Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

База для рівноправного партнерства

Для подальшого розвитку ринку необхідною умовою є створення єдиної саморегулюючої організації
8 липня, 2008 - 00:00

Питання створення єдиної саморегулюючої організації на страховому ринку України потребує негайного вирішення. Про це заявляє Ліга страхових організацій України. Її експерти наголошують, що функціонування такої структури є необхідною і обов’язковою умовою для подальшого розвитку страхової галузі країни і саме саморегулююча організація може стати базою для рівноправного соціального партнерства між бізнесом і владою.

Як відзначили «Дню» в ЛСОУ, вітчизняний страховий ринок уже пройшов етап становлення і зараз знаходиться у фазі активного зростання, але його стримують недостатня нормативно-правова база і відсутність комплексного підходу до її вдосконалення. Змінити ситуацію може і повинна єдина саморегулююча організація, що об’єднає всіх без винятку учасників страхового ринку. Лише така структура може вести відкритий і конструктивний діалог з органами державної влади, вказуючи на недоліки при ухваленні тих або інших рішень та вносячи консолідовані пропозиції з боку бізнесу.

«ЛСОУ вивчила досвід Німеччини, Польщі, Австрії, Японії, Канади, інших країн, де наявність саморегулюючих організацій є домінуючим чинником у формуванні громадянського суспільства і розвиненого бізнесу, де держава делегує частину своїх повноважень професійним громадським об’єднанням, залучаючи їх тим самим до системи управління, — підкреслив Президент Ліги страхових організацій України Олександр Філонюк. — Адже саморегулюючі організації є основою для рівноправного соціального партнерства між бізнес-структурами і державою».

Акцент припадає саме на важливість ролі такого об’єднання в захисті прав споживачів страхових послуг, створення рівноправної конкуренції на ринку, розвитку страхування на принципах транспарентності, запровадження норм етики між усіма учасниками ринку тощо. На думку спеціалістів ЛСОУ, одним із пріоритетних напрямків діяльності саморегулюючої організації має стати інформаційно-просвітницька політика, яка повинна охопити всі верстви населення, розпочинаючи із створення відповідних шкільних та вузівських програм з основ страхування.

Відповідно, Ліга категорично не погоджується з пропозицією Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг ввести своїм розпорядженням норму про членство в саморегулюючій організації на рівні 50% учасників ринку. Принципова позиція ЛСОУ полягає в тому, що членство має бути лише 100%, а норма повинна регулюватися окремим розділом нової редакції закону України «Про страхування». Тож питання створення саморегулюючої організації страховиків, на думку Ліги, має бути вирішене вже найближчим часом...

Тетяна МАМАЛИГА, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: