Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

З’їзд «Єдиного центру». «Шику-блиску дай!»

Дмитро ВИДРIН: «Адмінресур у нас завжди проходив у парламент»
11 липня, 2008 - 00:00

У Верховній Раді України — без змін. Бютівці, як і раніше, самовіддано ночують у сесійній залі, харчуючись бутербродами, які їм приносять помічники. Як уже писав «День», нинішнє блокування трибуни життєво необхідне для БЮТ: голосів за Держбюджет може не вистачити. А з іншого боку — може вистачити голосів для відставки уряду. Тому при обставинах, що склалися, «хороший сценарій» для БЮТ — це коли у ВР нічого не відбувається.

Зате на Банківській робота кипить — йде підготовка до урочистого приходу Віктора Балоги на керівництво «Єдиного центру». Взагалі проведення цього з’їзду можна схарактеризувати словами пісні з мюзиклу «Чикаго»: «Шику-блиску дай!».

«Україна довго шукала той центр, який об’єднає зусилля багатьох патріотів заради досягнення спільної мети. Київ 12 липня 2008 року. З’їзд «Єдиного центру». Ось так на всіх каналах телебачення рекламуються завтрашні збори урядовців провінційного розливу в палаці «Україна».

Очевидно, все значення цієї рекламної кампанії, у тому, щоб показати майбутньому електоратові, що «Єдиний центр» мало того, що вже без року тиждень як існує, так ще й з’їзди проводить за масштабом на рівні з XX з’їздом КПРС.

Абсолютно віртуальному витворові Балоги-Кріля дуже потрібно довести свою реальність, а для цього потрібно побільше пафосу, фанфар і мішури.

Які електоральні перспективи цього політичного утворення? Багато хто вважає, що «Єдиний центр» — це мертвонароджене дитя. А даремно. До Верховної Ради вони в принципі можуть пройти. Політолог Дмитро Видрін розцінює перспективи цієї сили в межах 5—6 %.

— Це утворення на 90 % бюрократичне. Бюрократів не в значенні негативної метафори, а в значенні констатації їхньої професії. У нас їх — 5— 6 %, з їхніми родинами — 12 %. Тому їхній максимальний потенціал можна оцінювати в межах 10 %. А оскільки бюрократи також люди, і голосують часто не як бюрократи, а як люди — тобто у відповідності зі своїми симпатіями та перевагами (це ті люди, які не послухаються дзвінків із центрів, які ще не позбавилися залишків власного світогляду та власних переконань або яким обіцяно славне бюрократичне майбутнє іншими силами), то мінімальна планка ЄЦ перебуває десь у районі 5 %.

Щоправда, зараз ніхто не скаже, як поводитиметься адмінресурс до моменту голосування за ЄЦ. Чи буде він у силі, чи буде він консолідований, чи розпадатиметься. Чи розбігатиметься під «дахи» інших політичних сил. Неважливо БЮТ чи Регіонів. А до Верховної Ради вони точно пройдуть, адмінресурс у нас завжди проходив до Верховної Ради.

— Наскільки небезпечний ЄЦ для «Нашої України»?

— Можна бути небезпечним щодо існуючої політичної сили. А «Наша Україна» — це фантомна політична сила. Київ є лакмусовим папірцем для абсолютно всіх політичних сил. Раз ця сила зникла в Києві, то з великою ймовірністю вона вже зникла й у інших регіонах. Тому вже шкодити нікому.

— Ваш прогноз, чи можуть депутати від групи ЄЦ віддати свої голоси за відставку Тимошенко?

— Ні, скоріше за все, не можуть. Вони належать до тієї політичної еліти, яка звикла «загрібати жар» чужими руками. Тому вони сподіватимуться, що хтось за них це зробить, а потім приєднаються до переможця.

Олена ЯХНО, «День»
Газета: