу, серед яких «Ластівчине гніздо» (номіналом 50 гривень — золото, 10 гривень — срібло), «225 років м. Севастополь» (номіналом 10 гривень — срібло), «Роман Шухевич» (номіналом 5 гривень — срібло), «Благовіщення» (номіналом 10 гривень — срібло та 5 гривень — нейзільбер) та ін. Надалі банк «Хрещатик» планує проводити такі аукціони регулярно, — сказав В. Городецький.

Міноритарні пакети — не продає

Голландське VS Energy International N.V. спростувало інформацію про намір продати міноритарні пакети акцій українських обласних енергоспоживчих компаній (обленерго), які експлуатують розподільні електричні мережі. «VS Energy не шукає покупця міноратарних пакетів акцій обленерго. Компанія не має наміру продавати ці активи», — повідомила прес- секретар ТОВ «ВР Енерджі Інтернейшнл Україна» (Київ) Ірина Фіялко.

Газета: 
Рубрика: