Кабмін вирішив: від кредиту не відмовлятися
Кабінет Міністрів від своїх планів побудувати новий термінал «D» головного аеропорту Євро — «Бориспіль» на залучений у Японського банку міжнародного розвитку (Japanese Bank of Internatinal Cooperation, JBIC) кредит не відмовляється. Більше того, на думку віце-прем’єр-міністра Івана Васюника, відмова може загрожувати підготовці аеропорту до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Іван Васюник зазначив, що ніякого рішення про відмову від кредиту на вчорашньому засіданні Кабміну прийнято не було, більше того, не було затверджено жодних змін до схеми фінансування будівництва терміналу. «У зв’язку з нещодавньою публічною заявою нашого колеги, міністра транспорту й зв’язку про нібито політичне рішення щодо можливої відмови України від «японського» кредиту на будівництво терміналу «D» головного аеропорту Євро — «Бориспіль», я прошу поставити сьогодні на розгляд засідання КМУ питання про підготовку аеропорту «Бориспіль» до Євро-2012 в контексті нових потенційних загроз, які могли б виникнути в разі можливої реалізації таких підходів», — зазначив Васюник. У Посольства Японії також поки немає офіційної інформації про плани України відмовитися від використання кредиту, а про ситуацію, що склалася, представники посольства дізналися завдяки інформації в ЗМІ. Відмова міністра Вінського від кредиту стала для японської сторони великою несподіванкою, оскільки вона планувала й надалі співпрацювати з Україною в питанні реконструкції аеропорту «Бориспіль», і, зокрема, в питанні будівництва нового терміналу (уряд України та JBIC 2005 року підписали кредитну угоду про надання кредиту в розмірі близько $180 мільйонів для реалізації проекту реконструкції аеропорту «Бориспіль» терміном на 30 років з 10-річним пільговим періодом).
Крім ризику, що новий термінал не встигне до Євро-2012, існує також ризик погіршення дипломатичних відносин з Японією — кредитна угода не передбачає розірвання договору. Крім того, частина кредиту вже вкладена в будівництво — в проектні роботи. Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День».
В’ячеслав Кириленко: час для дискусій щодо нафтопроводу Одеса — Броди минув
Лідер НУ-НС В’ячеслав Кириленко вважає, що уряд має всі підстави для використання нафтопроводу Одеса — Броди в аверсному режимі, що прописано в коаліційній угоді. «Сьогодні уряд має всі підстави для використання нафтопроводу Одеса-Броди у аверсному режимі. Це потрібно не тільки західноукраїнським нафтопереробним заводам, які чекають на сировину для завантаження виробничих потужностей», — сказав Кириленко, повідомляє прес-служба НУ-НС. «Можливе залучення каспійської нафти і направлення нафтового потоку в європейському напрямі є важливим для енергетичної безпеки як України, так і Європи», — додав він. За його словами, «уряд повинен керуватися в першу чергу економічними інтересами України та робити кроки для забезпечення її енергетичної безпеки, а не навпаки — шукати штучні приводи для відтягування переведення нафтопроводу Одеса — Броди в режим аверсної роботи». Кириленко також вважає, що «час для дискусій щодо режиму роботи цього нафтопроводу вже давно минув». «Європейський напрямок транспортування нафти чітко прописаний в угоді про коаліцію демократичних сил. Це норма угоди про створення Коаліції демократичних сил, яку коаліційний уряд зобов’язаний втілити у життя», — сказав він, повідомляє www.pravda.com.ua.
Замість пам’ятника Леніну — два церковні дзвони
У Нововолинську (Волинська обл.) демонтований 17 років тому бронзовий пам’ятник Володимиру Леніну продадуть на металолом і за виручені кошти віділлють два церковні дзвони. Про це кореспонденту Інтерфакс-Україна повідомив головний фахівець з питань внутрішньої політики Нововолинського міськвиконкому Микола Лопошук. Він зазначив, що рішення про демонтаж пам’ятника В. Леніну, що стояв навпроти будівлі міськради, було прийняте ще 1991 року. Кольоровий металолом, що залишився після демонтажу пам’ятника (бронза вагою близько шести тонн), був переданий на зберігання в Нововолинське міське управління комунального господарства. Співрозмовник агентства зазначив, що 18 липня нинішнього року на черговому засіданні міської ради місцеві депутати ухвалили рішення про дозвіл комунальній службі міста продати кольоровий металолом, а на виручені гроші на підприємстві ВАТ «Нововолинський ливарний завод» відлити два дзвони. Один із них буде переданий місцевому Святодухівському собору, інший — Святовоздвиженської церкві Нововолинська. Противниками рішення стали представники Компартії України.
ВАТ «Нововолинський ливарний завод» протягом 12 років відливає дзвони. Він має замовників не лише в Україні, але і в Західній Європі — Іспанії, Німеччині, Чехії. Так, 26 дзвонів вагою від кількох пудів до восьми тонн роботи цього ливарного підприємства, відлиті вже XXI століття, красуються на головній дзвіниці Свято-Михайлівського собору в Києві.